Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pawel1902

Tosbiba P300 3TB Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem 2 tygodnie temu dysk Tosbiba P300 3TB i wszystko ok działa ale od tygodnia dysk dziwnie chodzi wydaje dziwne dźwięki coś takiego:

 

https://www93.zippyshare.com/v/hEAjk1C9/file.html

 

 

Pobierzcie i posłuchajcie sami dysk tak działa ciągle gdy nic nie robie na pc, odrazu jak włączam kompa tak działa i gdy nic nie robie, tzn gdy przeglądam neta albo nic nie naciskam to ciągle wydaje takie dźwięki, jest to dla mnie bardzo uciążliwe bo nie mam już sił tego słuchać, pc jest cały cichy tylko ten głupi dysk ciągle słychać. Prosze mi pomóć co robić coś sie dzieje z dyskiem czy co ?? dodam że przez pare dni tego nie było dysk był normalnie cichyt a dziś włączam kompa i znów to samo próbowałem dysk odłączać poprzez wyciągnięcie kabla sata ale nic nie dało prosze o pomoc co robić.

 

Aha gdy włączam kompa i nawet jak jestem w biosie odrazu słychać ten dysk i te jego ciągłe chrupanie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na głównej w komentarzach pod artykułem z dyskami Vendeur skarżył się że go ten dysk dobija jeśli chodzi o głośność:

 

https://pclab.pl/kom92693.html=1156323

 

Możliwe że po prostu już tak ma. Na wszelki wypadek wrzuć screena z programu CrystalDiskInfo (przestaw w opcjach wyświetlanie z hex na dec). Jeśli nie pokaże on nic niepokojącego to pozostanie albo się do tego przyzwyczaić, albo położyć go na jakiejś gąbce, albo zwrócić, jeśli masz jeszcze czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki dysk od grudnia 2017 i chodzi dosyć cicho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Myślałem, że pozbyłem się problemu przez zmianę gniazda SATA, ale to było tylko chwilowe rozwiązanie. Wystarczy, że na przykład jakaś gra na Steam się aktualizuje, ściągając kilkaset MB i zaczyna się niekończące mielenie dysku, nawet w biosie z odłączoną taśmą sata.

 

Mój problem opisałem tutaj

http://forum.pclab.pl/topic/1223768-Toshiba-P300-3TB-g%C5%82owica-ci%C4%85gle-pracuje-godzinami/page__view__findpost__p__14853417__hl__P300__fromsearch__1

 

 

Zastanawiam się nad reklamacją, bo przez tą niekończącą się pracę, czuć opóźnienie w starcie systemu oraz ładowaniu gier z HDD. O defragmentacji mogę zapomnieć, bo też powoduje wielogodzinne mielenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz dysk znów działa cicho i normalnie ale co z tego jak tak jak zawsze na jakiś czas pewnie a potem znów będzie to samo co piszesz czyli chrupanie i tak jakby ciągła praca dysku nawet w biosie.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak samo, po czasie nagle się uspokaja, nie wiadomo czemu. W czasie mielenia w podglądzie wydajności nie ma żadnej aktywności w pracy dysków. To jest jakiś błąd w oprogramowaniu dysku, a żadnego nowego firmware nigdzie nie ma. Jestem ciekaw na co by się powołać przy reklamacji, przecież nie ma na nim uszkodzonych czy niestabilnych sektorów, tylko to mielenie wielogodzinne :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie chrupanie podczas stanu spoczynkuzdarza się w moim seagate 8tb przez jakiś czas po intensywnej sesji zapisywania na nim danych, no ale to jest dysk SMR gdzie jedne ścieżki zachodzą na drugie, więc on musi sobie poukładać te dane i robi to przez jakiś (czasem dość długi) czas po zapisie. Potem jednak jest już cisza i spokój. Ta tośka jest raczej za mała aby stosować SMR, więc jeśli cały czas chrupie, nawet w biosie, to jest to bardzo dziwne. A jeśli spowalnia normalne odwołania do dysku i pracę z nim - zupełnie nieakceptowalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem 2 tygodnie temu dysk Tosbiba P300 3TB i wszystko ok działa ale od tygodnia dysk dziwnie chodzi wydaje dziwne dźwięki coś takiego:

 

https://www93.zippyshare.com/v/hEAjk1C9/file.html

 

 

