Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dreszczyku

[Zestaw] Gry/ 3000zł +/-

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Prosił bym o propozycję zestawu komputerowego bez systemu operacyjnego do kwoty 3000zł +/- z przeznaczeniem do gier (bez OC).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 1600 - 629zł

PC Mate - 299zł

Patriot 8GB (2x4GB) 3000MHz CL16 Viper - 379zł

P300 - 159zł

Vero L2 500w - 179zł

Armis AR3 - 159zł

Gigabyte GeForce GTX 1060 WF2 OC 6GB + Kingston 240GB A400 - 1259zł

Razem niewiele ponad 3k.

Procek 6 rdzeni 12 wątków, płyta umożliwiająca OC, szybko taktowane 8gb ram w dualu, wystarczający zasilacz i obudowa, 1tb hdd na dane, gtx 1060 6gb (wiem, że lipny ssd ale w sumie dają go za frajer więc możesz w razie czego go sprzedać i kupić np SP920 pro 128gb za 149zł obecnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy 8400. Cholera wie co będzie za 2-3 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz to możesz poszukać używanych kart 1070 8gb. Chodzą po około 1500zl (150zl dopłaty względem 1060 6gb a masz 50% więcej wydajności). Ja tak zrobiłem i nie żałuję, ale oczywiście trzeba znaleźć odpowiednią ofertę (Polecam unikać kart z koparek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 1600 - 629zł

PC Mate - 299zł

Patriot 8GB (2x4GB) 3000MHz CL16 Viper - 379zł

P300 - 159zł

Vero L2 500w - 179zł

Armis AR3 - 159zł

Gigabyte GeForce GTX 1060 WF2 OC 6GB + Kingston 240GB A400 - 1259zł

Razem niewiele ponad 3k.

Procek 6 rdzeni 12 wątków, płyta umożliwiająca OC, szybko taktowane 8gb ram w dualu, wystarczający zasilacz i obudowa, 1tb hdd na dane, gtx 1060 6gb (wiem, że lipny ssd ale w sumie dają go za frajer więc możesz w razie czego go sprzedać i kupić np SP920 pro 128gb za 149zł obecnie)

 

Czy pójdzie na tym X-Plane 11 ?

 

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-Plane nie leży tak mocno na wielowątkowości więc lepiej będzie brać i5 8400.

Jakby nie patrzeć, na R5 1600 oraz 1060 6GB, pójdzie.

 

Masz filmy na youtubie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-Plane nie leży tak mocno na wielowątkowości więc lepiej będzie brać i5 8400.

Jakby nie patrzeć, na R5 1600 oraz 1060 6GB, pójdzie.

 

Masz filmy na youtubie.

 

Dzięki

 

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej pójść z stronę intela, a co do płyty to nie lepsza by była ATX niż mini ATX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już kwestia tego co bardziej Ci odpowiada. Rozmieszczenie złącz, wygląd przy ewentualnym oknie itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i lipa, pod 8400 Z370 tylko bedzie oficjalnie dzialac jeslu chodzi o chipsety serii Z. Seria 300 jak b360 h310, nie 200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli płyty pod ten procesor nie znajdę w przedziale cenowym do 320zł? (chodzi mi o ATX nie mATX)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o waszą ocenę zestawu i propozycje podmiany wymienionego sprzętu w komentarzach. Komputer będzie dla chrześniaka, raczej do gier.

