Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

janusz forum

Jaki UPS 4 kW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam aktualnie monitoruje swój dom na zasadzie że w szafie w pełnym słowa tego znaczeniu trzymam komputer stacionarny , paramtery jego są standardowe interl i5 8 giga ramu dysk 10 TB , dwa głowne po 1 TB wpiete w płyte ( sory nie będe używał cudyslowa ) nastepnie 8TB 3 , 3 2 TB wpięte przez USB 3.0 przez rodzielacz usb 3.0 wszytko działa cacy. Do tego działa 8 kamer IP połączonych do owego serwera - tyle starczy monitoring domu 80 m2 w wiezowcu/bloku w domu ( monitoruje tylko swoje mieszkanie nic na zewnatrz ) . Przez ostatnie 2 lata wszystko działało. Jako ze mieszkam po za pl, zasilacz ups nie byl mi potrzebny przez dwa lata prad, napiecie jak zwal tak zwal bylo 100 % . Ostatnio jednak byly w moim regionie prowadzone jakies prace remontowo techniczne i kilka razy dokladnie 3 razy wywalilo prad po jakies 5 - 15 sekund w tym czasie system musial sie zalaczac, ps, serwer mial uptime 2 lata dokladie 806 dni bez restartu. Po tym czasie zaczeply sie schody, nie wszystkie kamery z automatu ruszyly . Jeden dysk do kopi mial problem z odpaleniem wydawal typowy odglos brak zasilania tzw pikniecia pi pi , ?? Po wnikliwej analizie okazalo sie ze sie po prostu spalil, ok kupilem nowy dysk. Dodatkowo chce kupic UPSa by ogarnac moj domowy serwer plus kamery , i teraz mam do panstwa pytanie co polecacie odnosnie gotowki nie do konca ma znaczenie wiem ze np za 500 zl polskich zlotych raczej nic nie kupie ? Chodzi mi o to ze i tak pewnie bede kupowal w swoim kraju upsa lub przez internet le polskie strony moga byc, nie wiedze problemu po prostu zadzwonie do BOK i spytam sie czy wysylaja po za pl sprzet .

Co na takim UPSie ma dzialac :

aktualnie 8 kamer IP - pierwszych lepszych z kraju kwitnoacej wisni srednia = DC 5V, 1,5 A x 8 = 50 ? nadwyzka ??

PC serwer - na prawde nie wiem sam go skladalem a t5eraz nie chce mi sie probnikiem latac i patrzec co i jak, ogolnie kamery plus moj tzw serwer pobieraja na dobre plus minus 4 kW - tak to sie chyba pisze > ?? na dobe .

Dodatkowo wliczylem w te 4 kW roouter swicze - po polsku tak sie mowi ?>?> i inne kabeli kore gdzies tam ida po domu.

 

Co mi trzeba UPS'a ktory wttrrzyma przynajmniej 5 - 10 minut by system sie tak jak trzeba pozamykal, lub jakis UPS który wytrzyma okolo godziny, lub 30 minut ? bez zasilania, oczywiscie zasilanie tylko bateryjnie, zadne agregaty nie wchodza w rachube, typu spaliny dizlowskie, nie dostane pozwolen na kominy ... odprowadzajace co2, a rodziny nie bede truć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RobONtouR

już lepiej kupić agregat prądotwórczy, awaryjność takiego UPS jest zbyt wielka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wyliczyłeś te 4kW (4000W), ale założę się że Twój komputer nie ma zasilacza większego niż 550W. Kamery pobierają w sumie ok 60W (podałeś ich parametry zasilania), router i switche kolejne kilkadziesiąt Wat. W sumie nie będzie więcej niż 700W. Teraz poszukaj zasilacza awaryjnego, który pociągnie to obciążenie przez zadany czas. Do podtrzymania na kilka, kilkanaście minut pewnie potrzeba zasilacz o mocy 2kW. Zwiększając pojemność wydłużasz czas pracy. I zasadniczo robi się tak, że UPC używany jest do podtrzymania zasilania do momentu uruchomienia agregatów prądotwórczych.

Co do firm, to prym wiedzie APC, Eaton (kalkulator). Popatrz co masz dostępnego na jakimś portalu typu ebay lub ze sprzętem komputerowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ze swojego doświadczenia (mam serwer który bierze od 400 do ponad 700W) mogę Ci polecić APC Smart 1500.

Mam taki i spokojnie do zamknięcia systemu (mam Proxmox i kilka maszyn wirtualnych) wystarczy.

Robiłem raz test i przy obciążeniu około 100-200W UPS wytrzymał ponad godzinę (dłużej nie sprawdzałem).

 

Pozdrawiam,

 

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jego komputer pobiera 4KWh na dobę :)

 

Nie wiem jak policzyliście, że koledze będzie wciągał komp 700W jak wychodzi niecałe 170W.

 

wrzucając w kalkulator:

http://upsselector.eaton.com/Solutions/Index/1465691

 

 

około 15min wszytko zadziała już na takim zasilaczu:

Power rating (VA/Watts):

700/420

 

Albo takim :)

www.morele.net/ups-apc-bv800i-gr-4582399/

www.morele.net/ups-apc-bv800i-gr-4582399/

 

 

A jak chcesz z pół godziny pracy, to najlepiej kup takie dwa osobny dla PC i osobny dla kamer. Wyjdzie taniej niż kolosy:)

 

 

Albo coś z tanich firm. Ale ja osobiście użwyałem i znam tylko APC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPS 4kW to raczej grubą kasę będzie kosztował. Zresztą zobacz sobie link

 

Jeśli zależy ci na jak najdłuższym podtrzymaniu zasilania to tańszym rozwiązaniem jest użycie przetwornicy + zewnętrzny akumulator . Przetwornice kupisz za ok 400zł - link, żelowe aku 100Ah kupisz za jakieś 600zł.

 

Załóżmy że całość będzie brała te 4kW na dobe czyli jest to ok 15A/h więc aku wytrzyma niecałe 7h. Dla porównania UPS 1500VA zazwyczaj wyposażony jest w 4 aku 7,2A każdy czyli łącznie mamy niecałe 30Ah vs 100Ah. Czyli dostajemy mniej niż 1/3 mocy a kosztuje nas to min 50% więcej bo UPS 1500VA to wydatek rzędy 1500zł.

 

Rozwiązanie z przetwornicą stosuje się np przy kotłach do CO.

 

Jeśli aż tak długi czas na baterii nie jest potrzebny to można rozważyć jakiś UPS 850VA ( 2x7,2Ah).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...