Skocz do zawartości
.PaVLo.

The Bard's Tale IV: Barrows Deep

Rekomendowane odpowiedzi

Tzn hmm zle napisałem.. Chodzenie postaciami jest podobna .. drużynowe, zwiedzane lochów itp to tak. Ale ogólnie ona się różni od poprzedniej trylogii. Interfejs prostszy, mniej tekstu, więcej interakcji z otoczeniem, Inny chyba system walki lub ew. zmodyfikowany mocno. Ogólnie sprawaia to wrażenie ze IV mocno odchodzi od trylogii..

To te 30 lat rozwoju gier. Założenia te same, możliwości nieskończenie większe niż w latach '80.

 

Ja zaryzykowałem Bo na razie Fargo mnie nie zawiódł.

Poprzednie częsci były bardzo mizerne.

:hmm:

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tu w wersji angielskiej więc chyba lepiej to oglądać.. Jakość 4K.

 

Wygląda nieźle.

Pisz jutro jak już będziesz pykał. Fajnie, że będzie polska wersja językowa.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Azazell, o 13 Sierpień 2018 - 10:41, napisał(a):

 

Poprzednie częsci były bardzo mizerne.

 

Sorki hehe aź się zdziwiłem ze to padło z moich ust. Widocznie wtedy byłem pijany ;p. Miałem na myśli "Poprzednia część" The Bard's Tale: Opowieści Barda która była zrobiona na podstawie trylogii. Rzut izometryczny itp.. Bardzo słaba gra.. Strasznie mnie zawiodła. Ona chyba jakoś wyszła po 2000r już teraz dokładnie nie pamiętam.

 

Wygląda nieźle.

Pisz jutro jak już będziesz pykał. Fajnie, że będzie polska wersja językowa.

 

Spoko zdam relacje ale nie wiem czy jutro pogram. Po pierwsze rozpoczyna sie liga mistrzów i w momencie premiery gra Barcelona :P. A po drugie ta gra ma ważyć sporo GB.. Gdzieś chodzą plotki ze do 50gb. Jeśli tak to będzie mi się długo pobierało :P.. A ja nie lubie testować gier jak robie inne rzeczy.. Nad takimi grami wole sie skupic ;P

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli "Poprzednia część" The Bard's Tale: Opowieści Barda która była zrobiona na podstawie trylogii. Rzut izometryczny itp.. Bardzo słaba gra.. Strasznie mnie zawiodła. Ona chyba jakoś wyszła po 2000r już teraz dokładnie nie pamiętam.

Czyli jednak Fargo ciebie zawiódł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Czyli jednak Fargo ciebie zawiódł.

 

Tak ale miałem na mysli nowe gry wydane po 2010r ;p. Po drugie on był tylko producentem tej części Bards tale.. Mi bardziej zalezy gdy on jest głównym "director". Czyli przy Wasteland 2 :).

 

Btw. Nie wiedzialem ze on nawet stworzył Battle Chess! https://en.wikipedia.org/wiki/Battle_Chess Stara gra o szachach! Kiedyś uwielbiałem w nią grać na amidze ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi bardziej zalezy gdy on jest głównym "director". Czyli przy Wasteland 2 :).

W takim razie na The Bard's Tale IV nie powinno tobie bardziej zależeć. Directorem i lead designerem jest David Rogers.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

W takim razie na The Bard's Tale IV nie powinno tobie bardziej zależeć. Directorem i lead designerem jest David Rogers.

 

Dla mnie nawet może być Jaś Fasola ;). Ważne by gra była ok :) I raczej powinna być bo walki mi się podobają no ale zobaczymy jak to wyjdzie w praniu :). Jeśli zrobią grę na miarę wasteland 2 to będę szczęsliwy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Del

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie mam kilka zaległych tytułów w tyn najnowszy Tomb Raider, więc najpierw je ogram, a w tym czasie połatają ją i wtedy kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest pierwsza recka, chwilowo usunięta, pewno przed końcem NDA wrzucili: https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:RiBUUlCjar0J:https://www.trustedreviews.com/reviews/bards-tale-iv-barrows-deep+&cd=1&hl=en&ct=clnk&gl=jp

 

Without the bugs, The Bard’s Tale is okay at best. With them, it’s perhaps best to preserve your nostalgia and play the HD remaster of The Bard’s Tale I to III instead.

2/5

 

Czyli standard jak na inXile - grać jak wydadzą enhanced edition.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Na gram.pl https://www.gram.pl/artykul/2018/09/18/nie-taki-paladyn-swiety-jak-go-maluja-recenzja-the-bards-tale-iv-barrows-deep.shtml dali 8.2 wiec jest bardzo dobrze ;)

 

8.8/10 - https://www.mmorpg.com/columns/bards-tale-4-review-an-epic-timeless-tale-1000013036

8/10 - https://www.selectbutton.com/reviews/the-bards-tale-iv-barrows-deep-review

8.5 - https://www.gamegrin.com/reviews/the-bards-tale-iv-barrows-deep-review/

7.5 - https://www.gry-online.pl/S020.asp?ID=12954 (minusy to tylko same błedy techniczne)

 

Mój znajomy już przeszedł grę i mówi ze to dla niego prawdopodobnie RPG roku.. Mówi ze lepiej mu się grało w Bards Tale niż Pillars of eternity 2 (oczywiscie chodzi tu o porównanie gatunku) .. Masa błędów ale bardzo chwali :)

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fatalne spolszczenie i zacinająca się rozgrywka. Chyba jeszcze chwilę poczekam, aż ją połatają ( i skończę drugie przejście Divinity Original Sin 2).

