Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

chlabicz.biznes

Laptop nowy / cena: 2~4 tys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Potrzebuje jak najlepszego, cena-jakosc dostepnego na rynku laptopa. Nie bede gral na nim w nowe gry. Jedynie internet/filmy/jakies mega stare gry typu heroes 3 z zerowymi wymaganiami. Laptop bedzie uzywany w 99% czasu w domu - bedzie podlaczony pod prad. W skrocie zalezy mi na jak najlepszym ekranie / wykonaniu / szybkosci dzialania. Dalem cene z duzymi widelkami, bo nie mam zielonego pojecia ile bedzie kosztowal laptop ktory spelni moje wymagania.

 

WYMAGANIA:

 

*Matryca: najlepsza mozliwa

*wielkosc matrycy: 15-16

*pamiec ram: 8GB (12 chyba nie jest do niczego wymagane, skoro laptop nie jest do gier....?)

*dysk SSD: ~240GB-260GB (w pelni mi wystarczy)

*dysk HDD: BRAK (raczej go nie potrzebuje - mam przenosne dyski - nie bede mial na tym laptopie i tak zadnych danych, szkoda kasy)

*glosniki: 90% czasu bede uzywal sluchawek, jezeli jednak moga grac "OK" to jak najbardziej

*material wykonania: Czym wiecej zelastwa tym chyba lepiej?

*system: BRAK (nie potrzebuje, mam oryginalny na plycie)

*klawiatura: podswietlenie mile widziane

*touchpad: bede uzywal w 99% tradycyjnej myszy wiec w/e

*stan: NOWY

 

 

Z gory serdecznie dziekuje, prosze o podanie kandydata ktory zmiazdzy konkurencje pod wzgledem moich wymagan: cena/jakosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem do Twoich zastosowań z powodzeniem sprawdzi się:

Lenovo Ideapad 520-15 i5-8250U/8GB/256 MX150 Szary za 2549zł

  • Ma matową matrycę FHD IPS
  • Czterordzeniowy niskonapięciowy procesor
  • dosyć wydajną kartę graficzną w postaci MX150
  • 8GB pamięci
  • 256GB dysk SSD
  • podświetlaną klawiaturę
  • jest bez systemu-skoro masz to po co dopłacać
  • akumulator nie jest najlepszy (czas działania), ale w Twoim wypadku nie ma to większego znaczenia.
  • częściowo aluminiowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem do Twoich zastosowań z powodzeniem sprawdzi się:

Lenovo Ideapad 520-15 i5-8250U/8GB/256 MX150 Szary za 2549zł

  • Ma matową matrycę FHD IPS
  • Czterordzeniowy niskonapięciowy procesor
  • dosyć wydajną kartę graficzną w postaci MX150
  • 8GB pamięci
  • 256GB dysk SSD
  • podświetlaną klawiaturę
  • jest bez systemu-skoro masz to po co dopłacać
  • akumulator nie jest najlepszy (czas działania), ale w Twoim wypadku nie ma to większego znaczenia.
  • częściowo aluminiowy

Ok, dzieki za propozycje.

 

btw: nie wiem czy potrzebuje tego gtxa150. Dla przykladu na moim stacjonarnym PC z i5 3570k + zintegrowane GPU intel HD Graphics 4000, moge normalnie odpalic gry w rozdzialce 1024x768 typu... diablo 3 etc na najnizszych majac 20-30fps, co mnie w zupelnosci zadowala. Dodam ze w normalne gry gram na stacjonarnym, gdzie mam rowniez gtxa 1070.

