Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

babel92

Upgrade karty graficznej do i5-2500K

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, rozglądam się za nową kartą graficzną, bo mój GTX 570 umiera.

 

Aktualna specyfikacja:

 

Procesor: i5-2500K @3.30Ghz

Płyta główna: Asus P8P67 LE

Karta graficzna: GeForce GTX 570 (do wymiany)

Dysk: Samsung SSD 840 PRO 250GB

RAM: 2 x 4GB PC3-10700

Zasilacz: OCZ StealthXStream 2 600W

 

Jak widzicie sprzęt nie jest najnowszej daty. Niedawno wymieniałem płytę główną i wsadziłem dysk SSD.

Teraz szukam karty graficznej w sensownej cenie, która posłuży mi przez kilka lat.

 

Jeżeli chodzi o wymagania to korzystam z dwóch monitorów (2560x1440 + 1200x1600) i streamuje niezbyt wymagające sprzętowo gry - Hearthstone, Civilization VI, Football Manager 2018 etc.

Wydaje mi się, że inwestowanie ponad 1000pln w ten PC nie jest rozsądne, ale jestem ciekaw Waszych propozycji - w razie potrzeby mogę wydać więcej.

 

Z góry dzięki wielkie za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1060 gtx 6gb + 2600k + 8gb ramu w dual chanel zeby bylo i komputer dostanie drugie zycie. ew 1050ti jako tansz alternatywa.

 

radeony maja duzy narzyt na procesor i nie polecam do takich konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram rx 580 8gb to najlepsza opcja, widac ze lubisz dlugo trzymac sprzet, a za pare lat 6gb moze juz niewystarczac, 2600k nie warto kupować lepiej od razu sześciordzeniowy np. i5 9400 lub ryzen 5 3600 w przyszłym roku

glupoty z tym narzutem, wiekszosc gier i tak juz natywnie wspiera wielowatkowosc i scheduling nvidii sie juz nie przydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@babel92 bujnij tego cepa na 4,2-4,3 ghz, powinien spokojnie bez zmiany napiecia pójść i szukaj gtx1060 6gb, powinieneś coś w okolicach 1000-1100 znaleźć sensownego, a jak nie straszne ci zabawy z suwakami to juz za 750 wyrwiesz wersję z 3gb vramu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, gdy rozmawiałem ze znajomymi też wielu polecało 1060 gtx 6gb lub wersję 3gb.

 

Pytanie czy taka karta będzie w pełni wykorzystywana przy moim procesorze, nie będzie problemów na tej płycie głównej, i czy nie wypadałoby wtedy dokupić dodatkowe 2 x 4GB RAM?

 

Nie mam zamiaru wymieniać dodatkowo procesora i wydawać na całość 3000pln ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na odpowiednika 1070 w nowej generacji. Mam podobny sprzęt i wiem co potrafi 1070 współpracując z Sandy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkręcony 2500k daje rade wykręcać 60fps w prawie każdym tytule, rx 580/1060 też mniej więcej uzyskuje 60 klatek więc nie będzie obciążać

broń boże nie kupuj wersji 3gb, dane będą cachowane z wolnego ramu i będą przycinki, to mniej więcej tak jakbyś miał tylko 4gb ramu, 1060 6gb to minimum, choć lepiej rx 580 8gb

możesz ewentualnie dokupić te 8gb ramu, sporo gier już wykorzystuje nawet ponad 10gb, a windows lubi mieć trochę wolnego w zapasie, ale będzie to pamięć ddr3 która jest bezużyteczna na nowszych procesorach, tak więc jeśli jakoś w przyszłym roku będziesz wymieniać procesor na 6 rdzeniowy to jeszcze przemęczyłbym się na tym 8gb przez te kilka miesięcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, dopiero co wymieniałem płytę główną (dałem za nią chyba 300pln) i byłem zapewniany, że ta jest jak najbardziej OK i nie będzie żadnych problemów z dobraniem nowej karty graficznej i jej wydajnością, heh.

 

Podkręcanie mi się średnio uśmiecha szczerze mówiąc, bo mam tendencje do kupowania sprzętu na wiele lat, dlatego zależy mi na niezawodności.

 

Teraz to już sam nie wiem co robić :P

 

EDIT: dodatkowe pytanie - czy karta GTX 970 4GB to dobre rozwiązanie? Też mi polecano, nawet używane.

Nową znalazłem tutaj: https://allegro.pl/potezna-grafika-dla-gracza-gtx-970-4gb-dx12-gw-i7350962615.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: dodatkowe pytanie - czy karta GTX 970 4GB to dobre rozwiązanie? Też mi polecano, nawet używane.

Nową znalazłem tutaj: https://allegro.pl/potezna-grafika-dla-gracza-gtx-970-4gb-dx12-gw-i7350962615.html

 

Jeśli nie przeszkadza ci 3,5 GB VRAM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem, raczej laikiem, dlatego pytam o wady i zalety :)

 

Przemyślałem trochę temat i teraz załóżmy że kupię GTX 1060 6GB + podkręcę procesor np. do 4.0 GHz.

