Skocz do zawartości
.PaVLo.

The Bard's Tale IV: Barrows Deep

Rekomendowane odpowiedzi

Logo_BardsTale4BD-p-800.png

 

Premiera: 18 września 2018

 

The Bard’s Tale IV to pełnoprawna czwarta odsłona słynnej serii dungeon-crawlerów, zapoczątkowanej w 1985 roku grą The Bard’s Tale. Tytuł stworzony przez studio inXile Entertainement, znane fanom RPG-ów dzięki grom Torment: Tides of Numenera, Hunted: Kuźnia Demona oraz Wasteland 2. The Bard’s Tale IV jest w założeniu powrotem do korzeni serii, której początki sięgają połowy lat 80. Nad projektem, który powstał dzięki zbiórce pieniędzy w serwisie Kickstarter, czuwał Brian Fargo. Deweloper zaczynał karierę w firmie Interplay i na koncie ma tytuły, takie jak Bard's Tale, Neuromancer, Dragon Wars, Fallout 1 oraz Fallout 2, Stonekeep, Baldur's Gate, Icewind Dale, Planescape: Torment.

Źródło: https://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=26024

 

https://www.youtube.com/watch?v=DdiOVZF_ZBQ

 

https://www.youtube.com/watch?v=tiSydghlzxg

 

 

The Bard's Tale IV: Barrows Deep to powrót serii Bard's Tale po niemalże równo 30 latach - w 1988 roku ujrzeliśmy ostatnią część z trójką i podtytułem Thief of Fate's. W "czwórce" mamy do czynienia z klasycznym cRPG, lecz którego perspektywa została umieszczona w oczach kierowanej postaci. Poruszamy się po krainie nazwanej Caith, wzorowanej na średniowiecznej Szkocji, z realiami nawiązującymi do celtyckich wierzeń i mitologii. Przemierzamy losowo generowane lochy oraz podziemia, mierząc się w turowym systemie walki z czyhającymi tam pokrakami.

 

Źródło:

http://www.miastogier.pl/wiadomosc,41047.html

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na nią. Zapowiada się ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Poprzednie częsci były bardzo mizerne. Ale ta zapowiada się super ze względu na zupełnie inny styl rozgrywki - taki własnie lubie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba poprzednia część, bo czwóreczka wraca do korzeni serii, stąd też i czwórka w tytule, której poprzedniczka nie miała, pomimo tego, że była czwartą częścią sagi - miał to być restart w odświeżonej, uwspółcześnionej formule.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

No liczę na tę gierke bo bardzo własnie lubie taki styl rozgrywki. Twórcami gry jest firma która ma na swoim koncie Wasteland 2 znakomita gra.. ALe jeszcze autorem jest ten co wymyślił stare Fallouty? Zapomniałem nazwiska Ale często Rojo o nim wspomina. Fargo? Jakoś tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, Brian Fargo nie wymyślił Falloutów. Był tylko prezesem wydawcy, Interplay. Za to wymyślił wszystkie poprzednie części The Bard's Tale.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Nie, Brian Fargo nie wymyślił Falloutów. Był tylko prezesem wydawcy, Interplay. Za to wymyślił wszystkie poprzednie części The Bard's Tale.

 

No to spoko. Kupujesz Bards Tale 4? Mnie kusi i to mocno. Mam nadzieje ze fabuła nie jest powiązana z poprzednikami. Bo trylogii nie znam ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat po premierze, jak jaką enhanced edition wydadzą i w zależności od recek. Nie jest to studio day one buy, ich premiery to zawsze bugfest i masa niedopracowanych rozwiązań.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie takie tytuły od dawna się podobały. Jeszcze za czasów Amigi, można było pograć w Ishaar, zbierając drużynę i eksplorując świat, potem to już Might & Magic (nie mylić z Heroes), które było po prostu niesamowite, trudne i złożone. Ten tytuł akurat mnie bardzo zaciekawił, bo przypomina mi właśnie świat M&M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

No własnie ja też lubie takie gry jak M&M i gorąco czekam na premierę tej gry. Jeśli zrobią coś na miarę wasteland 2 to będę zadowolony.

 

@.PaVLo. --> kojarzysz jakieś udane gry ala Ishar? Które wyszły w ostatniej dekadzie? Najlepiej po polsku :D. Mam do nadrobienia StarCrawlers więc to już znam.. A coś innego może poleciłbyś? Legend of Grimlock odpada bo wkurza mnie rzucanie czarów ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie mi to umknęło, byłem pewny, że "Brajan" i spółka po "Tormencie" w pełni skupiła się na Wasteland 3, nie wiem czy to dobrze, chciałbym żeby W3 okazał się grą dużo lepszą niż W2 (który zostawiam sobie na sam koniec zaległości, opieram się tylko na recenzjach).

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@.PaVLo. --> kojarzysz jakieś udane gry ala Ishar? Które wyszły w ostatniej dekadzie? Najlepiej po polsku :D.

