Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zel

Router LTE (Play) 5GHZ za 200-300zł

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień doberek!

 

Poszukuję routera LTE do internetu z Playa (czyt. mam kartę sim :cool: ). Jest to samo centrum Wrocławia, speedtest na telefonie pokazuje prędkości rzędu 210/32 Mbps. Router będzie stał przy oknie i obsługiwał jedno pomieszczenie, więc może być na paśmie 5GHz. Urządzeń max. 3-4 na raz. Jako że kompletnie nie znam się na budowaniu sieci, to szukam porady.

 

Póki co znalazłem dwa urządzenia TP-LINK TL-MR3620 i Asus RT-AC1200, ale budżet jest do 300, więc może coś mniej znanej firmy się znajdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Huawei jest świetny, ale to koszt około 600zł :) A musisz mieć dualbanda? Nie ma co kupować jakiś nonejmów. Jeśli zdecydowałbyś, że 2,4hz ci wystarczy to D-link czy TP-Link ma fajne urządzenia za nieco ponad 300zł https://www.x-kom.pl/p/294297-router-tp-link-tl-mr6400-300mbps-b-g-n-3g-4g-lte-150mbps-4xlan.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym TP-linku jest zabytkowy modem LTE bez agregacji - CAT 4 ( w teorii do 150Mb/s / w praktyce max 60Mb/s )

 

Potrzebujesz sprzętu z LTE minimum CAT 6 ( agregacja 2 pasm )

Play potrafi agregować 4 pasma CAT 16 - dlatego osiągnąłeś ponad 200Mb/s

 

Z tańszych

Huawei B525/B529 /E5186 - CAT 6 ( 2 pasma ) - stacjonarny

Huawei E5785 / E5786 - CAT6 ( 2 pasma ) mifi

ZTE MF971 - CAT6 - ( 2 pasma ) mifi

ZTE MF980 - CAT9 ( 3 pasma ) mifi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Huawei jest świetny, ale to koszt około 600zł :) A musisz mieć dualbanda? Nie ma co kupować jakiś nonejmów. Jeśli zdecydowałbyś, że 2,4hz ci wystarczy to D-link czy TP-Link ma fajne urządzenia za nieco ponad 300zł https://www.x-kom.pl/p/294297-router-tp-link-tl-mr6400-300mbps-b-g-n-3g-4g-lte-150mbps-4xlan.html

Jakie 600zł za b525?,jak za 600zł kupi b715.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym TP-linku jest zabytkowy modem LTE bez agregacji - CAT 4 ( w teorii do 150Mb/s / w praktyce max 60Mb/s )

 

Potrzebujesz sprzętu z LTE minimum CAT 6 ( agregacja 2 pasm )

Play potrafi agregować 4 pasma CAT 16 - dlatego osiągnąłeś ponad 200Mb/s

 

Z tańszych

Huawei B525/B529 /E5186 - CAT 6 ( 2 pasma ) - stacjonarny

Huawei E5785 / E5786 - CAT6 ( 2 pasma ) mifi

ZTE MF971 - CAT6 - ( 2 pasma ) mifi

ZTE MF980 - CAT9 ( 3 pasma ) mifi

Dzięki za odpowiedź, z wszystkich wymienionych kosztowo łapie się Huawei E5186, wszystko inne jest powyżej 500zł. O ile te 50 max 100 pewnie bym jeszcze wyciągnął, to tu już mocno przekraczamy budżet. Znajdzie się jeszcze coś w tej cenie, czy brać E5186?

MiFi rozumiem mogę wziąć sobie w podróż po prostu? W takim razie stacjonarny jak najbardziej jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod temat żeby kolejnych nie zakładać.

Mam internet Red bulla na odu idu 1. Wiem badziewie straszny.

Teraz dostałem kartę play za darmo z netem na firmę.

Chce zakupić taki ruter Model E5186s-22a,

na razie chcę odpalić tego Playa a później zmienić tego odu idu.

Znalazłem za 300 zł 1.5 roku używany czy to warto brać czy szukać nowego. Ten ruter jest z Playa czyli bez simlocka?

Dzięki z góry za pomoc.

Acha ruter będzie stal w oknie dachowym będzie widział nadajnik to sprawdzony temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jakiś budżet by się przydał.  Sugerujesz, że nie chcesz raczej wymieniać  RAM i tutaj jest problem. Zostając na DDR4 zostajesz na starych płytach, znowu zmieniając na DDR5 wzrastają koszty zakupu. Może zanim cokolwiek zmienisz, podaj całkowity budżet na płytę, procesor, pamięć i grafikę, bo zaraz się okaże, że wystarczy na coś lepszego
    • Jak nie dostrzegasz to nie ma. Zupełnie nie rozumiem tego podejścia, naoogląda się człowiek właśnie gównoburzy na forach i potem się zastanawia, jest, nie ma, jest nie ma. A finalnie odpala i się zastanawia, kurczę, czy ze mną jest coś nie tak. Nie widzę żadnych artefaktów... A no to, może sobie powiększę czcionkę 10x to na pewno będzie widać. No i powiększa, bingo, jest, i już tego nie odzobaczysz, dramat, zakładanie wątków na forach, wyklinanie producenta i kto tam się jeszcze nawinie. Też obawiałem się czcionek w DWF, zanim kupiłem, no bo przecież na tym się nie da w ogóle dokumentu Worda otworzyć, bo człowiek od razu się porzyga. No co, i gucio. Układ pikseli jest jaki i jest, ale jak ktoś mi powie, że widzi jakiś fringing to przy normalnym skalowaniu w windowsie, to po prostu mu nie uwierzę. Też cudowałem z jakimiś wspomagaczami wyświetlania ale po reinstalacji systemu zapomniałem o nich i wcale za nimi nie tęsknię.
    • Może nie tyle co sołtys co od 20 lat pracował w UG na przeróżnych stanowiskach a nawet był kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego. Z tym włodarzem to mi się pomyliło z innym człowiekiem. Wiesz, ja nie z tamtych stron to mi się czasem merdają osoby w głowie co i gdzie kto był  
    • Latem 25-30 to normalka u mnie. Zresztą miło było popatrzeć na te cyferki z RivaTuner, które w Skyrim z ENB pokazywały 45-55 stopni i 80W.
    • https://www.rp.pl/konflikty-zbrojne/art40191731-ukrainska-ustawa-o-mobilizacji-wchodzi-w-zycie-caly-narod-ma-bronic-ojczyzny Ale faszyzm i dyskryminacja , gdybym był przedstawicielem rządu w Polsce to ogłosił bym  że przyjmę każdego Ukraińca który chce mieszkać w Polsce i pracować na jej rzecz , powinniśmy ratować tych ludzi , Żeleński zachowuje się jak Putin i chce wysłać biednych Ukraińców do maszynki mielenia mięsa  Oczywiście wszystkich którzy chcą przyjechać na zasiłek albo przestępców spakować do pociągu i powrót na Ukrainę na front Ukraińska ustawa o mobilizacji wchodzi w życie. Cały naród ma bronić ojczyzny To ukraińskie kobiety nie należą do narodu ?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...