Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

AizeNsl

ASUS GeForce GTX 1060 Dual OC 6GB

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

potrzebuję pomocy bo od tego przeglądania forum to już głowa boli :).

 

Zmęczony już użytkowaniem gtx 660 (wiadomo niższe detale i schodzenie z fullhd).

Na grafikę poluję już z rok czasu oczekując na jakąś zmianę cen ale wpadłem na taką promocję, którą pewnie znacie bo już podobny temat jest:

 

https://www.x-kom.pl/p/443183-karta-graficzna-nvidia-asus-geforce-gtx-1060-dual-oc-6gb-kingston-240gb-a400.html#specification

 

Cenowo wydaje się ok, do tego bardzo zależy mi na kartach asusa bo zawsze wszystko miałem tej firmy i nigdy żadnych problemów.

"Dodatkowy" dysk ssd jak już wyczytałem tutaj na forum jest raczej słabszy ale i tak dużo szybszy niż standardowy hdd a potrzebowałem czegoś pod instalację gier bo systemowy ssd jest za mały.

 

No i nie wiem, kasa jest, niby ten dysk wejdzie w cenę, do tego sprzedaź gtx 660. Wychodzi na to, że nie zbiednieję znacznie a skok wydajności będzie ogromny.

 

To już tylko formalność bo już wyczytałem, że do i7-860 nie będzie karta miała problemów ale wspomnę o tym bo może ktoś coś ciekawego zaproponuje.

 

Bardzo proszę o pomoc! :)

Pozdrawiam serdecznie.

 

PS. Używki raczej nie wchodzą grę bo to jest częsta propozycja z Waszej strony jak się poczyta troszkę na forum.

Jakoś mam brak zaufania do używek do tego jeszcze teraz żyjąc w czasach koparek jakoś jeszcze niechętniej się na to patrzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za taką cenę. Żadna promocja, gówniane chłodzenie, a za miesiąc nowe karty i spadek wartości obecnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kupuje sie karty tydzien przed premeira nowych w zawyzonej cenie. szukaj 1060 6gb uzywek na gwarancji za 900zl to dobra cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za taką cenę. Żadna promocja, gówniane chłodzenie, a za miesiąc nowe karty i spadek wartości obecnych.

 

Zapomniałeś dodać że owszem będą nowe karty za miesiąc ale te z wyższych pułek np gtx 2080 i 2070 a dopiero później odpowiednik 2060. Zapomniałeś też dodać że na początku te karty będą sporo droższe niż starsza generacja i też zapomniałeś dodać że z dostępnością tych nowych gtx będzie ciężko na początek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś dodać że owszem będą nowe karty za miesiąc ale te z wyższych pułek np gtx 2080 i 2070 a dopiero później odpowiednik 2060. Zapomniałeś też dodać że na początku te karty będą sporo droższe niż starsza generacja i też zapomniałeś dodać że z dostępnością tych nowych gtx będzie ciężko na początek ;)

A kolega zapomniał dodać że z wyjściem nowych kart to 1xxx spadną z ceny, wsumie już spadają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się to zgadza. Tylko pytanie czy każdy sklep chętnie będzie ciąć na łeb i szyję ceny ich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś dodać że owszem będą nowe karty za miesiąc ale te z wyższych pułek np gtx 2080 i 2070 a dopiero później odpowiednik 2060. Zapomniałeś też dodać że na początku te karty będą sporo droższe niż starsza generacja i też zapomniałeś dodać że z dostępnością tych nowych gtx będzie ciężko na początek ;)

dostepnosc moze byc dobra bo ceny odstrasza :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1300 można dostać używanego 1070 na gwarancji. Za 1400-1500 z biegu, bez szukania. Niech to będzie odpowiedzią czy jest to opłacalna transakcja..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1300 można dostać używanego 1070 na gwarancji. Za 1400-1500 z biegu, bez szukania. Niech to będzie odpowiedzią czy jest to opłacalna transakcja..