 

 

Prosze o wiecej lepszych, jezeli to mozliwe propozycji pod moje wymagania. Jutro chcialbym zamowic laptopa. Dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propozycja wyżej bardzo dobra jeśli chodzi o cena/wydajność. Lenovo Ideapad (niezależnie czy 320 czy 520 czy 720) jakością obudowy jednak nie grzeszy. Jeśli Ci to nie przeszkadza bo laptop będzie w sumie cały czas na biurku, to możesz jeszcze zaoszczędzić 500 zł:

 

Lenovo Ideapad 320s-15 i3-7100U/8GB/240 Szary - 2019 zł

Do podanych przez Ciebie zastosowań i3-7100u w zupełności wystarczy. Niestety ten model nie ma podświetlanej klawiatury, twoja decyzja - 500 zł można mieć w kieszeni , to całkiem sporo. Karta zintegrowana poradzi sobie z takimi grami o których wspominasz bez najmniejszego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propozycja wyżej bardzo dobra jeśli chodzi o cena/wydajność. Lenovo Ideapad (niezależnie czy 320 czy 520 czy 720) jakością obudowy jednak nie grzeszy. Jeśli Ci to nie przeszkadza bo laptop będzie w sumie cały czas na biurku, to możesz jeszcze zaoszczędzić 500 zł:

 

Lenovo Ideapad 320s-15 i3-7100U/8GB/240 Szary - 2019 zł

Do podanych przez Ciebie zastosowań i3-7100u w zupełności wystarczy. Niestety ten model nie ma podświetlanej klawiatury, twoja decyzja - 500 zł można mieć w kieszeni , to całkiem sporo. Karta zintegrowana poradzi sobie z takimi grami o których wspominasz bez najmniejszego problemu.

 

Ok, rozumiem. Czym sie rozni model 520 od 720 w tej samej konfiguracji ? Tutaj chyba znalazlem 720 z podobnymi bebechami - jest 500zl drozszy. https://www.x-kom.pl/p/433334-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-720-15-i5-8250u-8gb-240-rx550-szary.html

 

 

Czy nie ma zadnej alternatywy dla tego laptopa lenovo pod moje wymagani? Nie idzie znalesc niczego lepiej wykonanego, moze troche drozszego ?

 

Oczywiscie zdaje sobie sprawe ze idealem jest macbook pro za 30tys, jednak jak wydaje gotowke, chcialbym byc pewny ze wydaje dobrze swoje ciezko zarobione pieniadze.

 

edit: Mam rozumiec ze ten 520 jakosciowo nie ma w sobie zelastwa? W Twoim linku 320s wyczytalem ze ma jakies tam aluminium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te serie w zasadzie nie różnią się niczym, nawet ekrany mają o takich samych właściwościach. Wszystkie są dosyć tandetne jeśli chodzi o wykonanie.

Jeśli chciałbyś coś lepiej wykonanego, to zdecydowanie polecałbym :

Lenovo Thinkpad E580 i3-8130U/8GB/240+1TB/Win10P - 3249 zł

 

To już zdecydowanie inna liga. Idąc jednak dalej - skoro już 3249 a nie 2000 zł, to w tym przypadku kupiłbym już wersję z 4 rdzeniowym i5-8250U - taki laptop wystarczy wtedy na długie lata:

Lenovo ThinkPad E580 i5-8250U/8GB/256/Win10P FHD - 3599 zł

 

A może rozważysz 14 calowe laptopy ? Komfort użytkowania w zasadzie bez większej różnicy a są fajne modele do wyboru.

 

jeszcze jedno zdanie o Lenovo IdeaPad - to jeden z niewielu laptopów sprzedawany bez systemu, dlatego też jest tak atrakcyjny cenowo bo i wykonanie nie jest najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te serie w zasadzie nie różnią się niczym, nawet ekrany mają o takich samych właściwościach. Wszystkie są dosyć tandetne jeśli chodzi o wykonanie.

Jeśli chciałbyś coś lepiej wykonanego, to zdecydowanie polecałbym :

Lenovo Thinkpad E580 i3-8130U/8GB/240+1TB/Win10P - 3249 zł

 

To już zdecydowanie inna liga. Idąc jednak dalej - skoro już 3249 a nie 2000 zł, to w tym przypadku kupiłbym już wersję z 4 rdzeniowym i5-8250U - taki laptop wystarczy wtedy na długie lata:

Lenovo ThinkPad E580 i5-8250U/8GB/256/Win10P FHD - 3599 zł

 

A może rozważysz 14 calowe laptopy ? Komfort użytkowania w zasadzie bez większej różnicy a są fajne modele do wyboru.

