Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Monte_Christo

Optymalizacja Windows 10.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Interesuje mnie przeprowadzenie optymalizacji systemu Windows 10. Chciałbym Was zapytać, jakie ustawienia, funkcje oraz usługi należy zmodyfikować/wyłączyć, aby system Windows 10 nie był obciążany zbędnymi procesami?

 

Czy obecne w sieci poradniki w tej sferze, w pełni wyczerpują ten temat?

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Interesuje mnie przeprowadzenie optymalizacji systemu Windows 10. Chciałbym Was zapytać, jakie ustawienia, funkcje oraz usługi należy zmodyfikować/wyłączyć, aby system Windows 10 nie był obciążany zbędnymi procesami?

 

Czy obecne w sieci poradniki w tej sferze, w pełni wyczerpują ten temat?

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam!

 

Polecam ściągnąć aplikację shutup10 i jednym kliknięciem wyłączysz mnóstwo zbędnych funkcji, program nie wymaga instalacji i jest bezpieczny ,mnie nic bynajmniej nie popsuł tylko ułatwił bo nie musiałem szukać tych funkcji godzinami w windowsie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również polecam Shutup10, można zaoszczędzić sobie grzebania. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za zaproponowany program :) Moglibyście podać, co należy w nim wyłączyć?

 

Nawiasem mówiąc, bez używania tego programu, zająć się wyłącznie ustawieniami czy grzebać jeszcze w usługach i innych zakamarkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za zaproponowany program :) Moglibyście podać, co należy w nim wyłączyć?

 

Nawiasem mówiąc, bez używania tego programu, zająć się wyłącznie ustawieniami czy grzebać jeszcze w usługach i innych zakamarkach?

 

W shutup 10 w actions jest guzik apply only recomended i to jest wystarczające i najbardziej bezpieczne ,jeśli nie używasz chmury to dodatkowo wyłącz onedrive ,innych rzeczy lepiej nie ruszaj jeśli nie masz pewności do czego służy bo będziesz się później dziwił że coś nie działa ,a powinno .Po dokonaniu zmian trzeba zrobić restart ,wejść do tego progamu ponownie i zaakceptować zmiany ,a po za tym można jeszcze wyłączyć hibernację w cmd "powercfg -h off" jeśli nie używasz, zyskasz dodatkowo kilka GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź!

 

Wiele przeprowadziłem modyfikacji w systemowych ustawieniach, więc niewielkie zostaje mi pole manewru w tym programie :)

 

 

Optymalizował ktoś bardzo obszernie Windowsa 10 bez używania programów zewnętrznych?

 

Jeśli tak, co powinienem zrobić, pisz śmiało!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Dzięki za odpowiedź!

 

Wiele przeprowadziłem modyfikacji w systemowych ustawieniach, więc niewielkie zostaje mi pole manewru w tym programie :)

 

 

Optymalizował ktoś bardzo obszernie Windowsa 10 bez używania programów zewnętrznych?

 

Jeśli tak, co powinienem zrobić, pisz śmiało!

 

Oczywiście nikt z przedmówców nie wspomniał że Windows 10 jest dużo bardziej czuły na wyłączanie usług niż Windows 7. Wiele osób poleca wyłączyć Dziennik Zdążeń bo niby poprawia działanie GTA IV i kilku gier, i pod Windows 7 nic złego się nie dzieje ale już pod Windows 10 przestają działać niektóre funkcje jak np: Windows Store.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nikt z przedmówców nie wspomniał że Windows 10 jest dużo bardziej czuły na wyłączanie usług niż Windows 7. Wiele osób poleca wyłączyć Dziennik Zdążeń bo niby poprawia działanie GTA IV i kilku gier, i pod Windows 7 nic złego się nie dzieje ale już pod Windows 10 przestają działać niektóre funkcje jak np: Windows Store.

 

 

Spotkałem się już z taką opinią, ale dzięki, iż o tym wspomniałeś :)

 

Tak zastanawia mnie, czy wyłączenie wielu usług na pewno spowoduje jakiś ogromny przypływ wydajności?

 

Jeśli jednak moje przypuszczenie jest fałszywe, to jakie usługi powinienem wyłączyć?

 

Domyślam się, iż najwięcej funkcji należy wyłączyć w ustawieniach. Cóż moglibyście polecić, żeby Win 10 działał jak najbardziej wydajnie poprzez odpowiednie ustawienia systemowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>Optymalizacje Windowsa

>2018

Takie tańce deszczu robiło się za XP, a nie teraz. Od siódemki to bezsensowne.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>Optymalizacje Windowsa

>2018

Takie tańce deszczu robiło się za XP, a nie teraz. Od siódemki to bezsensowne.

 

 

Niekoniecznie :) Wiele funkcji w Windowsie 10 jest zbędnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą optymalizacją Windowsa 10 jest format i wgranie Linuksa lub Windows 7/8.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nawiasem mówiąc, jeśli w msconfig w pierwszej zakładce mam "uruchamianie selektywne", to znaczy, że wszystko jest w porządku i ten tryb się uruchomił, ponieważ mam wyłączone są jakieś aplikację z autostartu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Spotkałem się już z taką opinią, ale dzięki, iż o tym wspomniałeś :)

 

Tak zastanawia mnie, czy wyłączenie wielu usług na pewno spowoduje jakiś ogromny przypływ wydajności?

