Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

coolman1

Dysk WD My Passport 1TB USB 3.0

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

1) Czy ten dysk USB jest dobry? pod względem niezawodności, twałości, itd?

 

https://www.electro.pl/dyski-twarde-zewnetrzne/dysk-wd-my-passport-1tb-usb-3-0-niebieski-wdbynn0010bbl-wesn,id-810635

 

 

2) Jak to jest z tą jego funkcją szyfrowania danych? Jak to działa? Aby dostęp do danych na dysku był zabezpieczony hasłem, trzeba wgrywać te dane przez jakiś program od WD ?

 

3) Czy jeśli będę zabezpieczać dostęp do danych na tym dysku hasłem, to czy zwiększy sie ryzyko, że w razie awarii dysku ciężej będzie mi odzyskać dane z tego dysku?

 

Z góry dziękuję za pomoc!

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małej pojemności dyski (np. taki talerzowiec 1TB) mają niekorzystny stosunek cena/pojemność. Rozważ dołożenie ~50zł do dysku 2TB (Toshiba, 2,5" USB3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małej pojemności dyski (np. taki talerzowiec 1TB) mają niekorzystny stosunek cena/pojemność. Rozważ dołożenie ~50zł do dysku 2TB (Toshiba, 2,5" USB3)

 

 

A wiesz może jak działa to szyfrowanie danych w dysku WD My Passport? (pytania 2 i 3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad2) dane są szyfrowane sprzętowo, ale po podpięciu pod dowolny komputer dostępne. Można użyć oprogramowania od WD do założenia hasła.

 

Ad3) tak, jeżeli użyjesz np. oprogramowania WD dane będzie trudniej odzyskać. Dodatkowo dane na WD Passport są szyfrowane, czyli jak przełożysz elektronikę z innego dysku i nawet przeniesiesz ROM to danych nie odzyskasz. Potrzebne jest znalezienie klucza deszyfrującego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad2) dane są szyfrowane sprzętowo, ale po podpięciu pod dowolny komputer dostępne. Można użyć oprogramowania od WD do założenia hasła.

 

Ad3) tak, jeżeli użyjesz np. oprogramowania WD dane będzie trudniej odzyskać. Dodatkowo dane na WD Passport są szyfrowane, czyli jak przełożysz elektronikę z innego dysku i nawet przeniesiesz ROM to danych nie odzyskasz. Potrzebne jest znalezienie klucza deszyfrującego.

 

 

1) Czy hasło do WD My Passport można założyć gdy na dysku już są jakieś moje dane?

 

2) Gdy założę hasło, to będę mógł normalnie wgrywać dane za pomocą "kopiuj-wklej", tak? i dostęp do wszystkich danych na dysku będzie wymagał podania hasła, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) nie używałem nigdy narzędzia od WD, ale prawdopodobnie tak jak przy każdym innym szyfrowaniu.

2) tak, niczym używanie się nie różni poza tym, że po podłączeniu trzeba podać hasło i chyba wymaga zainstalowanego programu WD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeśli chodzi "długowieczność" i nieawaryjność, to który z tych dwóch dysków jest lepszy?

 

https://www.komputronik.pl/product/471189/toshiba-canvio-basics-2tb-czarny.html

 

czy ten:

 

https://www.komputronik.pl/product/345419/wd-my-passport-2tb-usb3-0-zolty.html

 

 

Gdy będę używał dysku głównie w domu (tak, że mi nie upadnie itd), to mogę liczyć że taki dysk spokojnie pochodzi mi ponad 5 lat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał Toshibę. Nikt Ci nie da gwarancji na taki okres. Zależy od sposobu użytkowania, traktowania, warunków pracy, przechowywania, wad fabrycznych i szczęścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeśli chodzi "długowieczność" i nieawaryjność, to który z tych dwóch dysków jest lepszy?

... równie dobrze można rzucić monetą.

 

 

Gdy będę używał dysku głównie w domu (tak, że mi nie upadnie itd), to mogę liczyć że taki dysk spokojnie pochodzi mi ponad 5 lat?

Jak nie będzie miał wady fabrycznej i nie będzie bardzo dużo pracował, szczególnie w upalne dni, nie będziesz nim wstrząsał podczas pracy, czy rzucał w stanie spoczynku, to kilkanaście lat minimum. Do dzisiaj spotykam stare ponad 10 letnie dyski, które nadal chodzą OK. ... kto wie, może nawet ktoś ma sprawne ponad 20 letnie dyski - wcale bym się nie zdziwił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...