Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kuba32440

Wymiana GTX 760 na 1060

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadłem na pomysł sprzedania swojej 760-tki asusa i kupienia 1060 (3gb) ze względu na niedobór mocy w nowszych tytułach.

Nie spieszy mi się z wymianą a chciałbym zrobić „deal" na kilka następnych lat.

Czy nie lepiej poczekać na nową generację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj resztę podzespołów typu cpu psu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grasz w full hd czy wyższej rozdzielczości? Myślę że do full hd można tam trzasnąć używanego gtx 1070 ze spokojem. Osobiście pokusiłbym się o gtx 1070 ti czy też nową 2070(prawdopodobnie będziesz musiał bardziej podkręcić procka). Ta 1060 3gb to tak bardziej na teraz. Jeśli do qhd to czekałbym zdecydowanie na nową generację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Full hd i nic więcej :E

Miło by było jakby na wysokich dało się pograć...

Może być używana.

Nie mam nic do AMD byleby była różnica w wydajności i w cenie ;)

Miałem taki zamiar zamknąć się w 600-800zł :E

Używana 1070 z gwarancją kosztuje ~1300zł :E

Więc chyba wezmę 1060 albo poczekam na spadek cen 1070 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekaj na premeir nowych kart i ruchy cenowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś sądzi, że gtx 1060 będzie sprzedawany za 1000-1100 zł w wersji 6GB i około 800 zł za 3GB, to może się zdrowo zdziwić. Premiera topowych i drogich układów niewiele zmieni w segmencie średnich, nowych kart. Co innego używane, ale to już zawsze ryzyko bo nie znamy przeszłości karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś sądzi, że gtx 1060 będzie sprzedawany za 1000-1100 zł w wersji 6GB i około 800 zł za 3GB, to może się zdrowo zdziwić. Premiera topowych i drogich układów niewiele zmieni w segmencie średnich, nowych kart. Co innego używane, ale to już zawsze ryzyko bo nie znamy przeszłości karty.

Jak ma gwarancję to biorę każdą używkę w moim budżecie która będzie miała te 60 fps na średnich/wysokich w full hd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dosłownie najs sc napisał na czym sprawa stoi :E .kidziarstwo takie już rzeczy pisze tu na pclolu że aż nie chce się tego komentować.myślą ze 1060 6gb będą po tysiaku heheh niedoczekanie może za rok tak będzie chociaż i w to wątpie.ceny nowych modeli będą drogie tych najwydajniejszych a na srednia półeczke przyjdzie troche zaczekać i cena też będzie adekwatna ;) 1060 czy to 3gb czy to 6gb przez dłuższy czas cena będzie taka jak jest teraz może jakies małe korekty typu 50pln mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zrobić "deal" na kilka lat to gtx 1070 co najmniej. Jak wcześniej napisałem 1060 to kupno na teraz dla full hd. Najtańszy na allegro kup teraz z gwarancją 1070 kosztuje faktycznie 1300, ale gtx 1060 6gb zaczyna się od 950 zł. Dopiero gtx 1060 3gb / gtx 970 / rx 570 używany mieści się w twoim budżecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

1060 po premierze nawet wersja 3gb ładnie trzymała ceny i dało się sprzedać powyżej ceny kupna. Ale nie teraz. Póki nie wiadomo jakie ceny będą nowej serii to jedynie szklane kule mogą tu pomóc :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można zaoszczędzić albo stracić, jedno z dwóch. Niestety dowiedzieć się można dopiero po czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekGLA

mialem niedawno podobny dylemat, gracz ze mnie raczej niedzielny, gram w full hd na 60fps vsync i podobna gtx 670 z grubsza mi wystarczala.Mialem okazje sprobowac rx 580 4gb, ktorego odeslalem bo wydajnosc wzgledem ceny (nowka, Sapphire Pulse, ok 900pln) byla wg mnie niezadowolajaca.

 

Udalo mi sie później kupic tanio gtx 1060 3gb na gwarancji, uzywka od evgi(na zlotowki niecale 600pln) , sprzedalem stara karte za ok 300pln, wiec upgrade kosztowal mnie naprawde niewiele. Warto bylo, ale wszystko zalezy za ile kupisz nastepna karte.