Prawdopodobnie dysk wpada w rezonans z obudową ,mój buczał dopiero powieszenie go na gumie pomogło ,teraz tylko słyszę parkowanie głowicy :E

hdd na gumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie dziwne dźwięki. Mam wersję 1TB na wygłuszanych sankach i na hałas nie narzekam, ale mam kompa pod biurkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dwa takie dyski - pierwszy po 30 minutach pracy zaczął głośno terkotać, po kolejnych 30 minutach już nawet BIOS go nie widział. Drugi który dostałem po odesłaniu pierwszego był sprawny ale z kolei od niego cała obudowa wpadała w wibracje - też go odesłałem i poprosiłem o zwrot pieniędzy. 8 letni WD Green był dużo, dużo cichszy, mimo tej samej liczby talerzy...

 

Co ciekawe wersja 1 TB jest bardzo cicha, tania i wydajna, ale z 3 TB są same problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może go sprzedam i kupię inny 3tb bo i tak jak gry instaluje czy kopiuje cos to słychać chrupanie albo nawet podczas odpalania jakiejś gry.... polecicie jakis dysk 3tb co jest bardzo cichy i nie chrupie podczas wypakowania instalowania gier ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam X300 4TB, słychać terkotanie ale bez takiej masakry ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale ja jestem uczulony na takie dźwięki musze mieć cisze i to dosłownie... gdybym wiedział to bym nie kupywał p300 tylko dalej korzystał z dysku zewnętrznego m3 1tb wiem ze to 2.5 cala ale prędkości te same a cicho bardzo było nic nie słychać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Western Digital Black, 4TB, SATA III (WD4005FZBX) - 256 MB Cache. Cisza i wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tam też czytałem że na wd black jest chrobotanie hehe najlepsze wyjście to będzie kupić SSD albo 2.5 cala bo to nie ma sensu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również mam ten dysk i pracuje ok.

 

Odsłuchałem to nagranie i brzmi faktycznie jak bardzo szybkie chrupanie, czyli podobnie jak praca głowicy dysku.

Proponuję :

Dysk osadzić na gąbce i sprawdzić, czy tak chrupie po włączeniu komputera - chodzi o wyeliminowanie ala rezonansu z powodu przykręcenia do obudowy itd

Jeśli nadal będzie tak chrupał bardzo szybko pod biosem, to chyba jest coś nie tak z dyskiem, bo nie powinien tak pracować tj chrupać...terkotać pod biosem.

Tylko zwykły szum z obracających talerzy powinien być pod biosem.

Pod systemem już zależne jest od aplikacji jakie odnoszą się do dysku, więc wtedy będzie praca głowicy (chrupanie)

 

UWAGA...Pomyłką jest np porównywanie tego dysku do dysków jednotalerzowych. Dysk P300 3TB bardziej szumi o dysków jednotalerzowych, co jest zrozumiałe, bo ten dysk posiada 3 talerze i dlatego będzie głośniej szumiał, pracował.

Większość źle interpretuje głośność pracy dysku, ponieważ głównie zależy ona od tego jak jest dany dysk przykręcony i w jakiej obudowie i w jakich warunkach pracuje. A mamy różne obudowy, które są różnie usadowione w różnych warunkach i z różnym wyposażeniem.

Prawidłowy i prosty odsłuch pracy dysku w warunkach domowych sprawdzić najlepiej przez osadowienie dysku na zewnątrz komputera na grubej gąbce.

Również przewody, które są podłączone do dysku też najlepiej położyć na gąbce.

Wtedy możemy odsłuchać jak pracuje dysk na nasze "ucho" podczas spoczynku, czy też podczas pracy (mielenie głowicą benchmarki, kopiowanie itd. itd)

Po przykręceniu do obudowy większość dysków już przenosi szum, wibracje, prace głowicy na obudowę, a to już zwiększa jego ala głośność. Można podpiąć ten sam dysk do różnych obudów i w każdej będzie wydawał inny ton swojej pracy itd. Dlatego tak nie można opiniować pracy głośności danego dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pracę dysku w biosie można było potwierdzić dotykając palcami, czuć było wibracje od intensywnie pracującej głowicy. Pomagało czasem przepięcie pod inne gniazdo SATA, ale tylko na chwilę. Wykluczam płytę główną, bo na dwóch różnych dysk zachowuje się tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...