 

jeszcze jedno zdanie o Lenovo IdeaPad - to jeden z niewielu laptopów sprzedawany bez systemu, dlatego też jest tak atrakcyjny cenowo bo i wykonanie nie jest najlepsze.

 

 

Ok, reasumujac:

 

1. lenovo za 2tys 320, odpada. Jakosciowo jest to tandeta taka jak jakies acery za 1500zl. Podobnie sprawa wyglada z 520/720 modelem, ktore roznia sie miedzy soba jedynie CPU/ dodatkiem GPU mx150 ?

2. Te drozsze modele lenovo, powyzsze za 3tys+. Jezeli bym sie zdecydowal bralbym tego z i5 za 3600zl, jednak czy jest opcja zeby kupic takiego laptopa bez systemu i oszczedzic troche kasy. Dodatkowa sprawa, pod wzgledem GPU taki laptop chyba odstaje od tego za 2500tys z mxem150 bo ma zintegrowana grafike? Duzo szybszy jest taki mx150 od zintegrowanej grafiki w tym lapku za 3500?

Dodam ze stylistycznie srednio mi w nim przypadaja te napisy na tylnej klapie. Glosniki / mikrofon/ kamere on tez ma chyba lepsze od tego 520 ?

3. Moze 14 calowe tez sa jakas opcja. W sumie to nie glupi pomysl, bo filmy i tak bede ogladal majac laptopa na brzuchu, lezac na lozku. Czy bazujac na moich wymaganiach, dalbys rade wskazac jakis ewidentnych liderow z przekatna 14? Moze bedzie cos lepszego od 15'6,

 

4. 15-16 cali z tego co widze, to cena/jakosc dominuje firma lenovo w tym segmencie cenowym na rynku?

 

5: EDIT: https://ithardware.pl/blog/nvidia_geforce_mx150_oraz_mx130_uwazaj_kupujac_laptopa-5601.html

 

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

520-15 jest dobrze wykonany i użycie słowa tandetny to (delikatnie mówiąc) lekkie nadużycie.

Zwróć tylko uwagę, że do ThinkPada dopłacasz aż 1000zł, w tym do Windowsa 10 w wersji Pro.i3-7100U to trochę mało przyszłościowe rozwiązanie, szczególnie, że w sumie za niewiele więcej ma dosyć wydajny procesor 4-ro rdzeniowy, podobnie jest z E580 i i3-8130U-pieniądze duże, ale tylko 2 rdzenie i cztery wątki.

Nieco drożej od 520-15 i z dobrym wykonaniem, choć niestety z systemem:

Huawei MateBook D 15.6" i5-8250U/8GB/256GBSSD/Win10 za 2999zł

Podzespoły podobne jak w przypadku Lenovo. Masz tu aluminiową obudowę, niestety jest system Windows 10 i podobnie jak w E580 brakuje podświetlenia klawiatury.

Co do wykonania 520-15 nie jest najgorsze-nie wiem skąd info o tandecie-chyba manuelosowi pomyliło się z 320-stką.

On contrary to the last year’s model, the Ideapad 520’s order of the day is aluminum. It can be found on the lid and around the interior but the bottom piece remains plastic. We are happy to report that this change has lead to better case stability and better feel overall. Interestingly, this hasn’t affected the weight and portability. The notebook is still around 22.9 mm thin and weighs just about 2.2 kg – almost identical to its predecessor.

 

As we mentioned, the lid is made of anodized aluminum sheet that provides quite the sturdiness. When we press the lid in the middle, it gives in ever so slightly – deformation is almost unnoticeable. It’s also pretty resistant to torsion while the single-hinge design provides smooth opening up to 180-degree with just one hand. We noticed a slight creak, though, but we doubt this will be any problem in the future. It’s possible that this is due to the early engineering sample. The bottom, on the other hand, is made of plastic imitating anodized aluminum and provides some grills for the extra airflow.

E580 to dobre laptopy, ale jak każde mają swoje mankamenty również w przypadku wykonania.

The E580 is much better in this regard, but unfortunately it is still not perfect. The area between the base and the palm rest was palpable and somewhat sharp-edged.

MX150 to już dosyć wydajna karta graficzna i integra intela nie ma do niej startu.

