Forum PCLab.pl: Doom Eternal - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (15 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Doom Eternal

#21 Użytkownik jest niedostępny   Wpotrzebie2017 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 11 Sierpień 2018 - 14:06

Jak dla mnie to jest lekko zmieniony Doom. Też myślałem że to dodatek.

#22 Użytkownik jest niedostępny   Pulpit 

• ಠ╭╮ಠ
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Sierpień 2018 - 14:29

Zobacz postWpotrzebie2017, o 11 Sierpień 2018 - 15:06, napisał(a):

Jak dla mnie to jest lekko zmieniony Doom. Też myślałem że to dodatek.

Ok to teraz poważne pytanie - jakich zmian oczekiwałeś, co wg. ciebie kwalifikowałoby grę na dobry sequel?

#23 Użytkownik jest niedostępny   Wpotrzebie2017 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Sierpień 2018 - 15:56

Zobacz postPulpit, o 11 Sierpień 2018 - 15:29, napisał(a):

Ok to teraz poważne pytanie - jakich zmian oczekiwałeś, co wg. ciebie kwalifikowałoby grę na dobry sequel?

Nie oczekiwałem niczego akurat, bo nawet nie sądziłem że tak szybko będa chcieli wydać kolejną część. To tylko opinia, że włączam film z rozgrywki i tak naprawdę widzę kosmetyczne (dla mnie) zmiany. Coś jak Doom na innej mapie, może z innymi broniami czy tym dziwnym skokiem. Taka ewolucja, a nie rewolucja.

Skok z Dooma 3 na ostatniego to niebo, a ziemia, ale zrozumiały bo skok czasowy. Może inne mapy? Może wyjście na trawiastą powierzchnię? Może tylko katakumby i jednak klaustrofobia? Jakoś by się dorysowało powód fabularny.

#24 Użytkownik jest niedostępny   Pulpit 

• ಠ╭╮ಠ
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Sierpień 2018 - 16:01

Ah klasyczne "nie wiem czego chciałem, ale na pewno nie tego", po co w ogóle pytałem :heu:

#25 Użytkownik jest dostępny   ODIN85 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Sierpień 2018 - 16:03

Poszli po najmniejszej lini oporu i dali więcej tego samego.

#26 Użytkownik jest niedostępny   Stjepan 

• Hostis humani generis
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Sierpień 2018 - 16:05

Zobacz postODIN85, o 11 Sierpień 2018 - 17:03, napisał(a):

Poszli po najmniejszej lini oporu i dali więcej tego samego.

Analogia do tego jest Doom i Doom 2, ten drugi to więcej tego samego na tym samym silniku, tylko to było 24 lata temu. :E

#27 Użytkownik jest dostępny   ODIN85 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Sierpień 2018 - 16:08

A to większość i tak nie pamięta :E

#28 Użytkownik jest niedostępny   Stjepan 

• Hostis humani generis
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Sierpień 2018 - 16:09

Zobacz postODIN85, o 11 Sierpień 2018 - 17:08, napisał(a):

A to większość i tak nie pamięta :E

Ci co pamiętają wystarczy reszta nie musi, bo pewnie jeszcze wtedy się nie urodziła. :E

#29 Użytkownik jest niedostępny   Satyavan 

• Fun & Love
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Sierpień 2018 - 16:13

Wiadomo, że kolejna odsłona Dooma nie może szokować zmianami, no bo niby co mają włożyć do prostego szybkiego shootera. Mi się podoba i na pewno będzie ograne z przyjemnością tak jak każdy dotychczasowy Doom.

#30 Użytkownik jest niedostępny   Pulpit 

• ಠ╭╮ಠ
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Sierpień 2018 - 16:15

Zobacz postStjepan, o 11 Sierpień 2018 - 17:09, napisał(a):

Ci co pamiętają wystarczy reszta nie musi, bo pewnie jeszcze wtedy się nie urodziła. :E

Tak bardzo umysłem dalej sa 500 lat temu, że sami nie wiedzą czego chcą od nowej gry, nieważne co developer zrobi "to nie to co chciałem". Więcej zielonej trawy, w DOOMIE, może koło dialogowe, może wybory i wiele zakończeń w DOOMIE, a może widok TPP w DOOMie, a może cover system w DOOMIE, a nie już wiem więcej questów i jazdę pojazdami w DOOMie. A nie czekaj, to wszystko zrobili i stwierdzili, że gra już nie jest DOOMem i wywalili ją w cholerę do kosza i tak powstał DOOM 2016. Więc ponawiam pytanie czy ktokolwiek nieważne czy mający 50 lat na karku czy udający, że ma 30 jest w stanie powiedzieć mi co KONKRETNIE uważałby za rewolucję w DOOMie. Chętnie się dowiem, bo skoro tak uparcie twierdzicie, że to tylko DLC to na pewno wiecie co byłoby rewolucją, prawda? :) Pokażcie, że poza spuszczaniem się nad 4k i HDRem macie jakiekolwiek inne tematy do dyskusji w grach, czy może jesteście tak bardzo płytcy?

