Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Fapkimo98

Zestaw komputerowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako, ze oglądam tech liptona. Który tworzy różne sety dla osób ktore maja mniej lub bardziej zasobny portfel. Chciałem zapytac czy jego tania specyfikacja da rade tak jak w filmie z gta V ;)

- Core i5-2400 3,1 GHz 6MB LGA 1155+PASTA GW

- Sapphire Radeon HD 7870 2GB Dual-X

- SilentiumPC Brutus S20 Pure Black USB 2.0 czarny

- Dysk SATA WD BLUE 500GB 3.5'', 7200RPM

- Zasilacz 500W Chieftec CFT 500 a12s

- Płyta główna atx s1155 ms-7728 ver 2.0

- patriot 2 x 4 gb 1333 mhz cl9

 

Powiedzcie co moglbym zmienić. Oczywiście budżet podobny co do tych części..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki budżet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki budżet?

1500.. Z monitorem. Z tego co wiem to idzie wyciągnąć cos w tym budżecie zalezy mi tylko na gta.. I wiem oczywiście ze o ultra nie ma co gadac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie ciezko coś nowszego złożyć. Wydajność na średnich w Gta V powinna być ok. Z karta można nawet zejść na 7850 2gb jakby 7870 być słabo dostępny albo za drogi. Jak znalazłeś te części to napisz w jakich cenach je możesz kupić, może wtedy coś się da wymienić na nowsze modele.

 

G4560 - 150zl

MSI h110m - 110zl

2x 4GB 2133mhz - 260zl

500gb seagate - 40zl

GTX 1050 2gb lub GTX 950-960 2gb do 450zl

Silentiumpc elementem 350w - 99zl

Silentiumpc armis 1 - 99zl

 

Razem 1208zl

Ok. 250-300zl zostanie ci na monitor, chyba bym jednak wybrał taki zestaw ze względu na wiek części i ewentualna późniejsza rozbudowę do I7-6700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie ciezko coś nowszego złożyć. Wydajność na średnich w Gta V powinna być ok. Z karta można nawet zejść na 7850 2gb jakby 7870 być słabo dostępny albo za drogi. Jak znalazłeś te części to napisz w jakich cenach je możesz kupić, może wtedy coś się da wymienić na nowsze modele.

 

G4560 - 150zl

MSI h110m - 110zl

2x 4GB 2133mhz - 260zl

500gb seagate - 40zl

GTX 1050 2gb lub GTX 950-960 2gb do 450zl

Silentiumpc elementem 350w - 99zl

Silentiumpc armis 1 - 99zl

 

Razem 1208zl

Ok. 250-300zl zostanie ci na monitor, chyba bym jednak wybrał taki zestaw ze względu na wiek części i ewentualna późniejsza rozbudowę do I7-6700.

 

A wiec Tak

I5 2400 - 179 zł

Sapphire Radeon HD 7870 2GB Dual-X - 480

Obudowa - 70 zl

Dysk - 50 zl

Zasilacz - 60

Plyta główna - 145

Ram - 215

Jesli chodzi o mój zestaw, tak się prezentuja ceny. Razem nam to daje 1300 plus wysylki.

Na podanym secie techlipton niby gral w gta na bardzo wysokich detalach w 45-80 fpsach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zestaw od @xtn jest lepszy, bo nowszy. Na 7870 2GB / GTX 950 2GB spokojnie pograsz w GTA 5 na wysokich jak nie na ultra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zestaw od @xtn jest lepszy, bo nowszy. Na 7870 2GB / GTX 950 2GB spokojnie pograsz w GTA 5 na wysokich jak nie na ultra.

Spoko ;) Lookne zaraz cene :D

 

A i powiedzcie mi, warto kupowac czesci na allegro czy ryzyko?

 

Mowa tu o Procesor INTEL G4560 2x3.5GHz 3MB 54W 1151 BOX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak ja bym się nie bawił w kupowanie części każda osobno. Jak jedna część przyjdzie niesprawna, to będzie kłopot i problem z diagnozą. Albo kupisz już wszsytko a jeden sprzedawca będzie zwklekał z wysyłką i się wszystko opóźni. Lepiej kup od razu cały zestaw, ew. komputer bez karty graf. i ją kup osobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak ja bym się nie bawił w kupowanie części każda osobno. Jak jedna część przyjdzie niesprawna, to będzie kłopot i problem z diagnozą. Lepiej kup od razu cały zestaw, ew. komputer bez karty graf. i ją kup osobno.

Ale w jakim sensie caky zestaw. Przeciez ciezko znalezc wszystko od jednego dostawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi i cały komputer lub komputer jedynie bez karty graficznej a tą sobie dokupisz jaka ci będzie pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi i cały komputer lub komputer jedynie bez karty graficznej a tą sobie dokupisz jaka ci będzie pasować.

Rozumiem. Powiedz mi jeszcze czy rozmowcy powyzej chodzilo o ten procesor: Procesor INTEL G4560 2x3.5GHz 3MB 54W 1151 BOX?

I ta kartę: Karta graficzna ZOTAC GeForce GTX 1050?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w jakim sensie caky zestaw. Przeciez ciezko znalezc wszystko od jednego dostawcy.

Jeżeli składałeś kiedyś już komputer to sobie sam złożysz. Jeżeli nie to może znasz kogoś kto to robił i Ci pomoże.

Jedna uwaga do zasilacza, jeżeli możesz to dołóż 40zł do Chieftec iarena 500w za 139zł, wtedy będziesz miał zapas mocy w zasilaczu pod ewentualnie kiedyś zmiany karty graficznej.

Tak ten procesor i np taka karta ale podałem ceny używanych części z allegro, a nie nowych. Na nowych wyjdzie proc i karta po ok. 100zł więcej na elemencie. Szukaj na allegro, wklejaj tu linki i będziemy Ci pisać, czy warto brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk, jest ok, ma gwarancję, mam taki jeden i działa. Jakbyś miał 160zł to wtedy można nową Toshibę 1TB p300 kupić w x-kom, jak na 50zł powinien być ok.

RAM to jest sodimm na zdjęciu więc do laptopa nie do kompa, odpada.

zaraz opisze reszte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to jest DDR3, a ty potrzebujesz DDR4. Widzę, że na razie brak pamięci w tej cenie. Musisz polować.

A co myślisz o tej o zmianie twojego procka na intel Core i5 3470?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest zmiana CPU, tylko płyty i RAMów też. W tamtej generacji z płytami nie pomogę ale CPU jest dobre.

No okey. A powiedz mi czy na tych twoich częściach smigne jakos w fife 19 bo z tego co widziałem wszystko oprocz procka do rekomendowanych pasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, spokojnie, na średnich ustawieniach pograsz we wszystkie gry.

Tu masz CPU https://allegro.pl/procesor-intel-g4560-3-50ghz-3mb-lga1151-54w-gw-i7476763287.html

 

plyta https://allegro.pl/outlet-plyta-msi-h110m-pro-vd-1151-ddr4-uatx-i7018105026.html

 

tylko problem z RAMem poniżej 300zł

A znajdziesz mi ten ram troche droższy? Bede wdzięczny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są ok tylko trochę drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...