Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

iziDeV

[Zamknięty]FACHOWCY z jutuba XD

Rekomendowane odpowiedzi

 

Przyznać się, kto zauważył co się tutaj totalnie nie zgadza w tym co mówi kolega :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

I jeszcze co minute bedzie powtarzał że jest fachowcem i jemu można ufać xd

 

Ktoś tu chyba chce konkurować z VideoTestami i ostatnimi testami komputera AMD+AMD na MoreleTV pod względem największych wpadek internetowych :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czasu tego ogladać, ale pudełko po Radeonie 7870 za plecami w sierpniu 2018 wygląda legitnie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Przyznać się, kto zauważył co się tutaj totalnie nie zgadza w tym co mówi kolega :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

I jeszcze co minute bedzie powtarzał że jest fachowcem i jemu można ufać xd

 

Ktoś tu chyba chce konkurować z VideoTestami i ostatnimi testami komputera AMD+AMD na MoreleTV pod względem największych wpadek internetowych :D

 

 

Słuchaj, ja jestem laik i nie zauważyłem co się tutaj totalnie nie zgadza. Podpowiedz, to pośmiejemy się razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czasu tego ogladać, ale pudełko po Radeonie 7870 za plecami w sierpniu 2018 wygląda legitnie :E

 

Oznaczony czas :D Takze calosci nie ma sensu ogladac :D

 

Słuchaj, ja jestem laik i nie zauważyłem co się tutaj totalnie nie zgadza. Podpowiedz, to pośmiejemy się razem.

 

 

Po co psuć innym zabawę, jak przeszukasz kilka najpopularniejszych komentarzy pod filmem to znajdziesz :pp Zresztą i tak pewnie trolujesz z tym brakiem wiedzy bo widziałem twoje posty, no chyba że posty to copy pasta :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziwnoknurski

To taka zagadka, jak zapięty w sockecie IHS może się przykleić do bloku przy zdejmowaniu chłodzenia? :)

Fakt, że kiedyś widywałem zdolniachów wyrywających procesory razem z chłodzeniem, ale to było na AM2/3, więc zupełnie inna sytuacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na socketach AMD wyciąganie chłodzenia razem z CPU nie jest niczym dziwnym...ja nawet wyciagnalem tak Ryzena 1800X. Niektóre pasty są cholernie lepkie i zapominajac (lub nie majac mozliwosci) najpierw rozruszania coolera w prawo/lewo i dopiero potem zdejmowania, czasami wychodzi calosc :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To taka zagadka, jak zapięty w sockecie IHS może się przykleić do bloku przy zdejmowaniu chłodzenia? :)

Fakt, że kiedyś widywałem zdolniachów wyrywających procesory razem z chłodzeniem, ale to było na AM2/3, więc zupełnie inna sytuacja.

 

Ano właśnie o to się rozchodzi :D Wgl. ta ściema + brak linku do aukcji gościa który rzekomo spartolił ten skalp pozwala na mocne domysły nt. tego że ten film i nieudany skalp to ustawka pod reklame własnych usług. Bo w końcu film powinien ujawnić gościa który tak leci w ch** a jedyne co z niego wyszło to kryptoreklama.

Bo wymyślając bajkę i samemu klejąc jakimś dziwnym klejem laminat pod film, można zapomnieć że nie da sie wyciagnac zablokowanego IHS :hmm:

No chyba że jakimiś hardkorowymi sposobami które podaliście :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czasu tego ogladać, ale pudełko po Radeonie 7870 za plecami w sierpniu 2018 wygląda legitnie :E

Leży również pudełko po gtx 770 ale co to zmienia? :P

Jeżeli te karty działają to tylko się cieszyć :E

Na pewno są mocniejsze od gt 1030 czy 1050 a że żrą więcej prądu to inna sprawa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leży również pudełko po gtx 770 ale co to zmienia? :P

Jeżeli te karty działają to tylko się cieszyć :E

Na pewno są mocniejsze od gt 1030 czy 1050 a że żrą więcej prądu to inna sprawa...

Tego mi nie musisz mówić, kilka 7950/70 do tej pory kopie w moich koparkach :E

 

Ale gość się kreuje jakoby to był towar do sprzedaży w sklepie a nie jego prywatna kolejka pustych pudełek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwie bańki za skalp procka z szemraną "gwarancją"... żal ludzi, którzy dają się tak w butelkę nabijać

 

edit. po przejrzeniu całego cennika, żal kogokolwiek, kto korzysta z usług tego janusza 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii powyższych pytań co się nie zgadza :Skupiając się tylko i wyłącznie na skalpowaniu procesorów na czym zjadłem kilka zębów, można stwierdzić jedną rzecz. Ten człowiek nie zna się na tym a robi z siebie specjalistę nie z tej ziemi. W jego pokazach "skalpowania" używał swojego czasu spoiwa na bazie poksipolu. Chwała temu, kto taki procesor ponownie podda delidowi i nie wyrwie IHS razem z połową pcb. To jest raz.

 

Dwa, że stosunkowo niedawno odkrył, że tgk słabo nadaje się do skalpowania, a jedynie pasta na bazie galu daje dobry i trwały efekt.

 

Trzy. Wielokrotnie nakładał klej na stary silikon, którego nie chciało mu się zdjąć, co podnosi czapkę do góry i z czasem destabilizuje delid ( metal spływa z rdzenia )

 

Cztery. Paćka po IHS-ie spoiwem jakby zakładał uszczelkę pod głowicą, montuje IHS symetrycznie (fabryka - asymetrycznie z przesunięciem 1.7 mm względem górnej krawędzi ) po czym oświadcza, że taki upaćkany procesor przejdzie RMA.