Zestaw edytowany co do waszym propozycji

1. Procesor INTEL 8400

2. Płyta główna MSI B360 GAMING PLUS chyba że w tej cenie jest coś lepszego

3. Dysk twardy Toshiba P300 1TB

4. Pamięć GOODRAM 8GB 2666MH

5. Karta graficzna MSI GeForce GTX 1060 ARMOR 6GB z promocji

6. Zasilacz SilentiumPC 500W Vero L2 Bronze

7. Obudowa SilentiumPC Regnum RG4TF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B360 za 420 zł... Jak już tak się uparłeś na ATX to bierz Z370 Pro4 za 439 zł i do tego RAM 3200 MHz za niewiele wyższą cene...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być ASrock, ew. MSI B360M Bazooka czy Gigabyte B360M D3H.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to wybiore GOODRAM 8GB 2666MHz IRDM X Black CL16 (2x4GB) i ASRock B360M PRO4. Co do karty graficznej to czekać do poniedziałku na powrót tej promocji z dyskiem ssd czy wziąć coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Crashowanie od czasu do czasu (driver timeout lub czarny ekran z możliwym recoverem od minuty do ~pięciu )  na kartach AMD to norma była dla wielu osób przez jakieś ostatnie 2 lata, bo AMD ma problem z kompatylnością z praktycznie nikomu niepotrzebną funkcją windowsa, która jest domyślnie włączona (MPO ). Starczy tylko ściągnąć i uruchomić plik wyłączający MPO, który przygotowała nvidia, bo kiedyś też takie problemy ta marka miała (zresztą czasem słychać, że u niektórych na starszych kartach nvidii wciąż jest ten problem ) https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5157/~/after-upSpam wyslij raport-to-nvidia-game-ready-driver-461.09-or-newer%2C-some-desktop-apps Niektórzy piszą, że AMD jakiś czas temu już ten problem ogarnęło, ale nie jestem przekonany (przynajmniej parę miesięcy temu wciąż widziałem narzekania niektórych ), osobiście mam wyłączone MPO i nie widzę potrzeby go włączać i sprawdzać czy naprawdę AMD w końcu to ogarnęło. Generalnie to najlepiej po zakupie karty mieć komp włączony codziennie jak najdłużej i jak są problemy to robić zwrot, bo niestety wadliwe karty istnieją.
    • GTX1660Ti?    https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1660-ti-gaming-x-6gb-gddr6-192bit-15323722718
    • Chyba se kpisz, typie. Ryczałt ma śmiesznie niski podatek i ZUS. Co ma powiedzieć ktoś na liniówce albo skali xD
    • Witam: Na sprzedaż wymienione w tytule części: https://www.olx.pl/d/oferta/rtx-2070-super-msi-gaming-x-trio-CID99-IDZ8WU7.html?bs=olx_pro_listing  900zł https://www.olx.pl/d/oferta/zasilacz-seasonic-gx-550w-plus-gold6lat-gwarancji-CID99-IDZ8WXl.html?bs=olx_pro_listing 300zł Części w pełni sprawne, bez usterek sprzedaję bo zmieniam platformę z am4>am5, i 2070s>4080s  Chętnie odpowiem na wszelkie pytania odnośnie zakupu.
    • A ja to miałem na GTX 1060, potem dalej to samo na GTX 1660Ti, a na RX 6700 całkowity spokój od roku. Też mam powiedzieć nigdy więcej Nvidi ? Oba GTX-y w pełni sprawne. Temat jest niepewny. Czytałem że problemy takie mogą występować w przypadku niektórych monitorów i nie ze wszystkimi kartami bez związku czy to zielone czy czerwone. Dawno to było ale chodziło chyba o tryby odświeżania. Moja iiyama pokazuje w windzie 3 - 50Hz, 59,940 Hz i 60 Hz. Podobno jak się samo przestawi karta traci sygnał i "widzę ciemność". Podejrzenia padały na jakiś bug w systemie który ujawnia się w określonych sytuacjach. U mnie na rozwiązanie problemu trafiłem całkowicie przypadkowo. Po kolejnym czarnym ekranie zrobiłem reset, logowanie w ciemno bo dalej nic nie było widać i wtedy zadzwonił telefon. Rozmawiałem chyba ze 20 min i jak wróciłem do komputera obraz się normalnie wyświetlał. Potem kilka razy jak się zwiesił tak czekałem po resecie i obraz powracał po 10-15 min. Co to za cholerstwo nie doszedłem, a jak kupiłem Radka problem od roku nie występuje. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...