 

Jeśli jednak moje przypuszczenie jest fałszywe, to jakie usługi powinienem wyłączyć?

 

Domyślam się, iż najwięcej funkcji należy wyłączyć w ustawieniach. Cóż moglibyście polecić, żeby Win 10 działał jak najbardziej wydajnie poprzez odpowiednie ustawienia systemowe?

 

Można wydusić z Win 10 dodatkową wydajność np: wyłączając Windows Defendera, wyłączając Parkowanie Rdzeni, włączając tryb MSI zamiast IRQ itp.. ale wyłączanie usług dużej różnicy nie zauważysz.

 

Najlepszą optymalizacją Windowsa 10 jest format i wgranie Linuksa lub Windows 7/8.1.

 

Jeśli chodzi o gry to nie wprowadzaj w błąd bo Wine kuleje z wydajnością, Windows 8.1 ma najgorszą wydajność w grach ze wszystkich Windows a Windows 7 ma mniej stabilny fps od Windows 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Co sądzicie o tylu wyłączonych usługach? Coś dodać, usunąć?

 

 

 

https://imgur.com/a/Dg3nycf

 

Widzę że nie wyłączyłeś usług Windows Defendera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie wyłączyłeś usług Windows Defendera.

 

 

Owszem, nie wyłączyłem. Pytanie, czy zyskam na tym zabiegu bardzo wiele?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie wyłączyłeś usług Windows Defendera.

Pytanie czy jak wyłączy defendera to czy Norton, którego używa nie dostanie kręćka, bo Norton blokuje po swojemu dostęp do ustawień bezpieczeństwa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Owszem, nie wyłączyłem. Pytanie, czy zyskam na tym zabiegu bardzo wiele?

 

Tak można zyskać bo Windows Defender to bubel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na WinClub jest fajny skrypt RemoveSPY_AIO, który usuwa trochę śmieci - głównie apki - i "blokuje" telemetrię (wiadomo, że nie wszystko). Tylko to raczej trzeba zrobić na czystym systemie. Osobiście korzystam na W8.1 i jestem zadowolony :) Tylko W10 zaraz Ci się zaktualizuje i znów zrobi syf... ;) No i oczywiście musisz dokładnie przeczytać co ten skrypt robi i mniej więcej wiedzieć o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tak:

 

Zbędne aplikacje typu budzik itp. - https://www.thewindowsclub.com/10appsmanager-windows-10 (nie trzeba instalować)

 

Telematrie i inne proste rzeczy - https://www.oo-software.com/en/shutup10 (nie trzeba instalować). Biorę opcje tylko z zielonym ptaszkiem, te bezpieczne oraz te które znam i wiem, za co odpowiadają.

 

Wyłączam DVR w grach wbudowany w W10 w ustawieniach.

 

Komp zauważalnie u mnie mniej mieli śmieci internetowych, było to szczególnie odczuwalne na HDD jak miałem system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak można zyskać bo Windows Defender to bubel.

 

Bublem to był kiedyś ,teraz to jest dobry i skuteczny antywirus ,lepszy nie jest potrzebny dla przeciętnego usera .

 

Windows defender test

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Bublem to był kiedyś ,teraz to jest dobry i skuteczny antywirus ,lepszy nie jest potrzebny dla przeciętnego usera .

 

Windows defender test

 

Może i poprawili jakość wykrywania ale jak otwieram foldery na moim magazynie 7.200obr. gdzie są pliki .exe to mam kilku sekundowego laga a jak wyłączę to zawartość folderu od razu się wyświetla. Z resztą antywirus to placebo które obciąża kompa i powoduje problemy w grach. Wystarczy Firefox + NoScript i Ublock + rozum. Antywirusy nie są potrzebne ba nawet antywirus nie pomoże jak ktoś ma zerowy iloraz inteligenci i np: klika we wszystkie @maile i każdą reklamę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jednak używasz tego bubla ,ale na systemowym dysku pewnie nie masz takich lagów bo być może to wcale nie jest wina antyvirusa tylko zaparkowanego dysku i jak odpalasz coś z niego to potrzebuje chwili na rozruch :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Więc jednak używasz tego bubla ,ale na systemowym dysku pewnie nie masz takich lagów bo być może to wcale nie jest wina antyvirusa tylko zaparkowanego dysku i jak odpalasz coś z niego to potrzebuje chwili na rozruch :)

 

Skoro z wyłączonym WD nie ma laga a z włączonym jest lag to wina systemowego WD. Co do dysków to mam wyłączone oszczędzanie energii i parkowanie głowić. Dodatkowo Windows Defender powoduje inne problemy np: na forum było podane że ogranicza prędkość Windows Store.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro z wyłączonym WD nie ma laga a z włączonym jest lag to wina systemowego WD. Co do dysków to mam wyłączone oszczędzanie energii i parkowanie głowić. Dodatkowo Windows Defender powoduje inne problemy np: na forum było podane że ogranicza prędkość Windows Store.

 

Może jakieś indywidualne przypadki bo ja np.w ogóle nie odczuwam że mam antywirusa, nie mam żadnych lagów ,a z windows store pobiera z pełną prędkością ,problemy miałem wcześniej z nortonem ,ten WD jest o niebo lepszy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...