 

Jak juz ktos wspomnial, 1060 jest raczej 'na teraz' a nie 2-3 lata do przodu i cholera wie jak bedzie wygladac sytuacja po wprowadzeniu na rynek nowej generacji.Jezeli nvidia wrzuci grube podwyzki, co jest prawdopodobne, wiele ludzi zrezygnuje z zakupu nowej karty, wiele wycofa sie ze sprzedaży, uzywki beda trzymac wysokie ceny przy czym ceny nowych beda poza Twoim zasiegiem. Szczesliwie, kopanie na gpu wydaje sie konczyc, wiec jest nadzieja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówią, że karty typu 1060 to "na teraz" czyli co za 2-3 lata nic na nich nie odpalisz? :lol2: to co z kartami typu gtx1050 czy rx460, mają po 2-3 latach być tylko do kompów biurowych? lubię czytać takie brednie, cóż niektórzy nie maja pojęcia, ale na takim 6 letnim hd7850 2gb nadal gry nowe chodzą i to często w przyzwoitych fpsach, a karta od takiego gtx1060 kilka razy mniej wydajna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekGLA

mówią, że karty typu 1060 to "na teraz" czyli co za 2-3 lata nic na nich nie odpalisz? :lol2: to co z kartami typu gtx1050 czy rx460, mają po 2-3 latach być tylko do kompów biurowych? lubię czytać takie brednie, cóż niektórzy nie maja pojęcia, ale na takim 6 letnim hd7850 2gb nadal gry nowe chodzą i to często w przyzwoitych fpsach, a karta od takiego gtx1060 kilka razy mniej wydajna

zadne brednie.jeszcze tydzien temu gralem na gtx 670, na spoko detalach, ale skoro już teraz, majac gtx 1060 nie bardzo moge sobie pozwolic by wszystkie suwaki ustawic w prawo na max, to co bedzie za pare lat? Odpalic, odpali ale detale w najlepszym wypadku beda tylko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadne brednie.jeszcze tydzien temu gralem na gtx 670, na spoko detalach, ale skoro już teraz, majac gtx 1060 nie bardzo moge sobie pozwolic by wszystkie suwaki ustawic w prawo na max, to co bedzie za pare lat? Odpalic, odpali ale detale w najlepszym wypadku beda tylko ok.

bo karty typu 1060 nie są do ultra, w niektórych grach nawet 1070 60 kl/s nie trzyma w 1080p, kiedy w końcu do ludzi to dotrze

chciałeś mieć w każdej grze te stałe 60 kl/s i wszystkie suwaki na prawo, to trzeba było 1080/1080ti kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kochan4 nie wiem co chcesz osiągnąć pisząc że gtx 1050 czy hd7850 2gb jest wystarczająca, przecież gtx 760 to mniej więcej ta sama wydajność - autor chce mocniejszą kartę. Kolega zmienił ostatnio z r9 270 na gtx 1060 3gb i sobie jakoś chwali. Podajesz bardzo skrajne przypadki w których słabsza grafika daje sobie lepiej radę w jakiejś grze. Kupno 1080 ti do full hd to przesada, ale jak kto woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie chcę osiągnąć, nawiązałem do płaczu tych osób, co kupują 1060tki i narzekają, że na ultra im 60 fps nie trzyma w fhd i że za 2-3 lata karta nie będzie sie nadawała do grania :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadne brednie.jeszcze tydzien temu gralem na gtx 670, na spoko detalach, ale skoro już teraz, majac gtx 1060 nie bardzo moge sobie pozwolic by wszystkie suwaki ustawic w prawo na max, to co bedzie za pare lat? Odpalic, odpali ale detale w najlepszym wypadku beda tylko ok.

Gram sobie lajtowo very high/ultra w każdy tytuł najwyżej zjadę z AA i ogarnia gtx1060 spokojnie.Patrząc już na dzisiejsze tytułu jak Assasin Origins itp to wystarczy karta na bardzo długo.Pozostali będą mogli sami sobie poprzeczkę podnosić kupując mocniejsze karty do 4K.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Gram sobie lajtowo very high/ultra w każdy tytuł najwyżej zjadę z AA i ogarnia gtx1060 spokojnie.Patrząc już na dzisiejsze tytułu jak Assasin Origins itp to wystarczy karta na bardzo długo.Pozostali będą mogli sami sobie poprzeczkę podnosić kupując mocniejsze karty do 4K.

 

Ciekawe, bo u mnie co nowsze grę na ultra, czy aa, albo na wyzszej rozdzielczosci nie wlacze to 2,5gb vram bierze najmniej a duzo gier zapycha te 3gb.

