Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

airborne82

Gaming Room by Airborne82 – Remont i pierwsze ledy – część 1.

Rekomendowane odpowiedzi

e.jpg?w=816&h=9999

 

Rok 2017 był u mnie rokiem pełnym planów i zmian.

W pierwszej kolejności postanowiłem zadbać bardziej o zdrowie, stąd wyrzuciłem moje stare krzesło komputerowe, na rzecz nowego wygodniejszego Genesis Nitro 550. Ale czegoś jeszcze brakowało, fotel nie pasował wizualnie do starego wystroju pokoju.

 

Początek marca przyniósł motywacje do zrealizowania upragnionego remontu w moim pokoju, udało się uzbierać wystarczające fundusze by spokojnie planować wystrój i kolory pokoju.

 

img_0017.jpg?w=616

 

img_0021.jpg?w=616

 

 

Po zrobieniu remontu nie poprzestawałem na kolejnych zmianach, a raczej już drobnych dodatkach.

 

Oświetlenie biurka. Na początku zastosowałem lampki ledowe choinkowe by zobaczyć jaki efekt to może dać. To był strzał w dziesiątke, w ten sposób narodziło się zauroczenie do świecących elementów.

 

Po czasie nadszedł moment wyboru już odpowiedniego oświetlenia ledowego, wybór padł na taśme led RGB SMD 5050. Wystarczyło tylko rozplanować jak to zastosuję przy biurku oraz wyszukać w odpowiednim sklepie. A jako że wolałem w sklepie o kilka aspektów się dowiedzieć, to wybrałem sklep w moim mieście z ominięciem allegro.

 

Po dłuższym szukaniu, wybrałem sklep i odpowiedni zestaw LED, zapragnąłem mieć do tego dość ciekawy pilocik,więc wybór musiał być jednak przemyślany.

 

Wybór padł na zestaw led RGB SMD 5050 z pilotem dotykowym, dokładnie z tego sklepu:

 

ZESTAW LED SMD 5050 + PILOT DOTYKOWY

 

Koszt ok.150 zł był jak najbardziej dla mnie do zaakceptowania.

 

Przyszła pora na zamontowanie. Zakupiona została też w tamtejszym sklepie taśma dwustronna, koszt niewielki a bardzo przydatna, mocniejsza od tej która jest w zestawie przy taśmie led.

 

Chcąc osiągnąć zadowalający efekt musiałem odpowiednio przykleić pasek led, na szczęście nie musiałem go ucinać, by móc zakręcać przy rogach, zwłaszcza że z przodu blatu taśma była zamontowana pod nim, wystarczyło poprostu odpowiednio zgiąć pasek led, który w wersji IP20 bardzo łatwo się formuje.

 

Zaś z boku wzdłuż ściany oraz z tyłu, ledy zostały zamontowane już nie pod blatem ale na jego bokach, dzięki temu jest lepsze odblask światła przy ścianie. Trzeba było jeszcze pomyśleć jak ułożyć przy półce, wybrałem wtedy rozmieszczenie ich po całej osi. Na szczęście 5 metrowy odcinek starczył na cały blat.

 

img_1005.jpg?w=616

 

img_0851_1.jpg?w=616

 

img_0843_1.jpg?w=616

 

img_0827_1.jpg?w=616

 

Jak widać efekt zmian jest zadowalający, do tego niewielkim kosztem.

 

Mam nadzieje że po tym artykule i Wy będziecie mieć motywacje do zrobienia własnego wymarzonego Gaming Roomu.

 

 

Lecz to nie koniec zmian, dalsze zmiany przedstawię w dalszym ciągu.

 

 

LINK DO OBSZERNIEJSZEGO MATERIAŁU, WRAZ Z WIĘKSZĄ ILOŚCIĄ ZDJĘĆ.

 

Gaming Room by Airborne82 – Remont i pierwsze ledy – część 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za ciemno tylko c tymi ledami czy masz jeszcze jakąś lampkę?

 

A tak poza tym to spoko :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za ciemno tylko c tymi ledami czy masz jeszcze jakąś lampkę?

 

A tak poza tym to spoko :thumbup:

 

Nie jest za ciemno :D

Wbrew temu co sie widzi na zdjeciu światła jest sporo, oczywiście do pracy na komputerze a nie do ogólnego świecenia w pokoju.

Do tego zawsze jakieś światło daje akwarium ( gdzie w pokrywie też mam dodatkowo ledy RGB ) oraz tutaj najważniejsze... ledy za monitorem, o których wspomnę w dalszej części materiału bo sporo dają :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest za ciemno :D

Wbrew temu co sie widzi na zdjeciu światła jest sporo, oczywiście do pracy na komputerze a nie do ogólnego świecenia w pokoju.

Do tego zawsze jakieś światło daje akwarium ( gdzie w pokrywie też mam dodatkowo ledy RGB ) oraz tutaj najważniejsze... ledy za monitorem, o których wspomnę w dalszej części materiału bo sporo dają :D

Jak tak to spoko bo wnioskowałem tylko po tych zdjęciach z posta ;)

 

Będę śledził temat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak to spoko bo wnioskowałem tylko po tych zdjęciach z posta ;)

 

Będę śledził temat ;)

 

W drugiej części postaram się też dorobić więcej zdjęć :) Mam sporo zdjęć przygotowanych ale nowych nigdy za wiele :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę kibic Arsenalu :) Te koszulki z O2 chyba jedne z ładniejszych :) fajne stanowisko

 

A owszem ;)

Choć nie tylko, bo i Milan i Juve mają zaszczytne miejsce :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda mega klimatycznie to podświetlanie robi robotę aż miło wieczorkiem usiąść w takim kąciku. Dobra robota :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda mega klimatycznie to podświetlanie robi robotę aż miło wieczorkiem usiąść w takim kąciku. Dobra robota :thumbup:

 

A dziękuję :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...