Gierka ma potencjał ale jest dopiero w fazie beta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Ale te błedy w spolszczeniu to ponoć tylko w wersji preview. Recenzanci nie dostali wersji premierowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell
nawet ten youtuber dał sporo plusów .. a on zawsze surowo ocenia :) więc chyba jest bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale te błedy w spolszczeniu to ponoć tylko w wersji preview. Recenzanci nie dostali wersji premierowej.

 

Azazell, grasz już?? Możesz coś powiedzieć o spolszczeniu i zacinaniu się gry??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tą grę w planach, ale nie ma zbytni czasu. No i czekam na poważne opinie czy warto się za to zabierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Azazell, grasz już?? Możesz coś powiedzieć o spolszczeniu i zacinaniu się gry??

 

Tak gram ale z 20min bo mam dzis mecze wiec jutro dopiero zaczne normalna gre. No wiec tak optymalizacja kuleje troche na mojej gtx 1060 6gb na max zacina.. ale jest okolo 40fps.. Chociaz czuc momentami framerate jak wariuje.. No ale to jest do przeżycia.. Wyłączyłem efekt rozmycia w ruchu - normalnie mam wrażenie ze zaraz dostane przez to udaru :D .. Co do spolszczenia hmm są błedy :P ale no lepsze to niz grac po angielsku (jesli ktos nie umie perfekcyjnie tego jezyka). np Mamy takie błedy jak "Twardy" - rodzaj trudnosci A powinno być trudny hehe .. Albo Suty Gulasz :D no uśmiałem się.

 

Sproo jest negatywów na Steam ale to głównie krytykuja technikalia. Sama gra ponoć znakomita.. Ciekawy klimacik zrobili. Jeśli ktos nie patrzy na grafike to może smiało kupować. Jeśli ktoś wychował się na starych RPG to brać i jescze raz brać - to słowa dwóch moich znajomych ;).

 

Podsumowując. Jeśli nie macie w co grać to warto kupić i pomęczyć się z bugami.. A jak nie to lepiej może poczekać z jakiś czas az naprawią.. Bo momentami mam wrażenie ze to jest jednak jakby wersja Beta..

 

https://steamcommunity.com/app/566090/discussions/0/1741094390484843420/ ciekawa mini recenzja jednego z graczy.

 

EDIT: No i więc tak pograłem z godzinę .. I kurde bardzo fajny klimacik już czuje ze to gra dla mnie :) W końcu takie walki mi brakowało ;). Fajne animacje w czasie walki.. ogólnie muzyka super i glosy anglojęzyczne dobrze podłożone. Momentami grafika sprawia wrażenie jakby była zrobiona z przed 8-10 lat :) ale ogólnie wyglada gierka zacnie. Mi to wystarcza.. jedynie ta optymalizaja ;/ ..

 

Jedyna uwaga nie grajcie na Pełnym ekranie - w opcjach włączcie tryb okienkowy :) .. gra sie nie wiesza..

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Azazell, ile gra zajmuje miejsca na dysku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

23gb .. Za 2 dni bedzie pierwsza łatka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziwnoknurski

U mnie folder z grą "...\Steam\steamapps\common\The Bard's Tale IV" zajmuje 51GB, i z grubsza tyle też "meldował" Steam do pobrania.

Tak czy inaczej ja poczekam kapkę aż to trochę połatają, ten opublikowany "patch road map" wygląda obiecująco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Uu faktycznie 50gb.. Ale to dziwne.. bo on pobierał 23gb i więcej nie pobrał. Podejrzewam ze rozpakował do 51gb. Na 100% pobierał tylko 23gb bo przy moim łączu mialem gręjuż na dysku o odpowiednim czasie na ile mi pozwala mój mobilny internecik :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na tę koncepcję turowej walki w FPP... to jest tak umowne i pokraczne, że nawet jako lubiący turówki bym w to nie zagrał. Kolejny powrót z cyklu "paaanie, 30 lat temu to było!" ;)

 

Nie no, serio, dziwaczne to jakieś. Niby gry w stylu Discples, Etherlords czy nawet Herosy mają tyle samo sensu, ale ta koncepcja jest jakaś kosmiczna :)

 

Ale jak klimat jest i ludziom się niby dobrze gra, to tylko się cieszyć.

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszcie jakie wrażenia z gry. Ja pewnie poczekam z kupnem do drugiego patcha, który wychodzi 28.09.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Ja mało grałem bo miałem małą przeprowadzkę pomiędzy pokojami w domu bo remoncik itp. Więc może dzisiaj przysiade. Własnie wyszedł 1 patch - 5gb ;).

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wytrzymałem :E

Gram już dwie godziny. Gierka ma swój klimat i podoba mi się. Na duży minus jest archaiczna grafika, ale nie można mieć wszystkiego :whip:

 

W oknie bez ramek gra się nie wiesza i nie zatrzymuje po wczorajszym patchu.

Spolszczenie jest niekompletne, czekam ,aż je poprawią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...