Z 14-sto calowców jest biznesowy Dell: 

Dell Vostro 5471 i5-8250U/8GB/256/10Pro FHD za 3599zł

Z matową matrycą FHD IPS, i aluminiową obudową oraz z podświetlaną klawiaturą-niestety podobniej jak w przypadku E580 jest tu też system operacyjny Windows 10, a karta graficzna to tylko integra intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamierzasz grać w gierki pokroju Heroes 3 to czy to MX150 czy MX 130 czy integra nie ma żadnego znaczenia. MX150 to grafika która komfortowo pozwala pograć w Wiedźmina 3 także strzelanie do wróbla z armaty.

 

Tak jak wspomniałem - nieliczne laptopy można kupić bez Windowsa - te które walczą o klienta stricte ceną - wtedy nie tylko nie mają systemu ale też jakościowo bardzo odstają.

4 punkt - lenovo dominuje cena/wydajność - na pewno nie cena/jakość bo to już omówiliśmy.

 

Co do 14 calowych:

 

Dell Vostro 5471 i5-8250U/8GB/256/10Pro FHD - 3599 zł

Biznesowy Dell na 3 letniej gwarancji. Matryca matowa IPS, i5-8250U, 8GB RAM. Aluminiowa obudowa i podświetlana klawiatura. Jakość wykonania nieporównywalnie lepsza od Ideapadów.

 

ASUS ZenBook UX410UA i5-8250U/8GB/256SSD/Win10 - 3699 zł

Bardzo lekki ( tylko 1,35 kg) wykonany z aluminium laptop. Podzespoły te same co w propozycji wyżej. Oczywiście podświetlana klawiatura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Ideapad 720-15 i5-8250U/8GB/240 RX550 Szary - 3049zł

Lenovo Ideapad 720-15 i5-8250U/8GB/256 RX560 Szary - 3299zł

Warto zerknąć na Lenovo Ideapad 720. To najwyższy z Ideapadów. 720>520>320. Tańsza wersja ma grafikę RX 550M i SSD 240GB a droższa RX 560M i SSD 256GB. Laptop jest bardzo dobrze wykonany. Matryca IPS Full HD ma dobre odwzorowanie kolorów i kąty widzenia. Ramki ekranu są cienkie co nadaje elegancji dla tego modelu a klawiatura podświetlana. Głośniki Harman mają bardzo przyjemne brzmienie z dozą lekkiego basu. Bardziej wymagający podłączają do laptopa głośniki. Karty graficzne RX 550M, czy 560M nie są bardzo wydajne, ale w starsze mniej wymagające tytuły da się płynnie pograć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jak wspomniałem - nieliczne laptopy można kupić bez Windowsa - te które walczą o klienta stricte ceną - wtedy nie tylko nie mają systemu ale też jakościowo bardzo odstają.
Większych głupot w życiu nie czytałem. scratchhead.gif

Obecność systemu determinuje jakość wykonania. lol2.gif Czy tylko mi się tu coś nie zgadza scratchhead.gif

Muszę sobie gdzieś zapisać tę twoją złotą myśl- na przyszłość wink.gif .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat rzeka - twoja umiejętność czytania ze zrozumieniem w połączeniu z próbą manipulowania kontekstem czytając tylko te wyrazy które ci pasują. Ale spoko, przywykłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

520-15 jest dobrze wykonany i użycie słowa tandetny to (delikatnie mówiąc) lekkie nadużycie.

Zwróć tylko uwagę, że do ThinkPada dopłacasz aż 1000zł, w tym do Windowsa 10 w wersji Pro.i3-7100U to trochę mało przyszłościowe rozwiązanie, szczególnie, że w sumie za niewiele więcej ma dosyć wydajny procesor 4-ro rdzeniowy, podobnie jest z E580 i i3-8130U-pieniądze duże, ale tylko 2 rdzenie i cztery wątki.

Nieco drożej od 520-15 i z dobrym wykonaniem, choć niestety z systemem:

Huawei MateBook D 15.6" i5-8250U/8GB/256GBSSD/Win10 za 2999zł

Podzespoły podobne jak w przypadku Lenovo. Masz tu aluminiową obudowę, niestety jest system Windows 10 i podobnie jak w E580 brakuje podświetlenia klawiatury.