 

Pięć. Specjalista, a za jedyne słuszne miejsce dla spoiwa uważa skrzydełka IHSa, nie rozumiejąc w ogóle dlaczego w pewnych procesorach nakłada się go po wewnętrznej.

 

Sześć. Za usługę bierze 150 zł którą co najmniej jedna osoba na tym forum wykonuje za ponad połowę mniej ze znacznie lepszą jakością.

 

Siedem - mimo wszystko uważa, że robi to najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwie bańki za skalp procka z szemraną "gwarancją"... żal ludzi, którzy dają się tak w butelkę nabijać

 

edit. po przejrzeniu całego cennika, żal kogokolwiek, kto korzysta z usług tego janusza 

 

Ale promocje to chociaz zrobił :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

 

Może najgorzej tych skalpów nie wykonuje, pewnie większosc ofert na forach i olx to jeszcze wieksze gówno, ale najgorsze że widzowie ufają więc i tak poleca wydać 150zł na słaby skalp jutubera z wiarą w to że dostaną usługę najwyższej jakości.

 

Ja tam w sumie do gościa wcześniej nic nie miałem, niech sobie robi co chce,ale ten film to już przesada była i tyle, zaliczyć taki fuckup i mówić o tym bez mrugnięcia okiem, zresztą ja dalej podtrzymuje że ten rzekomo nie udany skalp z allegro to ustawka autora :E Chyba że zbyt dużo teorii spiskowych już widziałem i rzuciło mi się na mózg :cool: Anyway najbardziej wkurzył mnie właśnie tym robieniem z siebie nie wiadomo kogo, i jechaniem po prywatnych 'wykonawcach skalpu' - wysmiał że to kowalscy którzy naoglądali się skalpowania na YT i teraz sami robią, a ciekawe gdzie on się uczył? Pewnie kurs skalpowania wyłapal w urzędzie pracy :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezła bajka z tym IHSem. Mam gościa w subskrypcjach, ale po tym jak minął hype po premierze Ryżu 1 rzadko go oglądałem, unsub.

 

 

@ PrimoGhost

 

Znalazłem ten film z JB Weldem. Janusz delida w akcji, nie usunął silikonu i położył zwykłą pastę. Jeszcze w trakcie pierwszego delida coś tam gada, że zrobi mu drugiego z inna pastą, ale już go nie pokazał, ciekawe dlaczego :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to mi chodziło. Dodając jeszcze, że tego Miśka na rdzeniu szybko szlag trafi (wyschnie i się zdestabilizuje ) to weź to otwórz i wyczyść hamerykanski poksipol.

 

Kłuje to w oczy naprawdę. Koleś daje po dupie po całości, pieprzy jeszcze o gwarancji a jakość jego pracy dla kogoś, kto wie co to skalpowanie i jak powinno się to zrobić - jest bardzo niska.

 

Zresztą w wątku o delidzie już nieraz zastanawialiśmy co on odwala. Ostatnio bodajże podczas delidu broadwella

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jprd... Poszukałem testów tego JB Weld i czapka śruby przyklejona tym środkiem urywa się dopiero przy 7 kilogramach dyndającego na niej złomu...

[/url]

 

Po zaschnięciu jest jak beton.... A typ wysmarował tym procesor mówiąc, że jest zajebiście. shocked.gif Spoko... szanuję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem jak ktoś zrobił z tego odlew głowicy do kosiarki jak również łatał dziurę w oryginalnej głowicy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż za idealnie wszechstronne narzędzie :D Powinno dołączyć do zestawu studenta AGH, czyli srebrnej tasmy, trytytek i wd40 xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ogarnijcie, jak on to polecał w tym filmie... Amerykańskie, nie do kupienia w Polsce, fajnie schodzi, zajebiste, nie przewodzi prądu... POLECAM szczerbaty.gif

 

Ciekawe ile teraz dzięki niemu jest takich zabetonowanych Kabylaków na rynku lol2.gif

 

Szkoda gadać... Hipokryzja lvl 123423

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja też chciałem zlecać delida ale w końcu zrobiłem go sam i widzę wiele nieścisłości u tego gościa... po pierwsze jak mógł IHS przykleić się do blokopompy, przecież on jest trzymany przez zapinkę...

 

ten amerykański klej to już w ogóle masakra :D

 

ale wiecie, laicy którzy się nie znają i tak delida zlecą raczej jemu, bo dla osoby która nie ogarnia, wygląda to jakby mówił z sensem, dodatkowo filmik uwiarygadnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze jak mógł IHS przykleić się do blokopompy, przecież on jest trzymany przez zapinkę...

 

Wlasciwie to dokladnie dlatego utworzyłem ten temat bo jest to średnio wykonalne :lol2: Ale że wywiązała się dyskusja o samym autorze i kanale to bawta się dobrze :cool: W końcu co by nie było ten dział mocno podchodzi pod offtop :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie to? To były czasy kiedy takimi rzeczami zajmowali się pasjonaci, a nie zarobkiewicze.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=BAHjd8_0QNE

 

 

Kolejny film tego samego autora, z kategorii tych 'do nie do uwierzenia'.

To ze mną jest coś nie tak, że nie wierzę w to że można przypadkiem zepsuć tyle rzeczy podczas składania PC, na dodatek z tak dobrymi i drogimi podzespołami?

Cała ta historyjka śmierdzi mi fejkiem i ustawką kolejną, którego jedynym celem są wyświetlenia i reklama serwisu/sklepu :P :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dla odmiany uwierzę... Wyciągałem kiedyś z płyty LGA 775 pamięci RAM.... DDR3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...