Forum PCLab.pl: [Zamknięty]FACHOWCY z jutuba XD - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Ten temat jest zamknięty

[Zamknięty]FACHOWCY z jutuba XD Oceń temat: ***** 1 Głosów

#1 Użytkownik jest niedostępny   iziDeV 

• Fanboj fpsów
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 13 Sierpień 2018 - 19:36

Bardzo merytoryczny film na polskim jutubie

Przyznać się, kto zauważył co się tutaj totalnie nie zgadza w tym co mówi kolega :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:
I jeszcze co minute bedzie powtarzał że jest fachowcem i jemu można ufać xd

Ktoś tu chyba chce konkurować z VideoTestami i ostatnimi testami komputera AMD+AMD na MoreleTV pod względem największych wpadek internetowych :D

Ten post był edytowany przez iziDeV dnia: 13 Sierpień 2018 - 19:46

#2 Użytkownik jest niedostępny   manuelos 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Sierpień 2018 - 20:02

Nie mam czasu tego ogladać, ale pudełko po Radeonie 7870 za plecami w sierpniu 2018 wygląda legitnie :E

#3 Użytkownik jest niedostępny   tompek 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 13 Sierpień 2018 - 20:24

Zobacz postiziDeV, o 13 Sierpień 2018 - 20:36, napisał(a):

Bardzo merytoryczny film na polskim jutubie

Przyznać się, kto zauważył co się tutaj totalnie nie zgadza w tym co mówi kolega :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:
I jeszcze co minute bedzie powtarzał że jest fachowcem i jemu można ufać xd

Ktoś tu chyba chce konkurować z VideoTestami i ostatnimi testami komputera AMD+AMD na MoreleTV pod względem największych wpadek internetowych :D

Słuchaj, ja jestem laik i nie zauważyłem co się tutaj totalnie nie zgadza. Podpowiedz, to pośmiejemy się razem.

#4 Użytkownik jest niedostępny   iziDeV 

• Fanboj fpsów
  • PipPipPipPip

Napisany 13 Sierpień 2018 - 20:51

Zobacz postmanuelos, o 13 Sierpień 2018 - 20:02, napisał(a):

Nie mam czasu tego ogladać, ale pudełko po Radeonie 7870 za plecami w sierpniu 2018 wygląda legitnie :E

Oznaczony czas :D Takze calosci nie ma sensu ogladac :D

Zobacz posttompek, o 13 Sierpień 2018 - 20:24, napisał(a):

Słuchaj, ja jestem laik i nie zauważyłem co się tutaj totalnie nie zgadza. Podpowiedz, to pośmiejemy się razem.

Po co psuć innym zabawę, jak przeszukasz kilka najpopularniejszych komentarzy pod filmem to znajdziesz :pp Zresztą i tak pewnie trolujesz z tym brakiem wiedzy bo widziałem twoje posty, no chyba że posty to copy pasta :E

Ten post był edytowany przez iziDeV dnia: 13 Sierpień 2018 - 20:53

#5 Użytkownik jest niedostępny   Dziwnoknurski 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 13 Sierpień 2018 - 21:01

To taka zagadka, jak zapięty w sockecie IHS może się przykleić do bloku przy zdejmowaniu chłodzenia? :)
Fakt, że kiedyś widywałem zdolniachów wyrywających procesory razem z chłodzeniem, ale to było na AM2/3, więc zupełnie inna sytuacja.

#6 Użytkownik jest dostępny   czolgista778 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Sierpień 2018 - 21:05

Na socketach AMD wyciąganie chłodzenia razem z CPU nie jest niczym dziwnym...ja nawet wyciagnalem tak Ryzena 1800X. Niektóre pasty są cholernie lepkie i zapominajac (lub nie majac mozliwosci) najpierw rozruszania coolera w prawo/lewo i dopiero potem zdejmowania, czasami wychodzi calosc :E

#7 Użytkownik jest niedostępny   iziDeV 

• Fanboj fpsów
  • PipPipPipPip

Napisany 13 Sierpień 2018 - 21:08

Zobacz postDziwnoknurski, o 13 Sierpień 2018 - 21:01, napisał(a):

To taka zagadka, jak zapięty w sockecie IHS może się przykleić do bloku przy zdejmowaniu chłodzenia? :)
Fakt, że kiedyś widywałem zdolniachów wyrywających procesory razem z chłodzeniem, ale to było na AM2/3, więc zupełnie inna sytuacja.

