Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

marool10

Monitor do ~700zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupuję komputer który będzie posiadał gtx 1080.

Mam zamiar kupić też monitor bo obecny ma rozdzielczosc 1680x1050 16:10 :)

Co polecacie?

Monitor Fhd czy wqhd?

Proszę o uzasadnione odpowiedzi.

Chcę aby monitor posłużył długie lata. :):thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do GTX 1080 wypadałoby kupić coś co ma 144hz.

Teraz masz w świetnej cenie AOC 144hz na matrycy VA - brać póki taka dobra cena za szybkie VA.

https://www.x-kom.pl/p/435742-monitor-led-24-269-aoc-c24g1-curved-czarny.html

lub większy model

https://www.x-kom.pl/p/435743-monitor-led-27-289-aoc-c27g1-curved-czarny.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na IPS, nie potrzebuje 144hz. 75 będzie ok. :)

 

Chyba, że ten VA będzie niczym IPS :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł mutant taniego polecanego AOC Q3279VWF ale na IPS.

 

za 899 zł masz IPS, wqhd i 75hz. To model q3279vwfd8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem tego 144hz ale nadal sie zastanawiam czy dobrze zrobilem, może znajdzie się coś va 75 hz z równie dobrą jakością wykonania i pokryciem barw.

Jeżeli jest cos takiego do tych 850 zl to anuluję zamówienie i biorę tego innego

 

Głownie gram w gry, czesto w fpsy a IPS jest slaby do grania bo ma wysokie czasy reakcji. Skoro glownie gram to lepszym wyborem jednak bedzie va.

 

Podoba mi się bezramkowość, chyba że negatywnie na coś bedzie wplywala

 

Nigdy nie bede bawic sie w jakiegos pro gracza wiec 75hz bedzie idealne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ten Acer Nitro VG240Y?

Monitor posiada matrycę 23,8" IPS 75 Hz z czasem reakcji 1ms, co do opinii to będzie ciężko, bo to stosunkowo nowy model, ale w dość przyzwoitej cenie w miarę z przyzwoitymi parametrami, ale niestety z FreeSync zamiast z G Sync, co by bardziej odpowiadało do GTX 1080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie mają czasy reakcji tego va do acer a ips bo nie moge ich odnalezc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na iiyame xb2483hsu (chyba tak sie to pisze) dzieki za pomoc!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko świetny wybór :D

 

LOL :thumbdown:

 

 

Nie dość że 75 Hz to jeszcze VA a piszesz, że zależy Ci na czasie reakcji ? 144Hz w tym temacie zamiata wszytko 60/75hz :P

 

 

polecane VA 144Hz pewnie jest i tak z 3 razy szybsza na czasach reakcji ekranu. Do tego input lag nawet z vsync jest nieodczuwalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głownie gram w gry, czesto w fpsy a IPS jest slaby do grania bo ma wysokie czasy reakcji. Skoro glownie gram to lepszym wyborem jednak bedzie va.

Szkoda tylko że te czasy reakcji można sobie wsadzić w kieszeń, nie ma to nic wspólnego z realnym imputlagiem monitora ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko świetny wybór :D

 

LOL :thumbdown:

 

 

Nie dość że 75 Hz to jeszcze VA a piszesz, że zależy Ci na czasie reakcji ? 144Hz w tym temacie zamiata wszytko 60/75hz :P

 

 

polecane VA 144Hz pewnie jest i tak z 3 razy szybsza na czasach reakcji ekranu. Do tego input lag nawet z vsync jest nieodczuwalny.

 

Czasem zastanawiam się Minciu po co ci ludzie o coś pytają skoro i tak potem kupując coś z d......y.

Ręce opadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecane VA 144Hz pewnie jest i tak z 3 razy szybsza na czasach reakcji ekranu. Do tego input lag nawet z vsync jest nieodczuwalny.

 

Jest albo nie jest, sam czekam na jakieś testy i recenzje bo na ten moment to jest wróżenie z fusów, a przydałby się nowy monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, był za drogi widocznie ?

 

A szkoda, bo pewnie kolejny kupi za 10 lat. I przez 10 lat będzie siedział ze złomem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest albo nie jest, sam czekam na jakieś testy i recenzje bo na ten moment to jest wróżenie z fusów, a przydałby się nowy monitor.

 

Jak będziesz chciał coś nieco lepszego G24C albo MAG24C. Ale będzie też drożej.

 

A do 850zl nic lepszego od AOC się nie wyczaruje ze 144Hz.

 

Tyle to używane TNki kosztują 144Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem zastanawiam się Minciu po co ci ludzie o coś pytają skoro i tak potem kupując coś z d......y.

Ręce opadają.

 

Wyjmujesz to z ust :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz chciał coś nieco lepszego G24C albo MAG24C. Ale będzie też drożej.

 

A do 850zl nic lepszego od AOC się nie wyczaruje ze 144Hz.

 

Tyle to używane TNki kosztują 144Hz.

 

Budżetu jeszcze nie określiłem (pewnie okolice 1 - 1.5 tyś), na ten moment rozglądam się co jest, co ma wyjść itp. mam pewne wątpliwości odnośnie zakrzywienia panelu ze względu na to, że monitor używam też do oglądania filmów z kanapy z moją połówką. Do tego średnio jestem przekonany do VA ze względu na kolory, z drugiej strony VA są niby szybsze od IPS i jak widzę są ostatnio często polecane jako bardziej uniwersalne.

 

Jak wreszcie zdecyduję się na jakieś zakupy to pewnie założę własny temat ew. podłączę się pod jakiś inny jeśli znajdzie się podobny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VA są wolniejsze od IPSow. Nie wiem gdzie takie info pozyskujecie? :D

 

 

Generalnie jak chcesz z monitora robić TV to polecam 32" lub 34-35" Ultrawide. Nawet 75Hz jeśli to nie tylko dla Ciebie ma być monitor.

 

 

Ps VA bardziej się nadaje do filmów, bo ips szybko robi się srebrny już pod niewielkim kątem w ciemnych scenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VA są wolniejsze od IPSow. Nie wiem gdzie takie info pozyskujecie? :D

 

 

Generalnie jak chcesz z monitora robić TV to polecam 32" lub 34-35" Ultrawide. Nawet 75Hz jeśli to nie tylko dla Ciebie ma być monitor.

 

 

Ps VA bardziej się nadaje do filmów, bo ips szybko robi się srebrny już pod niewielkim kątem w ciemnych scenach.

 

W takim razie ewidetnie musiałem coś pomieszać pokręcić z tą szybkością VA vs IPS. Jeśli idzie o wady IPSa to znam temat srebrzenia, mam od paru lat 23" LG z matrycą IPS, a jako, że rozmiarowo jest wystarczający to na ten moment biorę pod uwagę rozmiary 24-27 (mały pokój, kanapę zwykle przestawiam bliżej biurka (mam wtedy jakieś 2-3m do ekranu i nie ma problemu). Na 32-34" nie mam miejsca na biurku (o montażu na ścianie mogę zapomnieć bo nie moje mieszkanie) choć muszę przyznać, że ultrawide mógłby być bardzo fajny do gry w Assetto Corsa czy Project Cars.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie otrzymywałem odpowiedzi przez parę godzin, spanikowałem i zamówiłem iiyame...

Nie jestem ekspertem i po to napisałem temat na forum, teraz sporo się dowiedziałem.

Jeżeli dobrze rozumiem to nic lepszego od tego AOC nie będzie w tej kwocie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...