Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Alenudy79

Czy jest sens instalowania win10 zamiast win7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam w pracy 3 letniego lapka Asus 13 cali, procesor i5-2450M, 8GB ramu , karta graficzna GeForce 610M na win7/64. Chciałem go sformatować bo coraz większe mam problemy z nim a z pracy mogę dostać klucz na win10. Jak myślicie. Jest sens pchac się w win10 czy lepiej zostać na win7 na nim?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym kluczu Windows 7 co jest wpisany w laptop, powinno się dać zainstalować i aktywować Windows 10 (bez potrzeby używania kolejnego klucza).

 

Nie, to zwykły hdd

Skoro i tak myślisz nad instalacją od nowa, to warto przy okazji wymienić dysk na SSD. Praca na HDD to jednak męka (taki punkt widzenia człowieka, który przyzwyczaił się do SSD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 to lepszy system do pracy i bardziej ergonomiczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 to lepszy system do pracy i bardziej ergonomiczny.

W pracy mieliśmy Win 7, teraz wszędzie Win 10 ... i no nie wiem czy win 7 lepszy. Dlaczego Twoim zdaniem Win 7 do pracy lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hdd nie wymienię, to służbowy nie będę dokładał do biznesu ;) Na win7 się dobrze mi się pracowało ale tak przy okazji formata się zastanawiałem czy nie dać 10.Ale wolę się spytać bo jak lepiej zostać przy 7 to zostanę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pracy mieliśmy Win 7, teraz wszędzie Win 10 ... i no nie wiem czy win 7 lepszy. Dlaczego Twoim zdaniem Win 7 do pracy lepszy?

Zgadzam się i podłączam do pytania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w lapku lepiej jest win7 - po jakims czasie dziala lepiej niz 8 czy tam 10

 

i5 2450m/5gb ram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pracy mieliśmy Win 7, teraz wszędzie Win 10 ... i no nie wiem czy win 7 lepszy. Dlaczego Twoim zdaniem Win 7 do pracy lepszy?

Mniej klikania, mniej jeżdżenia myszą (porównaj chociażby chodzenie po Menu Start). System przystosowany do pracy, a nie do ekranu dotykowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej klikania, mniej jeżdżenia myszą (porównaj chociażby chodzenie po Menu Start). System przystosowany do pracy, a nie do ekranu dotykowego.

W menu start Win 10 jest faktycznie więcej śmieci, które da się usunąć, choć w pracy i tak wygląda to w ten sposób, że są programy często używane przypięte w pasku. Natomiast istotną przewagą Win 10 nad Win 7 w firmie jest długość wsparcia. Win 7 do stycznia 2020r.

 

ps. niespecjalnie widzę, by Win 10 był jakoś super zoptymalizowany do ekranu dotykowego ... to nie win 8 w pierwszej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie psiocza na Windows 10 poniewaz ten system robi wszystko za plecami, dochodzi tez ten idiotyczny wrecz Windows Defender (Antimalware Service Executable w menedżerze zadań) który morduje każdy HDD i procesory typu Pentium czy stare i3. To samo z aktualizacjami, w pewnym momencie sie wlaczaja a uzytkownika trafia "czemu ten zlom tak zamula".

Defendera da sie wykopac prez Gpedit.msc (Konfiguracja komputera -> szablony administracyjne -> skladniki systemu windows -> Windows Defender Antivirus -> opcje "wylacz" ustawic na "Enabled" i wtedy zainstalowac np. Avasta ktory nie dostaje korby przy jakiejkolwiek operacji na plikach i musi wszystko jeszcze raz skanowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Zostaję wtedy przy win7

Pozdrawiam :)

Ja po przejściu na 10tke do 7 już nigdy nie wrócę ;) Jak to się mówi, dla każdego coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię że Windows 10 to zły system tylko na starszym laptopie może być problem z sterownikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię że Windows 10 to zły system tylko na starszym laptopie może być problem z sterownikami.

Zawsze może być problem ze sterownikami, choć mam w pracy laptop ASUS, chyba 5 letni lub więcej (nie pamiętam dokładnie, ma 4GB RAM, 320GB HDD, kupiony oryginalnie z Win 7 na długo przed Win 8 czy 10) i problemów nie było po aktualizacji do Windows 10 x64. Tutaj kolega ma laptopa 3 letniego, czyli z czasów kiedy Win 10 już wchodził, więc tym bardziej nie powinno być problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...