Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

gww

[Problem] Diagnoza problemu z zasilaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam problem z diagnozą wady mojego zestawu.

 

W ostatnim czasie zakupiłem używaną kartę graficzną gtx 760 (gigabyte), która zastąpiła moją starą gtx 460. Przy jej podłączeniu okazało się, że nie mam na kablu 8-pinowego złącza. Więc zakupiłem adapter z 6 pinów na 8.

 

No i dzisiaj przy pierwszych testach okazało się, że przy większych obrotach komputer się wyłącza.

 

Teraz moje pytanie: zakupiłem wadliwą kartę graficzną, czy zasilanie jest nie wystarczające? Może problem tkwi w przejściówce i nie powinno się ich używać? Jak zdiagnozować ten problem?

 

Poniżej konfiguracja mojego komputera:

 

Karta graficzna: gigabyte gtx 760

płyta główna: gigabyte GA-MA770T-UD3P

RAM: 8 GB

Procesor: AMD Phenom II x4 945 3.00 Ghz

Zasilacz: Modecom Feel 620 W

Dysk 500 gb WD

Windows 7 64 bit

 

Z góry dziękuję za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że winny jest zasilacz. Feel były różne, dawniej dosyć tragiczne, ale nie wiem, czy te najnowsze to już poprawna konstrukcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sprawował się bez żadnych problemów ponad rok na starszej karcie. W tym wypadku czytałem o poborze prądu i teoretycznie wszystko powinno się zgrywać. Niestety, tak nie jest. No i to jest domniemanie. Potrzebuje sposobu na sprawdzenie tego, co jest winne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź do jakiegoś kolegi i sprawdź swój config na jego zasilaczu (o ile ma coś normalnego a nie jakieś badziewie z noname)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...