Ano właśnie o to się rozchodzi :D Wgl. ta ściema + brak linku do aukcji gościa który rzekomo spartolił ten skalp pozwala na mocne domysły nt. tego że ten film i nieudany skalp to ustawka pod reklame własnych usług. Bo w końcu film powinien ujawnić gościa który tak leci w ch** a jedyne co z niego wyszło to kryptoreklama.
Bo wymyślając bajkę i samemu klejąc jakimś dziwnym klejem laminat pod film, można zapomnieć że nie da sie wyciagnac zablokowanego IHS :hmm:
No chyba że jakimiś hardkorowymi sposobami które podaliście :E

Ten post był edytowany przez iziDeV dnia: 13 Sierpień 2018 - 21:10

#8 Użytkownik jest niedostępny   kuba32440 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 13 Sierpień 2018 - 21:08

Zobacz postmanuelos, o 13 Sierpień 2018 - 21:02, napisał(a):

Leży również pudełko po gtx 770 ale co to zmienia? :P
Jeżeli te karty działają to tylko się cieszyć :E
Na pewno są mocniejsze od gt 1030 czy 1050 a że żrą więcej prądu to inna sprawa...

#9 Użytkownik jest niedostępny   manuelos 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Sierpień 2018 - 21:54

Zobacz postkuba32440, o 13 Sierpień 2018 - 22:08, napisał(a):

Leży również pudełko po gtx 770 ale co to zmienia? :P
Jeżeli te karty działają to tylko się cieszyć :E
Na pewno są mocniejsze od gt 1030 czy 1050 a że żrą więcej prądu to inna sprawa...

Tego mi nie musisz mówić, kilka 7950/70 do tej pory kopie w moich koparkach :E

Ale gość się kreuje jakoby to był towar do sprzedaży w sklepie a nie jego prywatna kolejka pustych pudełek :D

#10 Użytkownik jest niedostępny   bartosz302 

• PipPipPipPipPip

Napisany 13 Sierpień 2018 - 22:15

dwie bańki za skalp procka z szemraną "gwarancją"... żal ludzi, którzy dają się tak w butelkę nabijać

edit. po przejrzeniu całego cennika, żal kogokolwiek, kto korzysta z usług tego janusza 

Ten post był edytowany przez bartosz302 dnia: 13 Sierpień 2018 - 22:16

#11 Użytkownik jest niedostępny   PrimoGhost 

• Niedostępny do 2019
  • PipPipPipPipPip

Napisany 13 Sierpień 2018 - 22:30

W kwestii powyższych pytań co się nie zgadza :Skupiając się tylko i wyłącznie na skalpowaniu procesorów na czym zjadłem kilka zębów, można stwierdzić jedną rzecz. Ten człowiek nie zna się na tym a robi z siebie specjalistę nie z tej ziemi. W jego pokazach "skalpowania" używał swojego czasu spoiwa na bazie poksipolu. Chwała temu, kto taki procesor ponownie podda delidowi i nie wyrwie IHS razem z połową pcb. To jest raz.

Dwa, że stosunkowo niedawno odkrył, że tgk słabo nadaje się do skalpowania, a jedynie pasta na bazie galu daje dobry i trwały efekt.

Trzy. Wielokrotnie nakładał klej na stary silikon, którego nie chciało mu się zdjąć, co podnosi czapkę do góry i z czasem destabilizuje delid ( metal spływa z rdzenia )

Cztery. Paćka po IHS-ie spoiwem jakby zakładał uszczelkę pod głowicą, montuje IHS symetrycznie (fabryka - asymetrycznie z przesunięciem 1.7 mm względem górnej krawędzi ) po czym oświadcza, że taki upaćkany procesor przejdzie RMA.

Pięć. Specjalista, a za jedyne słuszne miejsce dla spoiwa uważa skrzydełka IHSa, nie rozumiejąc w ogóle dlaczego w pewnych procesorach nakłada się go po wewnętrznej.

Sześć. Za usługę bierze 150 zł którą co najmniej jedna osoba na tym forum wykonuje za ponad połowę mniej ze znacznie lepszą jakością.

Siedem - mimo wszystko uważa, że robi to najlepiej.

#12 Użytkownik jest niedostępny   iziDeV 

• Fanboj fpsów
  • PipPipPipPip

Napisany 13 Sierpień 2018 - 22:34

Zobacz postbartosz302, o 13 Sierpień 2018 - 22:15, napisał(a):

dwie bańki za skalp procka z szemraną "gwarancją"... żal ludzi, którzy dają się tak w butelkę nabijać

edit. po przejrzeniu całego cennika, żal kogokolwiek, kto korzysta z usług tego janusza 

Ale promocje to chociaz zrobił :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Może najgorzej tych skalpów nie wykonuje, pewnie większosc ofert na forach i olx to jeszcze wieksze gówno, ale najgorsze że widzowie ufają więc i tak poleca wydać 150zł na słaby skalp jutubera z wiarą w to że dostaną usługę najwyższej jakości.