 

Pewnie by znalazł ale autor sam zaznaczył że używki nie wchodzą w grę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, że używki nie wchodzą w grę. Nie musi go kupić, niech tylko wie jakie są ceny rynkowe i czy to jest taki dobry deal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wyjściu nowych kart, 1xxx muszą spaść z ceny, używki z automatu też i tu się nie patrzy ile nowa karta będzie kosztować tylko w ramach okazji z wypuszczeniem nowej generacji, starsza będzie tańsza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się to zgadza. Tylko pytanie czy każdy sklep chętnie będzie ciąć na łeb i szyję ceny ich?

Nikt Cię nie zmusza do kupowania w polskich sklepach, możesz kupić z niemiec, a nawet z USA w przypadku EVGA gwarancją będzie działać i u nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

evga usa nie wysyla do polski, zapomnij. tylko evga eu ;) ale sam planuje kupic z evga strony bo ceny coraz nizsze i masz program w ktorym w ciagu 90dni mozesz wymienic na szybszy model z doplata stara karte. wiec byc moze kupie taka 1080 i poczekam na niej do nowej generacji i wtedy doplace i zamowie nowsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za pomoc i odzew :) Tak jak się obawiałem, odradzacie. No nic poczekam w takim razie co tam powychodzi i co się zmieni. Do śmierci zostanę z tym gtx 660 :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za pomoc i odzew :) Tak jak się obawiałem, odradzacie. No nic poczekam w takim razie co tam powychodzi i co się zmieni. Do śmierci zostanę z tym gtx 660 :).

Codziennie sprawdzaj promocje, za 1150zł można już kupić wersję 6GB. Moim skromnym zdaniem taki Asus za 1050-1100zł można by brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czyli warto. Odejmij koszt dysku SSD 240gb który jest dodawany do tej karty to akurat wyjdzie 1100 +/-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czyli warto. Odejmij koszt dysku SSD 240gb który jest dodawany do tej karty to akurat wyjdzie 1100 +/-

A te dyski to jest padaka, której by większość ludzi za free nie zabrało, ale mniejsza z tym... Dali by takiego AC czy inną grę AAA to by lepiej schodziło, choć i tak schodzi sądząc bo myśleniu "ludzi"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślę, że warto a szybszej karty do tego cpu raczej nie ma sensu brać ;) Co do ceny, oczywiście możesz czekać ile chcesz i pewnie 1060 trochę bardziej będzie się opłacać ale już teraz nie jest źle :) Jeżeli Ci się nie śpieszy to po prostu zaglądaj do tematu z promocjami kart :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czyli warto. Odejmij koszt dysku SSD 240gb który jest dodawany do tej karty to akurat wyjdzie 1100 +/-

Nic nie trzeba odejmować, bo przez pół roku nie wolno Ci go sprzedać bez płacenia podatku. A dyski kingstona są jakie są, kwantowe jak to niektórzy mówią, dane są zapisane do czasu, aż nie spróbujesz odczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morał z czekania na części jest taki, że komputer który składałem w partiach 3 i 2 lata temu, złożony obecnie kosztował by o 300-400zł wiencej :) to szacunek bo zasilacz kupiłem 5 lat temu i tu dałem cons cenowy.

 

Edytuje bo chyba nie było dość jasno napisane.

 

Składałem kompa (2-3 lata temu) falowo najpierw procek płyta itp + stara karta graficzna potem ją wymieniłem dodałem odudowę itp. Gdybym czekał za każdym razem jak tak mówili tu nie kupuj i5 4 gen tu nie kupuj gtx 1060 to bym teraz kupił to samo o 300-400 zł drożej a 3 lata grałbym na kalkulatorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morał jest taki, nie kupuj na zapas. Polujesz na promocje składaj tak żebyś miał na czym czekać, grafikę można przeboleć na integrze od tego się nie umiera.

Jak jest moment przeskoku nowej technologi (nie refresha starej), to warto poczekać. Coffe lake też mówili, żeby nie kupować, a tutaj refresh :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morał jest taki, nie kupuj na zapas. Polujesz na promocje składaj tak żebyś miał na czym czekać, grafikę można przeboleć na integrze od tego się nie umiera.

