Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mariowski

Maksymalna przepustowość łącza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Temat stary jak świat a jestem ciekaw, czy ktoś jest w stanie na podstawie parametrów z routera ocenić mniej więcej jaka jest w teorii maksymalna przepustowość łącza?

 

Obecnie mam Neostradę 10mb/s

 

Dane z routera:

 

Downstream Rate: 9280 kbps

Upstream Rate: 864 kbps

Downstream Margin: 7 db

Upstream Margin: 17 db

Downstream Line Attenuation: 29 db

Upstream Line Attenuation: 7.5 db

Downstream Transmit Power: 12 db

Upstream Transmit Power: 19 db

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepustowość jednego portu (LAN) to pewnie 100Mb/s ale ręki nie dam obciąć nie wiem jak jest z ADSL (wejście RJ11) bo to stary standard, dane które wysłałeś to są dane łącza od neostrady, sprawdź jaki standard obsługuje ADSL, ADSL2 czy ADSL2 (i ile masz żył w RJ) tutaj dane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tych parametrach pewnie 8,5mbit na speedtescie ci pokazuje.

1mbit pewnie na dobrym sprzecie by sie dalo ugrac bo potrafia na 5-5,5db marginie dzialac ale Orange ma ustawiony DLM do 7dbm nie nizej zeby ograniczyc straty synchronizacji.

W VDSL tez wiecej nie ugrasz.

 

Zostaje swiatlowod, radiowka albo LTE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Synchronizacja bliska znanej synchro DLM więc może DLM już tu zadziałał. Osiągi marne jak na to tłumienie, ale w normie (typowo synchro 10-18 bez DLM). Ponadto router wygląda na Linksysa - moc zamieniona miejscami oraz głupie tłumienie (na up dużo wyższe).

 

Liczenie, że Orange coś naprawi to liczenie na cud (cuda się zdarzają, ale obecnie coraz częściej kary, coraz bezczelniejsze, nawet przy szumach i trzaskach i 100% winy Orange). Więc gdy zgłosisz reklamację to skłamią, że winny jest router itd (mają kilka wymówek), w 95% są winne kable, ale trzeba się wykosztować by to udowodnić, w nagrodę masz "frajdę" bo i tak nie naprawią (poza cudem, cuda to bardzo rzadki monter chętny do pracy lub słaby styk na słupie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mieszka w kijowej lokalizacji gdzie jedynym "isp" jest orznij to nie ma na to co liczyc :lol2:

Przeciez oni maja ludzi w glebokim powazaniu. Najlepiej montowac swiatlowody dla statystyk tam gdzie jest juz 5 innych dostawcow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak mieszka w kijowej lokalizacji
To ponad 90%, w tym także nawet w centrum Warszawy czy Wrocławia, niemal wszystko poza blokami (a i bloki szczególnie starsze są wątpliwe).

 

Ciekawi mnie kiedy będzie REWOLUCJA w stylu komunistycznej a nie technologicznej. To błaha sprawa do rozlewu krwi, ale z ACTA się udało, nawet dużo mniejsze przy ACTA2. Tutaj mieszkańcy bloków mają 100-600 Mb/s, a poza blokami 1-6 Mb/s, tu musi być rozlew krwi. Dawniej ci z bloków mieli po 2-3 razy szybciej. Teraz mają super-szybko, a ci poza blokami 100 lat za murzynami. Kilka procent ma dostęp do najnowszych technologi za grosze, a reszta dużo drożej za strony ledwo się otwierające. W 2030 roku DLM załatwi bardzo niestabilne 1 Mb/s zamiast 6 Mb/s.

 

Co prawda są socjalistyczne projekty eurosojuza żeby każdemu dać 30 Mb/s, ale tyle to już teraz każdy ma o 4:00 w nocy w LTE. Średnio 30 Mb/s też będzie prosto uzyskać, myślę że średnia będzie rzędu 100 Mb/s, zaś mediana ze 2-5 Mb/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ponad 90%, w tym także nawet w centrum Warszawy czy Wrocławia, niemal wszystko poza blokami (a i bloki szczególnie starsze są wątpliwe).

 

Ciekawi mnie kiedy będzie REWOLUCJA w stylu komunistycznej a nie technologicznej. To błaha sprawa do rozlewu krwi, ale z ACTA się udało, nawet dużo mniejsze przy ACTA2. Tutaj mieszkańcy bloków mają 100-600 Mb/s, a poza blokami 1-6 Mb/s, tu musi być rozlew krwi. Dawniej ci z bloków mieli po 2-3 razy szybciej. Teraz mają super-szybko, a ci poza blokami 100 lat za murzynami. Kilka procent ma dostęp do najnowszych technologi za gorsze, a reszta dużo drożej za strony ledwo się otwierające. W 2030 roku DLM załatwi bardzo niestabilne 1 Mb/s zamiast 6 Mb/s.

 

Co prawda są socjalistyczne projekty eurosojuza żeby każdemu dać 30 Mb/s, ale tyle to już teraz każdy ma o 4:00 w nocy w LTE. Średnio 30 Mb/s też będzie prosto uzyskać, myślę że średnia będzie rzędu 100 Mb/s, zaś mediana ze 2-5 Mb/s.

Zawsze możesz zagadać z operatorem czy np za 500zł albo inne warunki nie pociągnie ci do domu sygnału. Ja u siebie tak miałem , że przy najszybszym pakiecie i umowie na 2 lata zgodzili się mnie podłączyć tzn rozkopać ulicę + ogródek + instalacja na klatce.

 

Prościej zrobić internet w bloku bo więcej klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...