Ten post był edytowany przez Pulpit dnia: 11 Sierpień 2018 - 16:17

#31 Użytkownik jest niedostępny   Stjepan 

• Hostis humani generis
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Sierpień 2018 - 16:16

Zobacz postSatyavan, o 11 Sierpień 2018 - 17:13, napisał(a):

Wiadomo, że kolejna odsłona Dooma nie może szokować zmianami, no bo niby co mają włożyć do prostego szybkiego shootera. Mi się podoba i na pewno będzie ograne z przyjemnością tak jak każdy dotychczasowy Doom.

Mi się każdy podobał, tylko Doom 3 mi nie przypadł za bardzo, ten ostatni jeszcze przedemną, na razie demo ograłem, chyba sobie na urodziny kupię tego z 2016 roku i przejdę :E, ale Doom z 1993 roku chyba z 20 razy przeszedłem, Doom 2 z 1994 z 10 razy, Doom 3, cały jeden raz. :) Czy ja powiedziałem że to DLC, nie stwierdziłem że robią tak jak ID 24 lata temu dają więcej tego samego i to jest dobre, @Pulpit no proszę bez takich. :E

Ten post był edytowany przez Stjepan dnia: 11 Sierpień 2018 - 16:18

#32 Użytkownik jest dostępny   ODIN85 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Sierpień 2018 - 16:25

Bo nie lubie jak ktoś bezczelnie nazywa coś nową grą co mogłoby być dodatkiem do poprzedniej części.

#33 Użytkownik jest niedostępny   Przemcio666 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Sierpień 2018 - 16:31

Ja tam liczę na to, że Mick Gordon ponownie się spisze, bo co najmniej połowa tej gry to dla mnie soundtrack : D

#34 Użytkownik jest niedostępny   Myst 

• Element podły, animalny.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Sierpień 2018 - 16:36

Zobacz postWpotrzebie2017, o 11 Sierpień 2018 - 15:56, napisał(a):

Skok z Dooma 3 na ostatniego to niebo, a ziemia, ale zrozumiały bo skok czasowy. Może inne mapy? Może wyjście na trawiastą powierzchnię? Może tylko katakumby i jednak klaustrofobia? Jakoś by się dorysowało powód fabularny.

Może jeszcze otwarty świat i możliwość rozwoju postaci?

#35 Użytkownik jest niedostępny   j3zz 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 11 Sierpień 2018 - 16:50

DOOM 2 miał podtytuł Hell on Earth, wyglądał prawie tak samo jak 1. Tam zdaje się doszła tylko dwururka oprócz shotguna. Kręcił się na tym samym silniku co 1, miał tych samych przeciwników + kilku nowych. Graliśmy w do upadłego.

Teraz wychodzi Doom Eternal, który jest drugą częścią po reboocie serii. Zapowiada się podobnie, może z większą ilością "nowości" w porównaniu do sequela oryginału.

Dla mnie ekipa robi dokładnie to samo co lata temu, malkontenci będą marudzić, że grafika ta sama, przeciwnicy ci sami, lekko zmienione bronie.

Biere w ciemno. Dodatkowo plasma gun w końcu wygląda podobnie do tego z oryginału. Tak samo impy :) Ktoś jeszcze ze starszej wiary zwrócił na to uwagę ?

#36 Użytkownik jest niedostępny   henryk nowak 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Sierpień 2018 - 17:00

Zobacz postj3zz, o 11 Sierpień 2018 - 17:50, napisał(a):

DOOM 2 miał podtytuł Hell on Earth, wyglądał prawie tak samo jak 1. Tam zdaje się doszła tylko dwururka oprócz shotguna. Kręcił się na tym samym silniku co 1, miał tych samych przeciwników + kilku nowych. Graliśmy w do upadłego.
...

Doom 2 miał trochę lepszą grafikę (co wtedy było oczywiste), poziomy były znacznie bardziej rozbudowane, było więcej chodzenia w górę i w dół, pierwszy doom był bardziej "płaski", gra była bardziej dynamiczna, oprócz tego wprowadzono kilku nowych przeciwników, którzy nie tylko wyglądali inaczej, ale wymuszali inny "movement", częstsze zmienianie broni itp. Niby gra wyglądała niemal tak samo, a różnica jednak była, głównie w sposobie rozgrywki, przez dodanie nowych przeciwników. Tam się dosłownie zapierdzielało, strejfowało, chodziło do tyłu, chowało za słupami i zmieniało broń w szaleńczym tempie, bo tego wymagała gra. Warto wspomnieć, że Doom od Doom 2 dzielił rok, Doom 2016 od Doom Eternal będą dzielić 3 lata, więc spodziewałbym się trochę więcej.