Co do wykonania 520-15 nie jest najgorsze-nie wiem skąd info o tandecie-chyba manuelosowi pomyliło się z 320-stką.

 

E580 to dobre laptopy, ale jak każde mają swoje mankamenty również w przypadku wykonania.

MX150 to już dosyć wydajna karta graficzna i integra intela nie ma do niej startu.

Z 14-sto calowców jest biznesowy Dell: 

Dell Vostro 5471 i5-8250U/8GB/256/10Pro FHD za 3599zł

Z matową matrycą FHD IPS, i aluminiową obudową oraz z podświetlaną klawiaturą-niestety podobniej jak w przypadku E580 jest tu też system operacyjny Windows 10, a karta graficzna to tylko integra intela.

 

Ok, dzieki za obszerne info.

 

Naglowilem sie troche, przewertowalem allegro. Wychodze z zalozenia ze kupujac laptop z windowsem (trace z 300zl automatycznie).

 

Tak wiec mam z tego co widze dwa wyjscia. Lenovo za 3600zl lub lenowo Ideapad 520-15 i5-8250U/8GB/256 MX150 Szary za 2549zł.

 

lepsze wykonanie+ gorsze gpu (doplata 1000zl) lub gorsze wykonanie + lepsze gpu (taniej o 1000zl).

 

Wielkim mankamentem jest Panowie jak wspomnieliscie, dokladanie na sile windowsa do wszelkich laptopow. Jak tak przegladalem to pod wzgledem cena/jakosc do Lenovo Ideapad 520-15 i5-8250U/8GB/256 MX150 Szary za 2549zł nic nie ma jakiegokolwiek startu jezeli kupujacy nie potrzebuje windowsa.

 

Szkoda ze ten za 3600 jest tylko z windowsem, bo gdyby byl bez niego i z 300zl tanszy to bym go wzial.

 

 

 

Takze zdecyduje sie na 99% na Lenovo Ideapad 520-15 i5-8250U/8GB/256 MX150 Szary za 2549zł , czy ta cena 2549zl to najlepsza cena w internecie w x-komie?

 

Temat rzeka - twoja umiejętność czytania ze zrozumieniem w połączeniu z próbą manipulowania kontekstem czytając tylko te wyrazy które ci pasują. Ale spoko, przywykłem.

 

 

Dzieki Tobie rowniez za porade, niestety nie ma zlotego srodka. Mam do wyboru gpu+slabe wykonanie (oszczedzajac 1000zl) vs brak gpu i lepsze wykonanie.

 

Chyba wole oszczedzic te 1000zl. Gdyby cena nie grala roli, bralbym macbooka.

 

Malo niestety alternatyw bez windowsa, praktycznie 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat rzeka - twoja umiejętność czytania ze zrozumieniem w połączeniu z próbą manipulowania kontekstem czytając tylko te wyrazy które ci pasują. Ale spoko, przywykłem.

 

Sorry, przecież ja do twojej klawiatury nie ma dostępu.

Napisałeś wyraźnie, że niewiele laptopów można kupić bez systemu, a te które go nie mają w zestawie walczą o klienta ceną: " wtedy nie tylko nie mają systemu ale też jakościowo bardzo odstają."

To jak to odczytać jak nie w ten sposób: laptop bez systemu=laptop który odstaje jakością od reszty (jak rozumiem lepszych jakościowo laptopów z systemem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Ideapad 720-15 i5-8250U/8GB/240 RX550 Szary - 3049zł

Lenovo Ideapad 720-15 i5-8250U/8GB/256 RX560 Szary - 3299zł

Warto zerknąć na Lenovo Ideapad 720. To najwyższy z Ideapadów. 720>520>320. Tańsza wersja ma grafikę RX 550M i SSD 240GB a droższa RX 560M i SSD 256GB. Laptop jest bardzo dobrze wykonany. Matryca IPS Full HD ma dobre odwzorowanie kolorów i kąty widzenia. Ramki ekranu są cienkie co nadaje elegancji dla tego modelu a klawiatura podświetlana. Głośniki Harman mają bardzo przyjemne brzmienie z dozą lekkiego basu. Bardziej wymagający podłączają do laptopa głośniki. Karty graficzne RX 550M, czy 560M nie są bardzo wydajne, ale w starsze mniej wymagające tytuły da się płynnie pograć.

