Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

skul8

Zestaw do obróbki zdjęć i CADa z 3d - do 4000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

moja wiedza komputerowa wznawiana jest tylko wtedy kiedy muszę coś w komputerze zmienić.. właśnie nastal ten czas i bardzo proszę o poradę.

Potrzebuje komputera do obróbki zdjęć i pracy w CAD w 2d i 3d. Zależy mi na dużym dysku SSD. Miewam często materiały zdjęciowe ważące po 100 GB do obróbki chciałbym żeby się szybko ładowały. Bardzo fajnie by było gdyby komputer był możliwie cichy.

 

Dostałem propozycję takiego zestawu:

https://www.x-kom.pl/lista/tam2tjsgp

 

Kilka pytań:

 

Która płyta będzie lepsza : MSI B360M PRO-VDH czy może ASUS PRIMEB360M-A ?

 

Czy lepiej jedną kość RAMu 8gb czy dwie po 4GB?

 

i generalnie czy to dobry zestaw w tej cenie, czy coś byście zmienili?. Budżet max to 4000 zł.

 

Z góry dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Złożyłem dla ciebie zestaw w kwocie 4000zł

- https://www.x-kom.pl/lista/sbb770ge6

Weług mnie procesory AMD Ryzen lepiej spiszą się niż Intel. Dysk dałem 3TB (3000GB) bo napisałeś, że jeden projekt może ważyć nawet 100GB. Chyba, że naprawdę zależy ci na szybkim ładowaniu, to zastąp ten dysk 3TB, i dołóż do SSD 500GB. Karta lepiej jak by była 1060 w wersji 6GB bo będzie bardziej wydajniejsza niż 1050TI 4GB. Ram, lepiej 16GB (2x8) 3000MHZ, bo Ryzen lubi wysokie taktowania Ramu. Wydaje mi się, że 8GB do takich zastosowań będzie nie wystarczające. Nie potrzebnie do zestawu dałeś SPC Fortis3, bo tego procka tak nie da się podkręcić. Ryzen na tej płycie podkręcisz bez problemowo, a Fera skutecznie go schłodzi. Czy Windows musi by konieczny do tego zestawu? Bo jeżeli tak, to nie poszalejemy za 4000zł do takich zastosowań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za odpowiedz. muszę jednak trzymać się budżetu z systemem operacyjnym na pokładzie.

 

Dysk SSD 500gb już w tym pierwszym zestawieniu jest i taką opcje preferuje - SSD na aktualną pracę. + min 1TB podręcznego magazynu (poza tym mam jeszcze zewnętrzne dyski na archiwum,backupy itp) .

 

Nie planuje żadnego podkręcania sprzętu, nigdy tego nie robiłem.

SPC Fortis był bardziej z myślą o tym, żeby było ciszej (wydajniej) niż z boxem - jeśli to złe myślenie poprawcie mnie proszę.

 

 

Czy jest jakas szczególna różnica miedzy tym AMD Ryzen, a Intel core i5 8400 dla moich zastosowań?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za odpowiedz. muszę jednak trzymać się budżetu z systemem operacyjnym na pokładzie.

 

Dysk SSD 500gb już w tym pierwszym zestawieniu jest i taką opcje preferuje - SSD na aktualną pracę. + min 1TB podręcznego magazynu (poza tym mam jeszcze zewnętrzne dyski na archiwum,backupy itp) .

 

Nie planuje żadnego podkręcania sprzętu, nigdy tego nie robiłem.

SPC Fortis był bardziej z myślą o tym, żeby było ciszej (wydajniej) niż z boxem - jeśli to złe myślenie poprawcie mnie proszę.

 

 

Czy jest jakas szczególna różnica miedzy tym AMD Ryzen, a Intel core i5 8400 dla moich zastosowań?

 

Dałem tego Fortisa z myślą, że będziesz podkręcał komputer, ale będzie cichszy od boxowego. AMD Ryzen cechuje, że te procesory są wielozadaniowe niż procesory Intela. Procki intela są typowo pod Gry a AMD Ryzen pod pracę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Złożyłem dla ciebie zestaw w kwocie 4000zł

- https://www.x-kom.pl/lista/sbb770ge6

Weług mnie procesory AMD Ryzen lepiej spiszą się niż Intel.

 

Piękna porada. Wg Ciebie czy wg testów i rzeczywistości? Pracujesz w w/w środowisku i masz własne porównanie, że tak piszesz?