#37 Użytkownik jest niedostępny   Pulpit 

• ಠ╭╮ಠ
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Sierpień 2018 - 17:05

Zobacz postj3zz, o 11 Sierpień 2018 - 17:50, napisał(a):

Ktoś jeszcze ze starszej wiary zwrócił na to uwagę ?

Podczas prezentacji pokazywali artworki ze sprite'ami ze starych doomów i nowe modele, które na tym bazowały. To nie przypadek ;)

Zobacz posthenryk nowak, o 11 Sierpień 2018 - 18:00, napisał(a):

więc spodziewałbym się trochę więcej.

Czego konkretnie?

#38 Użytkownik jest niedostępny   Stjepan 

• Hostis humani generis
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Sierpień 2018 - 17:05

Zobacz posthenryk nowak, o 11 Sierpień 2018 - 18:00, napisał(a):

Doom 2 miał trochę lepszą grafikę (co wtedy było oczywiste), poziomy były znacznie bardziej rozbudowane, było więcej chodzenia w górę i w dół, pierwszy doom był bardziej "płaski", gra była bardziej dynamiczna, oprócz tego wprowadzono kilku nowych przeciwników, którzy nie tylko wyglądali inaczej, ale wymuszali inny "movement", częstsze zmienianie broni itp. Niby gra wyglądała niemal tak samo, a różnica jednak była, głównie w sposobie rozgrywki, przez dodanie nowych przeciwników. Tam się dosłownie zapierdzielało, strejfowało, chodziło do tyłu, chowało za słupami i zmieniało broń w szaleńczym tempie, bo tego wymagała gra. Warto wspomnieć, że Doom od Doom 2 dzielił rok, Doom 2016 od Doom Eternal będą dzielić 3 lata, więc spodziewałbym się trochę więcej.

W Doomie 2 doszła jeszcze piła mechaniczna prócz dwu rurki, chciałbym teraz obejrzeć w dzisiejszej grafice masakrę demonów piłą mechaniczną, latają flaki, krew leje się strumieniami, wypadają oczy i takie tam. :E

#39 Użytkownik jest niedostępny   Pulpit 

• ಠ╭╮ಠ
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Sierpień 2018 - 17:08

Zobacz postStjepan, o 11 Sierpień 2018 - 18:05, napisał(a):

W Doomie 2 doszła jeszcze piła mechaniczna prócz dwu rurki, chciałbym teraz obejrzeć w dzisiejszej grafice masakrę demonów piłą mechaniczną, latają flaki, krew leje się strumieniami, wypadają oczy i takie tam. :E

Widać, że nie grałeś w Dooma 2016 ;)

#40 Użytkownik jest niedostępny   henryk nowak 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Sierpień 2018 - 17:08

Zobacz postPulpit, o 11 Sierpień 2018 - 15:29, napisał(a):

Skoro gry dzielą trzy lata, to po pierwsze skok technologiczny, oczekiwałbym genialnej grafiki. Wczoraj zacząłem ogrywać Dooma 2016 po raz kolejny i szału to nie robi, chociaż zaraz po premierze mi się podobało. Oprócz tego przydałoby się więcej brutalnych, mniej powtarzalnych finisherów, bardziej rozległe poziomy, mogliby trochę zmienić mechanikę, żeby było bardziej dynamicznie, ala właśnie Doom 2 albo Quake 2 i mogliby postarać się o bardzo dopracowany multiplayer. Pierwsze Doomy multikiem stały, grało się po lanie dużo, oj dużo, w Dooma 2016 grać się nie chciało, bo był pod tym względem słaby. Chciałbym arenowe multi z prawdziwego zdarzenia, jak w Q3A, dobrze zaprojektowane areny, rocket jumpy, przekozaczone poruszanie się skokami itp. W skrócie chciałbym bardziej urozmaicony, dopieszczony technologicznie, dynamiczny oldschool, a na to się nie zanosi. Będzie po prostu więcej tego samego + kilka bajerów. No i Doom 2016 był dla mnie faworytem do zdobycia nagrody dla gry roku w kategorii muzyka, na gameplayach z Eternal to wszystko brzmi jednak dużo, dużo gorzej.

• (15 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Ostania »