 

fajne propozycje, nie widzialem ich do konca...

 

Jak tak patrze to....https://www.notebookcheck.net/Radeon-RX-560-Laptop-vs-GeForce-MX150_7682_8000.247598.0.html

 

AMD Radeon RX 550M jest mniej wiecej identycznie wydajny jak geforxe mx150 ? Czy cos zle rozumiem?

 

 

Z tego co wyczytalem 720 glownie od 520 rozni sie tym ze estetyczniej wyglada (ma wezsze ramki) i tylko tym ?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@autorze

Ideapad 520-15 jest popularnym modelem, jeżeli nie spieszy Ci się z zakupem udaj się do któregoś z elektromarketów i "sprawdź" go na żywo.

Jest dostępny np. w:

Euro

MediaMarkt

Saturn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@autorze

Ideapad 520-15 jest popularnym modelem, jeżeli nie spieszy Ci się z zakupem udaj się do któregoś z elektromarketów i "sprawdź" go na żywo.

Jest dostępny np. w:

Euro

MediaMarkt

Saturn

 

 

Rozumiem, jutro podjade do sklepu, a czy dalbys moze rade sie ustosunkowac jeszcze odnosnie jednej rzeczy, a mianowicie:

 

1. roznice 520 vs 720 pod wzgledem wykonania

 

2. jak wypada mx150 vs rx 550m/560m , nie ukrywam ze wizualnie 720 duzo bardziej do mnie przemawia (i jak zalinkowal pabloesc jest takze bez systemu)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Oglądałem w sklepie 520, oraz 720 i nawet bym się nie zastanawiał wybierając 720.

2. Trudno znaleźć rzetelne testy w grach. Jak wpisuję w gogle RX 560M to często można znaleźć test wersji bez dopisku M do komputerów stacjonarnych, lub benchmarki. Niby RX 560M miał być ponoć o zbliżonej wydajności GTX-a 1050, ale czytałem, że 1050 jest bardziej wydajny. 550M bardziej bym stawiał na poziomie wydajności zbliżonym do MX 150, lub niższym nie spodziewając się rewelacji.

 

https://www.notebookcheck.net/GeForce-MX150-vs-Radeon-RX-550-Laptop_8000_7956.247598.0.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

720:

-cienkie ramki

-brak napędu optycznego

-karta graficzna AMD

-obsługa dysków SSD na złączu m.2 i PCie

-brak klawiatury numerycznej

 

Te karty RX550/MX150 jeżeli chodzi o wydajność są porównywalne, RX560 jest już wydajniejsza od poprzedniej dwójki. Kultura pracy w spoczynku 720 powinna być niezła, pod obciążeniem może być nieco gorzej, a z kartą RX560-przy wydajniejszych grach może pojawić się nawet throttling i głośniejsza praca-co przy tej wielkości laptopa jest nawet zrozumiałe. Ogólnie jakość wykonania jest całkiem niezła.

 

@pabloesc z tym bym się nie zastanawiał, to bym aż tak nie przesadzał.

Tu masz jeszcze wideo-z tymi 3-ema Lenovo 320 (to akurat odpada), 520 i 720.

Gościu nawija jak najęty, ale myślę że każdy swoje wnioski jest też w stanie wyciągnąć.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Oglądałem w sklepie 520 i 720 nawet bym się nie zastanawiał wybierając 720.

2. Trudno znaleźć rzetelne testy w grach. Jak wpisuję w gogle RX 560M to często można znaleźć test wersji bez dopisku M do komputerów stacjonarnych, lub benchmarki. Niby RX 560M miał być ponoć o zbliżonej wydajności GTX-a 1050, ale czy jest równie wydajny nie mam pojęcia. 550M bardziej bym stawiał na poziomie wydajności zbliżonym do MX 150, lub nizszym nie spodziewając się rewelacji.