Oprócz wymienionych, to wyszło tego parę, ale ostatnim tytułem jaki grałem był oczywiście Might & Magic X: Legacy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Oprócz wymienionych, to wyszło tego parę, ale ostatnim tytułem jaki grałem był oczywiście Might & Magic X: Legacy ;)

 

Hm grałem w to kiedyś fajna gra ale coś po pewnym czasie przerwałem bo chyba miałem wtedy problemy z GPU i coś chyba mi gierka wariowała. Może kiedyś wrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie mi to umknęło, byłem pewny, że "Brajan" i spółka po "Tormencie" w pełni skupiła się na Wasteland 3, nie wiem czy to dobrze, chciałbym żeby W3 okazał się grą dużo lepszą niż W2 (który zostawiam sobie na sam koniec zaległości, opieram się tylko na recenzjach).

 

Wasteland 2 bardzo zacna gierka. Z dużym zniecierpliwieniem czekam na Wasteland 3. Również mam nadzieję, że będzie lepsza niż 2, choć np. Divinity Original Sin lepiej wspominam pierwszą część niż kontynuację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa akcja producenta: https://steamcommunity.com/games/566090/announcements/detail/1687048656470227058

 

655f104fed3cae6efa99d042969b146e3eef7a96.png

Oraz specjalny dodatek dla Polaków:

 

– Jeśli 30 000 Polaków dorzuci The Bard’s Tale 4: Barrows Deep na listę życzeń, to w grze pojawi się specjalny artefakt – „Złota Cebula”.
Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic mnie to nie kosztuje, a ujęli mnie za serce z tą cebulą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa... pewnie od początku mieli za tyle sprzedawać, ale chłyt materkindowy niezły... Chiński, ale działa! :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby dobili do 500k, reklama jednak niezła.

 

Ostatnio jednak taki chwyt kojarzy mi się z mało znaną grą "skradankową" - tam jakoś to nie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się przypomina akcja Nicolas Games przy okazji premiery Afterfall: Insanity - jeśli 10 mln osób wpłaci dolara, to każdy dostanie kopię gry. A jeśli nie, to nikt nic nie dostaje (lub dopłacasz do normalnej ceny), a zebrany hajs idzie (niby) na jakąś organizację charytatywną. Jak mnie pamięć nie myli, nie dobili nawet do 10 tys.

 

Ostatnio jednak taki chwyt kojarzy mi się z mało znaną grą "skradankową" - tam jakoś to nie pomogło.

Shadwen. Sukcesu kasowego nie odnieśli, ale sama akcja zakończyła się zbiciem ceny o 20 dolarów. Pomijam to, że zapewne startowo była znacznie zawyżona.

 

https://www.gamasutra.com/view/news/267022/The_weird_gamepricing_experiment_of_Frozenbytes_Shadwen.php

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodałem grę na Steam i GOG, oby się udało osiągnąć chociaż plan minimum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Ajj dobrze a już zacząłem sam zakładać wątek o tej grze :) Dobrze, że zerknąłem do wyszukiwarki... Bo zupełnie zapomniałem o utworzonym wątkie o tej gierce.

 

Ja już grę mam w bibliotece i nie mogę się doczekać dnia jutrzejszego. Kupujecie? Ja nie grałem w poprzednią trylogię, ale teraz będzie zupełnie inna mechanika gry zwłaszcza walka. Bardzo lubie taki system walki i głównie dla niego załatwilem sobie kluczyk.

 

Na razie nie ma jeszcze żadnych recenzji.. Jedynie Rojo z YT chyba ją chwali bo widzialem jego filmik z gry.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie grałem w poprzednią trylogię, ale teraz będzie zupełnie inna mechanika gry zwłaszcza walka. Bardzo lubie taki system walki i głównie dla niego załatwilem sobie kluczyk.

Nie wiem, czy taka zupełnie inna. Stara trylogia i czwóreczka to drużynowe dungeon crawlery w fpp z turową walką. Owszem, dzieli je 30 lat rozwoju gier, ale ogólne założenia są identyczne.

 

Update: hmmm, ale już chyba o tym pisałem. :hmm:

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Nie wiem, czy taka zupełnie inna. Stara trylogia i czwóreczka to drużynowe dungeon crawlery w fpp z turową walką. Owszem, dzieli je 30 lat rozwoju gier, ale ogólne założenia są identyczne.

 

Update: hmmm, ale już chyba o tym pisałem. :hmm:

 

Tzn hmm zle napisałem.. Chodzenie postaciami jest podobna .. drużynowe, zwiedzane lochów itp to tak. Ale ogólnie ona się różni od poprzedniej trylogii. Interfejs prostszy, mniej tekstu, więcej interakcji z otoczeniem, Inny chyba system walki lub ew. zmodyfikowany mocno. Ogólnie sprawaia to wrażenie ze IV mocno odchodzi od trylogii.. I dobrze bo tamte są w ENG :( i ja nie mogłem się wczuc w fabułe jak nieznam perfekcyjnie jezyka angelskiego ;(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ją kupię dopiero po przeczytaniu recenzji graczy. Studio wydało bardzo fajne Wasteland 2 (czekam też na Wasteland 3) więc mam nadzieję, że nie zawiodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

No na razie z tego co czytalem na forum .. To wierni fani są zawiedzeni ze gra się teraz nie co inaczej.. Że krótsza do 40h itp.. ALe na sczęście inni chwalą.. No nic zobaczymy jak to będzie :) Ja zaryzykowałem Bo na razie Fargo mnie nie zawiódł.

 

Filmiki z finalnej wersji

Fajowo to wygląda jak na taki Dungeon Crawler FPP

 

a tu w wersji angielskiej więc chyba lepiej to oglądać.. Jakość 4K. Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...