Ten zestaw to jakaś parodia. Zarówno CAD 2D jaki PS siedzi na mocnym rdzeniu także wielowątkowość AMD za bardzo tutaj nic nie wnosi. Wytłumacz jeszcze dla zainteresowanego wybór GTX 1060 6GB

 

W 3D jedziesz po vray a GPU rozumiem, że do samego modelowania?

Jak pracujesz na większych plikach w PS, to przydałby się scratch disk.

8GB DDR4 rozumiem, że będziesz rozbudowywać w przyszłości?

 

wielkie dzięki za odpowiedz

 

Nie dziękuj bo póki co jesteś robiony w balona przez randoma. No ale obecnie tak to jest. Ważne, że na forum ktoś napisze ale nie ważne kto. Brak chęci weryfikacji z własnej strony i kończy się tak jak się nie powinno kończyć. Problemem jest to, że brak wiedzy, niekompetencja, złe doradzanie, wprowadzanie w błąd co można podciągnąć po straty finansowe dla głównych zainteresowanych nie jest na forum objęte sankcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna porada. Wg Ciebie czy wg testów i rzeczywistości? Pracujesz w w/w środowisku i masz własne porównanie, że tak piszesz?

Ten zestaw to jakaś parodia. Zarówno CAD 2D jaki PS siedzi na mocnym rdzeniu także wielowątkowość AMD za bardzo tutaj nic nie wnosi. Wytłumacz jeszcze dla zainteresowanego wybór GTX 1060 6GB

 

W 3D jedziesz po vray a GPU rozumiem, że do samego modelowania?

Jak pracujesz na większych plikach w PS, to przydałby się scratch disk.

8GB DDR4 rozumiem, że będziesz rozbudowywać w przyszłości?

 

 

 

Nie dziękuj bo póki co jesteś robiony w balona przez randoma. No ale obecnie tak to jest. Ważne, że na forum ktoś napisze ale nie ważne kto. Brak chęci weryfikacji z własnej strony i kończy się tak jak się nie powinno kończyć. Problemem jest to, że brak wiedzy, niekompetencja, złe doradzanie, wprowadzanie w błąd co można podciągnąć po straty finansowe dla głównych zainteresowanych nie jest na forum objęte sankcją.

 

Modeluję, czesto skomplikowane modele. chcialbym zeby karta pociagnela jaknajwiecej .

RAM Rozbuduje - słuszna uwaga.

Nad zdjeciami pracuję w Lightroom'ie i pakuje tam dużą porcję ciężkich RAWów - zależy mi na tym, żeby sie szybko ładowały.

 

Czy wg Ciebie ten zestaw po rozbudowie Ramu bedzie dobry czy cos bys zmienil?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1050 Ti do modelowania wystarczy.

Wywal póki co chłodzenie i zmień SSD na M.2 NVME MLC w postaci PX-512M8PEGN. Pod LR jak znalazł na katalogi i wszystko inne.

Pamięci i chłodzenie dokupisz za jakiś czas.

Jak nie lecisz po vray w 3D, to jest bajka. Jak jednak renderujesz, to dodatkowe wątki by sie przydały. Tylko, że 6/12 będzie mieć lekką przewagę w vray na 8400 ale w CAD2D i LR będzie gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może M9PeGN ? Te same pieniądze wyższa prędkość. Czy jest tu jakiś haczyk?

Do dysku na PCI-E muszę dokupić adapter?

 

I to jest dobra rada bo różnica cenowa 200 zl, a kilkukrotnie wyższa prędkość dysku. Pytanie tylko czy taki zestaw jest w stanie faktycznie w pełni wykorzystać tą prędkość?

 

Renderuję też, ale zdecydowanie rzadziej niż praca w LR. i nie Vray, a bardziej Artlantis, aczkolwiek pozostając przy tym dysku , już w budżecie nie ma ruchu na inny procek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M9PeGN nie bierz. Kości TLC a prędkości z opisu to są tylko przy pustym dysku oraz przy mieszczeniu się w buforze SLC podczas kopiowania. Nie i jeszcze raz nie. Bierz tego M8P co dałem Ci wyżej i będzie ok. Radiator sobie do niego kupisz za jakiś czas. Wydatek jakiś 50 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc. Zamówione. budżet przekroczony :) ale od razu z M8PeGN, 16gb RAM i chłodzeniem Fera. Do końca sierpnia na obiad same ziemniaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do końca sierpnia na obiad same ziemniaki.

 

:E:thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...