 

1. Czy taki OC nie wpływa na zawodność procesora? Mój ma chyba z 7 lat i nie chciałbym go za rok wymieniać... :P

2. Czy zasilacz OCZ StealthXStream 2 600W wystarczy?

3. Czy poza dodatkowym chłodzeniem powinienem coś dokupić? Jakie chłodzenie polecacie?

4. Czy dodatkowe 2x 4GB RAM DDR3 wpłynie znacząco na wydajność?

 

Dzięki wszystkim za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. nie wpłynie

2. podaj model, jeżeli nie jest z czarnej listy to jak najbardziej starczy

3. nie, zadaj pytanie w odpowiednim dziale

4. ram zawsze warto dołożyć do tych 16GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Serio??? Czyli rozumiem, że OC tylko zwiększa pobór mocy? Nie rozumiem w takim razie dlaczego byłem tak głupi i przez tyle lat nie podkręciłem i5-2500K :P

2. OCZ StealthXStream 2 600W

3. OK, jasne!

4. Coś konkretnego polecasz do tej specyfikacji (w pierwszym poście)?

 

Dzięki wielkie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na odpowiednika 1070 w nowej generacji. Mam podobny sprzęt i wiem co potrafi 1070 współpracując z Sandy.

ale 1070 to jest max co do twojego procka mozna dac wiec szybsza karta = zmiana procesora.

 

Nie jestem ekspertem, raczej laikiem, dlatego pytam o wady i zalety :)

 

Przemyślałem trochę temat i teraz załóżmy że kupię GTX 1060 6GB + podkręcę procesor np. do 4.0 GHz.

 

1. Czy taki OC nie wpływa na zawodność procesora? Mój ma chyba z 7 lat i nie chciałbym go za rok wymieniać... :P

2. Czy zasilacz OCZ StealthXStream 2 600W wystarczy?

3. Czy poza dodatkowym chłodzeniem powinienem coś dokupić? Jakie chłodzenie polecacie?

4. Czy dodatkowe 2x 4GB RAM DDR3 wpłynie znacząco na wydajność?

 

Dzięki wszystkim za pomoc!

te procki ida na 4,5-4,8ghz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale 1070 to jest max co do twojego procka mozna dac wiec szybsza karta = zmiana procesora.

 

 

te procki ida na 4,5-4,8ghz ;)

 

Weź pod uwagę jaką mam płytę główną. Nie wiem na ile to ma wpływ i w którym momencie poziom OC jest niebezpieczny dla procesora :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale 1070 to jest max co do twojego procka mozna dac wiec szybsza karta = zmiana procesora.

 

Odpowiednika wydajnościowego zeby przeczekać do 2019 gdzie zmiana całej platformy.

 

 

Weź pod uwagę jaką mam płytę główną. Nie wiem na ile to ma wpływ i w którym momencie poziom OC jest niebezpieczny dla procesora :P

 

Do 4Ghz to pewnie bez podbijania Vcore dojdziesz. A memki weź najtańsze jakie możesz dostać chyba że sprzedasz obecne i upolujesz 1833/2133Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy jest sens kupować GTX 1060 6GB do tego procesora?

 

W innym wątku na tym forum wyczytałem, że i5-2500K musi być podkręcony do 4,5Ghz żeby nie ograniczał GTX'a 970 w niektórych sytuacjach, więc w przypadku mocniejszej karty problem będzie jeszcze większy, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest sens, podkrec procka, daj szybkie memy i bedzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli brałbyś GTX 1060 6GB + dodatkowo 2x 4GB RAM DDR3 i podkręcił procesor i5-2500K do 4.0GHz tak?

 

Jeszcze kwestia tych RAM, czy tutaj zrobi różnicę jakie wezmę biorąc pod uwagę płytę główną Asus P8P67 LE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie planuję kupić gtxa 1060, tylko zastanawiam sie którego, niedługo będę miał okazję kupić 1060 od palita i od zotaca za 1000 zl, czy poczekac jeszcze i dozbierac do gaiming x od msi. Jest trochę filmików na yt jak 2500k działa z 1060. Swojego akurat podkrecilem do 4.0, ale będę próbował na więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam starą i7 na sztywne 4,0 ustawioną i spokojnie daje rady we wszystkim.

Chłodzenie z gaminga miałem przy kilku kartach i zdecydowanie jest najlepsze, nawet porównując ze Strixami. U siebie na gtx 1060 na defie karta w pubg czy wieśku osiągała 69C max i wentyle się kręciły na coś koło 55% - w ogóle nie słyszalne. Delikatnie zbiłem napięcie, zrobiłem oc i krzywą wentylatorów dałem troszkę ostrzej ( bo w defie jest strasznie lajtowo to ustawione przez MSI, a ja lubię mieć jak najmniej stopni C) i 63C max! Miałem kiedyś Aero 1060 i wersje 3 i 6 GB i jednak to była suszarka. Po wielu lekturach i po swojej autopsji zdecydowanie polecę Ci Gaminga. A jak wolisz coś budżetowego to coś typu JetStream, Aourus, Dual, Strix, G1 od Gigabyte'a, Armor, Ampa, Inno (ten długi:)), coś co ma minimum 2 wentyle a krzywą zawsze ustawisz pod siebie:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałeś żadnych problemów z OC? Jaką masz płytę główną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupcie 1060 6Gb od Msi GamingX

Widziałem ostatnio sporo do 1000zł.

 

Potem 2 x 4 Ram 2133 i będzie git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to w przypadku OC najlepiej mieć cztery identyczne kości RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widziałem spory wysyp 1060 6gb na olx, szczerze to trochę obawiam się ze względu na to, iz ludzie czesto ściemniaja odnośnie koparek, mam nadzieje ze po wyjściu nowych kart te ceny trochę spadną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...