 

Przyklady: batman arkham knight, watch dogs 1 (pewnie 2 to samo by bylo), assasiny, nfs payback, hitman absolution (a co dopiero ten nowszy), mafia 3, me andromeda... i to na srednich teksturach. Wymieniac dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, bo u mnie co nowsze grę na ultra, czy aa, albo na wyzszej rozdzielczosci nie wlacze to 2,5gb vram bierze najmniej a duzo gier zapycha te 3gb.

 

Przyklady: batman arkham knight, watch dogs 1 (pewnie 2 to samo by bylo), assasiny, nfs payback, hitman absolution (a co dopiero ten nowszy), mafia 3, me andromeda... i to na srednich teksturach. Wymieniac dalej?

lepiej skończ na tym, bo znowu zabrniesz w tonę głupot, wszystkie gry co wymieniłeś posiadam i w żadnej nie miałem tekstur na średnie tylko co najmniej high, zonglowałem innymi ficzerami żeby poniżej 3gb zejść i spokojnie mozna tak ustawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No to są głupoty jak sie manipuluje wypowiedzą rozmówcy. Napisałeś że żonglowałeś "ficzerami", a jakos dziwnym trafem pominales co napisalem wyzej

 

Ciekawe, bo u mnie co nowsze grę na ultra, czy aa, albo na wyzszej rozdzielczosci nie wlacze to 2,5gb vram bierze najmniej a duzo gier zapycha te 3gb.

 

I to sie odnosilo sie to do Iws. To ze mozna iles opcji zmniejszyc, grac bez aa, w mniejszej rozdzielczosci i da rade sie w 3gb zmiescic to tego nie neguje.

 

Tylko czy tak tez bedzie za 3 lata co sie tu mowi. Jakos nie sadze. Taki AC Unity juz na mniej niz 2GB nie hulał, a w koncu minely 4 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chce sie miec full total ultra w fhd to aktualnie sa takie tytuly w ktorych 1080 ti dopiero jako tako ma 60 fps i wcale nie wygladzanie zajezdza karty jak niektorzy mysla bo czasy MSAA sie koncza. teraz jest moda na postprocesowe metody antyaliasingu ktory malo obciaza. zwykly 1080 nie rzadko wymieka w fhd (Wildlands)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to są głupoty jak sie manipuluje wypowiedzą rozmówcy. Napisałeś że żonglowałeś "ficzerami", a jakos dziwnym trafem pominales co napisalem wyzej

 

 

 

I to sie odnosilo sie to do Iws. To ze mozna iles opcji zmniejszyc, grac bez aa, w mniejszej rozdzielczosci i da rade sie w 3gb zmiescic to tego nie neguje.

 

Tylko czy tak tez bedzie za 3 lata co sie tu mowi. Jakos nie sadze. Taki AC Unity juz na mniej niz 2GB nie hulał, a w koncu minely 4 lata.

 

Tu masz moje ustawienia w grze AC Origins i gtx1060 wymiata,gra wygląda obłędnie a sama rozgrywka płynie jak Bayek na łódce.

Jak zauważysz w zasadzie są obniżone tylko cienie na wysokie bo między b.wysokimi nie ma różnic i poniżej 60fps nie schodzę.Odnośnie tekstur w każdej grze max i tak jak pisałem,patrząc na takie tytuły jak ten to gtx1060 z powodzeniem ogarnie w przyszłości podobne gry.Teraz się ciśnie mocniejsze karty dla wyższych Hz i rozdzielczości jak 4K ale nie każdemu to potrzebne.

 

 

 

 

 

 

 

2ed1cbaf37b1671dgen.jpg

 

f0e4e9978555fe79gen.jpg

 

37deb47d6fc2709dgen.jpg

 

b7eb4caf3f30fc07gen.jpg

 

41b1ddce646faa18gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lws, jak w przyszłości gry będą podobnie optymalizowane jak ACO (chociaż większość pewnie będzie mniej od sprzętu wymagała) to i o wersję 1060 3gb nie mam się co martwić (gram na takich ust , początek filmu

)

zresztą wystarczy spojrzeć na ostatnie premiery, Vampyr, The Crew 2, na ultra nawet do 2,5gb vram sie nie zbliżają, nie wszystkie gry od razu będą 8gb vram wymagać przy 1080p

 

edit

a Wiesiek 3? uber + hw i ledwo 2,2gb przekracza, a jakie mapy i jak wygląda zajebioszczo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...