Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MarianGDA

Pomoc w wyborze karty do staruszka :)

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję pomocy,

 

posiadam starszego kompa który był reanimowany kila razy. Zmieniony procesor na Xeon E5440 , dołożony ssd . Na kompie do tej pory chodziły gry strategiczne -starsze z przed kilku lat , simsy 4 . Syn 9 latek w coś tam pogrywa . Chcę niskim kosztem zmienić kartę graficzna aby uruchomić chociaż Fifę 16 , o 18 nie myślę :). Już się rozpędzałem do xkomu po gt710 na ddr5 a tu czytam że to zylc . Więc co wsadzić za jak najmniejsze pieniądze aby uruchomić tą Fifę 16? Wiem że usłyszę aby zmienić kompa ale szkoda mi kasy , w przyszłym roku kupimy dziecku konsole a komp będzie tylko do biurowych spraw i filmów.

post-593953-15342277972561_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwazniejsze - jaki budzet ? Uzywana ? Nowa ? Co bierzesz pod uwage ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 150 zł ? Tylko używki pewnie :)

 

Czy na GTX730 na ddr5 już można uruchomić Fifę ? Nie wiem czy jest sens wydawać 250 zł ale za nowa kartę na która ma chociaż gwarancję .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takich pieniadzach - GT 730 / w troche wiekszych - GTX 1030 (tutaj jednak musisz pamietac, ze nie posiada D-SUB i starszy monitor bedzie dodatkowo potrzebowal aktywna przejsciowke za kilkadziesiat zl)

 

Na GT 730 - FIFA 2018 pojdzie (mozesz sobie na YT znalezc jak ta gra dziala) - bedzie dobrze chodzila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to 730 albo 1030 (ale to sa okolice 300zl, moze 250)

 

Ogolnie 1030 wydajniejsza, mniejszy pobor mocy

 

Natomiast jesli budzet zamkniety - 730 wystarczy

 

Jeszcze napisz jaki zasilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz to Be quiet! BQT E6-400W. Obecna karta jest podłaczona dodatkowo do zasilacza sześcio pinowa wtczką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy karta która jest na PCI Express 3.0 będzie działać na Pci Express 2.0 ?Takie 2.0 mam w specyfikacji płyty głównej Gigabyte EP45 DS-3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tylko autor zdaje sobie sprawę że aby FIFA płynnie chodziła. na tym procku potrzebujesz ręcznie wyłączyć pewne detale w tym pogodowe na poziomie pliku tekstowego. I kata graficzna tu nie pomoże Ale grac sie da tylko zanim bedzie rozgoryczenie na nowej karcie pamiętaj o tym w sieci są poradniki jak to zrobić działa z każdą fifą.

 

2. O ile jadę niemal za każdym razem jak ktoś poleca karty używki to przy tym konfigu nie ma sensu na nową. A jedyną którą mogę polecić z używek to serie 750 myślę że za 200 zł coś na allegro/olx będzie najlepiej asus. Ale widze że ostatnio wiele ludzi zaczęło je doceniać i może być ciężej. Mowa oczywiście o 1GB oc

 

 

https://www.olx.pl/oferta/gigabyte-geforce-gtx-750-1gb-CID99-IDwVJZ9.html#38556c40e2

 

trzeba jedynie namówić na wysyłke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj do 200 złotych GT 1030 2GB te karty są nowsze, a mają wydajność GTX 750 i większość wciąż posiada gwarancję producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko błagam nie nadziej się na 1030 DDR4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GT 710 mam i do grania odradzam zdecydowanie.

Miałem wcześniej 9800gt i to jest przepaść.

 

GT 1030 to obecnie minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz też kupić najtańszą kartę z GCN:

https://allegro.pl/karta-radeon-hd8570-1gb-gddr3-high-profile-a49-xx-i7501009431.html

 

U mnie, przy monitorze 1440x900 Fifa 17 szła na wysokich 60fps (z zapasem) na tej karcie. Nawet Fifa 18 ładnie szła - też byłoby 60fps gdyby nie brakowało procesora (lekko podkręcony Q9300).

W mojej ocenie wybór jest taki - albo to co podlinkowałem (po taniości i na gwarancji), albo GT 1030 - z tym, że to 3x drożej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak w GDDR3 nie "wchodził".

 

Wbrew pozorom takiego dramatu nie ma, bo szyna jest 128 bit, a większość kart powyżej ma co prawda ddr5, ale na szynie 64 bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...