 

https://www.notebookcheck.net/GeForce-MX150-vs-Radeon-RX-550-Laptop_8000_7956.247598.0.html

 

 

Ok, zdecyduje sie jednak na 720. Jest lepsza pod wieloma wzgledami od 520. Szybszy ram, inne zlacze ssd m2, aluminium, wezsze ramki, brak napedu dvd.

 

Ostatnia rzecz ktora nie daje mi spokoju to wlasnie ta karta graficzna...

 

Czy dalby rade ktos z Panow mi powiedziec rzetelnie cos wiecej o geforce MX150 / amd RX 550m / amd RX 560m. Jak wypadaja wydajnosciowo w grach. Jakie sa plusy nvidii nad amd, a jakie amd nad nvidia?

 

 

Tych informacji niestety nie zweryfikuje w zadnym sklepie.

 

720:

-cienkie ramki

-brak napędu optycznego

-karta graficzna AMD

-obsługa dysków SSD na złączu m.2 i PCie

-brak klawiatury numerycznej

 

Te karty RX550/MX150 jeżeli chodzi o wydajność są porównywalne, RX560 jest już wydajniejsza od poprzedniej dwójki. Kultura pracy w spoczynku 720 powinna być niezła, pod obciążeniem może być nieco gorzej, a z kartą RX560-przy wydajniejszych grach może pojawić się nawet throttling i głośniejsza praca-co przy tej wielkości laptopa jest nawet zrozumiałe. Ogólnie jakość wykonania jest całkiem niezła.

 

@pabloesc z tym bym się nie zastanawiał, to bym aż tak nie przesadzał.

Tu masz jeszcze wideo-z tymi 3-ema Lenovo 320 (to akurat odpada), 520 i 720.

Gościu nawija jak najęty, ale myślę że każdy swoje wnioski jest też w stanie wyciągnąć.

 

 

Ok, super. Jezeli wydajnosciowo 550 i mx150 sa podobne to fajnie. Dalbys rade w skrocie Twoim zdaniem napisac jakie sa wady decydujac sie na amd? (75w vs 25w MX) ale to chyba nie ma znaczenia. Cos z fizyka/grafika/cuda i inne ficzery?

 

 

Z tego co zauwazylem, to chyba w 720 sa rowniez inne glosniki. Gosc z YT testuje wersje slim. W 720 podobno sa JB, a w 520 harmas? ktore wedlug niego lepiej graja.

 

 

EDIT:

 

https://www.x-kom.pl/p/433334-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-720-15-i5-8250u-8gb-240-rx550-szary.html?partnerid=100555586&sm12=NjA=&ts=1534107818&token=90590a29e5638c91e3e48d56c90e0946&105

 

 

To jest chyba najlepsza mozliwa opcja, probuje znalesc taniej w google, ale nie widze w takiej konfiguracji. Musi byc ten SSD ~240, 120 to za malo.

 

 

Potraficie Panowie moze znalesc gdzies taniej? Sa moze jakies kody/znizki na tego xkoma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MX150 jest popularniejszą kartą, dostępną w większej liczbie laptopów. Model który jest sprawdzony. Mam też wrażenie że w laptopach nVidia ma bardziej dopracowane sterowniki. Karty AMD 550/560 są głównie w laptopach Lenovo (+Acer Nitro 5), troszkę po prostu o nich mniej wiadomo (testów tych laptopów ze świecą szukać-tylko filmiki na youtube).Co do głośników to w obu są Harman'y. W tym filmie zostało dobrze powiedziane 720-15 względem 520 to inny design, bez klawiatury numerycznej, z cienkimi ramkami, po prostu lekki i kompaktowy komputer przenośny w stylu new design.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MX150 jest popularniejszą kartą, dostępną w większej liczbie laptopów. Model który jest sprawdzony. Mam też wrażenie że w laptopach nVidia ma bardziej dopracowane sterowniki. Karty AMD 550/560 są głównie w laptopach Lenovo (+Acer Nitro 5), troszkę po prostu o nich mniej wiadomo (testów tych laptopów ze świecą szukać-tylko filmiki na youtube).Co do głośników to w obu są Harman'y. W tym filmie zostało dobrze powiedziane 720-15 względem 520 to inny design, bez klawiatury numerycznej, z cienkimi ramkami, po prostu lekki i kompaktowy komputer przenośny w stylu new design.