Ja tam w sumie do gościa wcześniej nic nie miałem, niech sobie robi co chce,ale ten film to już przesada była i tyle, zaliczyć taki fuckup i mówić o tym bez mrugnięcia okiem, zresztą ja dalej podtrzymuje że ten rzekomo nie udany skalp z allegro to ustawka autora :E Chyba że zbyt dużo teorii spiskowych już widziałem i rzuciło mi się na mózg :cool: Anyway najbardziej wkurzył mnie właśnie tym robieniem z siebie nie wiadomo kogo, i jechaniem po prywatnych 'wykonawcach skalpu' - wysmiał że to kowalscy którzy naoglądali się skalpowania na YT i teraz sami robią, a ciekawe gdzie on się uczył? Pewnie kurs skalpowania wyłapal w urzędzie pracy :lol2:

Ten post był edytowany przez iziDeV dnia: 13 Sierpień 2018 - 22:42

#13 Użytkownik jest niedostępny   Pentium D 

• Fetyszysta mlecznych ząbków.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Sierpień 2018 - 03:28

Niezła bajka z tym IHSem. Mam gościa w subskrypcjach, ale po tym jak minął hype po premierze Ryżu 1 rzadko go oglądałem, unsub.

@ PrimoGhost

Znalazłem ten film z JB Weldem. Janusz delida w akcji, nie usunął silikonu i położył zwykłą pastę. Jeszcze w trakcie pierwszego delida coś tam gada, że zrobi mu drugiego z inna pastą, ale już go nie pokazał, ciekawe dlaczego :E

https://www.youtube....h?v=VPyvSrQtwtE

Ten post był edytowany przez Pentium D dnia: 14 Sierpień 2018 - 03:48

#14 Użytkownik jest niedostępny   PrimoGhost 

• Niedostępny do 2019
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Sierpień 2018 - 08:17

No właśnie o to mi chodziło. Dodając jeszcze, że tego Miśka na rdzeniu szybko szlag trafi (wyschnie i się zdestabilizuje ) to weź to otwórz i wyczyść hamerykanski poksipol.

Kłuje to w oczy naprawdę. Koleś daje po dupie po całości, pieprzy jeszcze o gwarancji a jakość jego pracy dla kogoś, kto wie co to skalpowanie i jak powinno się to zrobić - jest bardzo niska.

Zresztą w wątku o delidzie już nieraz zastanawialiśmy co on odwala. Ostatnio bodajże podczas delidu broadwella

#15 Użytkownik jest niedostępny   eNeSik 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Sierpień 2018 - 08:41

No i humor na reszte dnia poprawiony :rotfl:

#16 Użytkownik jest niedostępny   PrimoGhost 

• Niedostępny do 2019
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Sierpień 2018 - 11:21

Jprd... Poszukałem testów tego JB Weld i czapka śruby przyklejona tym środkiem urywa się dopiero przy 7 kilogramach dyndającego na niej złomu... Mój link

Po zaschnięciu jest jak beton.... A typ wysmarował tym procesor mówiąc, że jest zajebiście. Dodaj obrazek Spoko... szanuję...

Ten post był edytowany przez PrimoGhost dnia: 14 Sierpień 2018 - 11:21

#17 Użytkownik jest niedostępny   sprzetowiec90 

• Departament wkurzania ludzi
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Sierpień 2018 - 13:00

Haha a potem to ktos mlotem udarowym bedzie musial roz.... :E

#18 Użytkownik jest niedostępny   Pentium D 

• Fetyszysta mlecznych ząbków.
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Sierpień 2018 - 14:05

Ja widziałem jak ktoś zrobił z tego odlew głowicy do kosiarki jak również łatał dziurę w oryginalnej głowicy :E

#19 Użytkownik jest niedostępny   iziDeV 

• Fanboj fpsów
  • PipPipPipPip

Napisany 14 Sierpień 2018 - 15:14

Cóż za idealnie wszechstronne narzędzie :D Powinno dołączyć do zestawu studenta AGH, czyli srebrnej tasmy, trytytek i wd40 xD

#20 Użytkownik jest niedostępny   PrimoGhost 

• Niedostępny do 2019
  • PipPipPipPipPip

Napisany 14 Sierpień 2018 - 18:14

Ale ogarnijcie, jak on to polecał w tym filmie... Amerykańskie, nie do kupienia w Polsce, fajnie schodzi, zajebiste, nie przewodzi prądu... POLECAM Dodaj obrazek

Ciekawe ile teraz dzięki niemu jest takich zabetonowanych Kabylaków na rynku Dodaj obrazek

Szkoda gadać... Hipokryzja lvl 123423

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2