Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

hughes

Problem z zębem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od ponad roku przy zjedzeniu czegoś słodkiego boli mnie ząb a dokładnie prawa górna czwórka. Zauważyłem że jest tam czarna kropka dlatego poszedlem do dentysty. Po obejrzeniu mojego zeba pani stomatolog stwierdziła, że ona nie bedzie nic robic z tym zebem bo to jest tylko kropka i nie bedzie wiercic w dobrym zebie. Zatkało mnie, bo zawsze jak bolal mnie zab to dentysta wywiercil zeba i bylo po klopocie. Niestety ta pani tylko przepisala mi jakas paste i zawolala nastepnego pacjenta. To ja mowir do niej, ze przychodze do dentysty z bolem zeba i wychodze z bolem zeba? Ona tylko parsknela i powiedziala ze takie czarne kropki na zebie ma kazdy. Oczywiscie kupilem ta paste co mi przepisala i dalej mnie boli zab po slodkim. Co radzicie, zmienic dwntyste?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień dentyste idź do innego. Najlepiej prywatnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałeś wyrwać i włożyć z powrotem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ból tego typu nie ma nic wspólnego z kropkami. Masz odsłonięty fragment korzenia. Rozwiercenie zęba tego faktu nie zmieni. Dostałeś taką pastę, by podreperować dziąsła i zmniejszyć wrażliwość zęba. Po 2 tygodniach powinna być poprawa.

 

Możesz oczywiście korzystać z rady @plmnb. Jak dobrze prywaciarzowi zapłacisz, to ci może nawet wszystkie zęby powyrywać. Bo czemu nie? Skoro znasz się lepiej i płacisz, to do dzieła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie trzeba to wyczyścić i zaplombować, ale się jej nie chciało. JA bym poszedł do innego, dobrego dentysty i zapytał o opinię.

 

Skoro znasz się lepiej

W dzisiejszych czasach bywa nie raz, że lepiej się znasz niż lekarz. Lekarz to tylko człowiek - jeden się zna, a inny poszedł w medycynę, bo mama i tato był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie trzeba to wyczyścić i zaplombować, ale się jej nie chciało. JA bym poszedł do innego, dobrego dentysty i zapytał o opinię.

 

W dzisiejszych czasach bywa nie raz, że lepiej się znasz niż lekarz. Lekarz to tylko człowiek - jeden się zna, a inny poszedł w medycynę, bo mama i tato był.

 

no właśnie wydaje mi sie, ze skoro dotykam tej kropki paznokciem i czuje ból to chyba najlepszym rozwiązaniem byłoby użyć jednak wiertła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kropka = próchnica? Zazwyczaj nie boli, jesli nie dochodzi do miazgi. Jeszcze mozliwosc odsloniecia zebiny jest, ktora sie moze zasklepic.

 

Ogolnie do takiego kogos bym juz nie poszedl, bo na pewno spartaczyłby nie jedna robote i winil pacjenta. Nawet jakby znieczulenie nie dzialalo to by powiedzial ze zmyslasz.

 

Unikac.

 

Aha, a zab moze tez bolec oczywiscie bo prochnica moze byc wewnatrz i to sie ocenia pod RTG, albo wlasnie od razu rozwierca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to, monox trolluje i tym samym mówi prawdę.

 

Jak przestaniesz jeść słodkie i myć zęby jakąś mało inwazyjną pastą to te kropki mają tendencje do cofania się i znikania. Niezaawansowaną próchnicę można cofnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idziesz do innego dentysty a nie snujesz smuty na forum portalu komputerowego. Geeez co za ludzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale tutaj akurat ludzie potwierdzili, że ten dentysta ma rację, a może być tak, że poszedłby do innego dentysty, i ten by mu niepotrzebnie tego zęba borował.

 

Inna kwestia, że kropka kropką, ale jak ząb boli, to coś może być nie tak. Ale może być to po prostu nadwrażliwość. Sam tak mam z jednym zębem, że jak go w jednym szczególnym miejscu dotykam czy pocieram (a najgorzej, jak dentysta dmucha tym swoim powietrzem), to mnie boli - i nie jest to przy szyjce, ale na jego "ostrzu". I tak mam od lat, jedyne co dentyści polecają, to smarowanie specyfikami na nadwrażliwość zębów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się to samo zrobiło 3 lata temu, jak piłem coś zimnego lub jadłem słodkie to jeden ząb bardzo mnie bolał. Zmieniłem szczoteczkę na super soft i zacząłem używać specjalnych past typu sensodyne, lacalut abo elmex. W moim przypadku najlepiej sprawdza się elmex, dzięki temu problem zniknął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypadałoby napisać, jaki Elmex, bo ich jest cała masa odmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...