 

 

Rozumiem, niestety 720 bez wersji slim nie ma opcji z MX na pokladzie.

 

 

Co bys w takim razie wybral:

 

1. https://www.x-kom.pl/p/433334-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-720-15-i5-8250u-8gb-240-rx550-szary.html?partnerid=100555586&sm12=NjA=&ts=1534107818&token=90590a29e5638c91e3e48d56c90e0946&105

 

 

dysk 240gb (niewiadomych parametrow) +550 radeon

 

czy

 

 

2. https://www.x-kom.pl/p/428672-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-720-15-i5-8250u-8gb-256-rx560-szary.html?partnerid=100555586&sm12=NTU=&ts=1534107863&token=f84f4d7ecc8326decf33a0f2c8f56bee&105

 

 

dysk 256gb (niewiadomych parametrow +560 radeon

 

 

 

w cenie 250zl wyzszej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie zależy Ci na maxymalnej wydajności karty, to weź wersję z RX550 będzie wolniej, ale też powinno być chłodniej, a przez to i ciszej. W przeciwnym wypadku wybierz RX560M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @galakty co ty będziesz że  handel ze wschodem nie istnieje https://www.tirsped.com.pl/blog/polska-wymiana-handlowa-z-innymi-krajami/ Skąd najwięcej importuje Polska? Dane narastająco od początku roku  Niemcy – wartość: 222,1 mld PLN – 21,9% udziału Chiny – 146,6 mld PLN – 14,4% Włochy – 52,2 mld PLN – 5,1% Rosja – 45,1 mld PLN – 4,4% Holandia – 40,4 mld PLN – 4% Francja – 35 mld PLN – 3,5% Czechy – 32,3 mld PLN – 3,2% USA – 24,3 mld PLN – 3,1% Korea Południowa – 24,3 mld PLN – 2,4% Belgia – 23,2 mld PLN – 2,3% @Camis mentzen wolnościowiec który mówi o przymusie , dzięki za link @Spl97 po co to pisanie o kucach i debilne ogólniki ? Nie lepiej przekonywać konkretnymi  argumentami do pozostania w UE ? Tak się naśmiewasz z PiSu i jego elektoratu a sam robisz to samo co oni @lukadd do dziś ludzie myślą że Polska jest krajem suwerennym, mamy największą wymianę handlową z Niemcami więc narazie musimy pozostać w UE nawet jak ktoś tego nie chce , trzeba tylko przekonywać rządzących UE że likwidacja pieca gazowego itd nie jest dobrym pomysłem , z pozycji wasala ciężko coś ugrać   
    • Pokazałem wykresy ale prawda jest tylko jedna - TO NIE JEST TO SAMO "If we look at the common peak white luminance measurements you can see what impact the ‘APL stabilize’ setting is having in this area too. Only the HDR Game and Vivid modes reach up to the panels >1000 nits capability, getting to 1072 nits maximum as the setting is on ‘high’. The other 3 modes all cap out at around 484 nits where it’s set on ‘middle’." I zanim zapytasz "to czemu nie ustawił na APL HIGH pozostałych trybów?" bo ch. dają i tak nie przekroczą 480 peak nitów.   Tylko HDR Game oraz HDR Vivid mogą osiągnąć Peak 1000 w trybie APL HIGH. Potwierdziłem to też po rozmowie z kolesiem który napisał recenzje na TFTcentral i jak ustawisz "domyślny HDR" w APL HIGH to masz max peak w okolicach 480 nitów! Czyli TrueBlack 400!☠️   Mam przyjechać do ciebie z kalibratorem aby pokazać czarno na białym że zwykły HDR z APL HIGH to nie jest tryb Peak1000?    
    • @Camis masz wypowiedź mentzena o tym co dokładnie powiedział na temat tego poboru tylko mężczyzn?
    • @leven Ukryłem, ale jak widać FC widzi wentyl, teraz jest pod Fan3, jak się sparuje i ustawi to nie reaguje na kontrole manualną oraz krzywą.   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...