Jak jest moment przeskoku nowej technologi (nie refresha starej), to warto poczekać. Coffe lake też mówili, żeby nie kupować, a tutaj refresh :lol2: :lol2:

 

 

Nie morał jest odwrotny. Potrzebujesz to kupuj nie czekaj. Jak ja bym czekał, z kupnem to wyszło by ze 3 lata i dalej bym nie kupił bo tu dolar tu nowa gen. A teraz kupiłbym drożej identycznego kompa co 3 lata temu(paradoks identyczna wydajność 10-15% drożej, czekanie z zakupem xd), i 3 lata grałbym na kalkulatorze. Nie mówimy o zakupie gtx 1080, 1060 utrzyma wartości na rynku wtórnym tak jak poprzednie generacje. jeżeli nie zadba o to rynek to załatwi to kurs dolara pośrednio przez wysokie ceny nowych kart.Ba śmiem twierdzić że 1060 będzie obecna na rynku wtórnym wiele lat niczym 660.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za pomoc i odzew :) Tak jak się obawiałem, odradzacie. No nic poczekam w takim razie co tam powychodzi i co się zmieni. Do śmierci zostanę z tym gtx 660 :).

Moim zdaniem masz 2 wybory GTX1050 2GB za 575zł Gigabyte w x-kom, na przeczekanie roku na średnich FHD lub Zotac Mini GTX1060 3GB za 935zł na 1-2 lata na średnio-wysokich. Wróżę z fusów, że GTX2050 o wydajności GTX1060 pojawi się dopiero w przyszłym roku.

 

edit: Jest jeszcze 3 wybór pełny 16cu Radeon RX560 4GB MSI Aero za 614zł w morele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja za 2 lata odwiedzę ten wątek i pokarze wam na cyfrach że najlepiej komfortem i portfelem wyszedłbym nie czekając i biorąc 1060 6gb

dla potomności i obliczeń za 2 lata pierwszy z brzegu zotack bo 5lat gv https://allegro.pl/karta-zotac-geforce-gtx-1060-amp-6gb-gddr5-i7396018503.html 1330 bez żadnych promo a można np asusa za 1200

 

oraz +/- ile może dostać teraz za 660 bo za 2 lata pewnie padnie lub będzie warta 100 zł

https://allegro.pl/nvidia-geforce-gtx-660-2gb-asus-dvi-hdmi-dp-i7506550530.html 370 PLN

 

Na dzień 16.08.2018 koszt upgrade z 660 2gb na 1060 6gb z gw na 5 lat to od 830- 950

 

Na dzień 16.08.2019 koszt upgrade z 660 2gb na xxx

koszt niewymierne rok grania na rzęchu (wyceń sam) dla mnie to min 30 zł za miesiąc komfortu lepszej karty tyle bym dał za wynajem mając 660 za 1060. (30*12=360 zł)

Na dzień 16.08.2020 koszt upgrade z 660 2gb na xxx

koszt niepoliczalne dwa lata grania na rzęchu (wyceń sam)dla mnie to min 30 zł za miesiąc komfortu lepszej karty tyle bym dał za wynajem mając 660 za 1060. (30*24=720 zł)

 

 

Myślę że nit z was nie liczy że on po to wymienia aby grać. Ja wam dam złotą rade jak kupujecie cokolwiek na jakiś czas wyceńcie sobie to w ten sposób ile dam za miesiąc zabawy tym, bo z tego co widzę połowa z was nie potrzebuje kopa albo za niego relatywnie przepłaciła. Jak wam wyjdzie że daliście za kompa 5k szacujecie że sprzedacie go za 2 po 3 latach czyli 3k zł zapłacicie za 3 lata użytkowania czyli (3000/36 =86zł za miech) inaczej podejdziecie do tematu. Pozdrawiam

 

Pamiętajcie rozmawiamy o przedmiocie użytkowym jak samochód z tym że do rozrywki, nie o złocie, lub akcjach na inwestycje. Owszem można poczekać ale najpierw wyceń czas który czekasz i zestaw to z ewentualną starta wartości karty po wyjściu nowej gen. a potem jeszcze pomnóż te wartość ewentualnej straty przez prawdopodobieństwo że tak będzie jak chcesz załóż te 100% i pomiń ten punkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...