Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Nyga133

Antyaliasing i ostrość w kartach Nvidia

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem nowego laptopa acer predator g17 z grafiką gtx 1070, procesorem i7 7700HQ i 16 gm ram 2400 mhz. W grach wygładzanie krawędzi wygląda naprawdę słabo, a i z ostrością jest problem. Wygląda to tak jakby obraz się trząs. Problem występuje we wszystkich grach jakie posiadam. Prey,Pillars of Eternity 2 itd. Próbowałem bawić się ustawieniami w panelu nvidia, ale nic to nie pomogło. Instalowałem też kilka starszych sterowników także bez skutku. Proszę o pomoc. Chcę cieszyć się w konću czystą rozgrywką i naprawić ten problem. Na tym filmik widać ten problem. Krawędzie są mega poszarpane. Ddoatkowo u mnie jeszcze jest problem z ostrośćią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może masz poprostu stuttering w grach?

Próbowałeś włączyć V-Sync (synchronizacje pionową) w grach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może masz poprostu stuttering w grach?

Próbowałeś włączyć V-Sync (synchronizacje pionową) w grach?

Tak próbowałem i o dziwo nic to nie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ustawiles GPU zeby nie korzystalo w grach z integry tylko z GTXa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ustawiles GPU zeby nie korzystalo w grach z integry tylko z GTXa?

Do wyboru mam tylko Nvidie. Intela nie ma. Sprawdziłem też w menadżerze urządzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi o most, to jedynym sposobem na obejście tego problemu jest zwiększenie rozdzielczości.

Problem robią "czarne" piksele (nie oświetlona część deski), na tle jasnych (oświetlonych).

W skrócie : Zmieniając kąt kamery (będąc w ruchu), raz czarne piksele są widoczne, a raz nie (dużą rolę odgrywa tu odległość od miejsca z takimi deskami).

Zwiększenie rozdzielczości zmniejszy rozmiar pikseli i powinno ograniczyć tym samym odległość na jakiej tworzy się powyższy efekt (będzie widoczny dalej).

Kolejną opcją jest włączenie FXAA (który rozmaże ostre krawędzie, przez co nie będą rzucały się tak mocno w oczy).

Możesz jeszcze wyłączyć cienie.

To powinno usunąć problem do zera (kosztem jakości obrazu, bo bez cieni - wszystko wygląda "płasko").

 

PS. Rozdzielczość możesz zwiększyć poprzez np. DSR w panelu NV, albo używając VSR dla kart AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi o most, to jedynym sposobem na obejście tego problemu jest zwiększenie rozdzielczości.

Problem robią "czarne" piksele (nie oświetlona część deski), na tle jasnych (oświetlonych).

W skrócie : Zmieniając kąt kamery (będąc w ruchu), raz czarne piksele są widoczne, a raz nie (dużą rolę odgrywa tu odległość od miejsca z takimi deskami).

Zwiększenie rozdzielczości zmniejszy rozmiar pikseli i powinno ograniczyć tym samym odległość na jakiej tworzy się powyższy efekt (będzie widoczny dalej).

Kolejną opcją jest włączenie FXAA (który rozmaże ostre krawędzie, przez co nie będą rzucały się tak mocno w oczy).

Możesz jeszcze wyłączyć cienie.

To powinno usunąć problem do zera (kosztem jakości obrazu, bo bez cieni - wszystko wygląda "płasko").

 

PS. Rozdzielczość możesz zwiększyć poprzez np. DSR w panelu NV, albo używając VSR dla kart AMD.

Faktycznie, gdy podwyższyłem rozdzielczość metodą DSR obraz znacznie się poprawił. Kosztem klatek na sekundę, ale nie można mieć wszystkiego. Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi o most, to jedynym sposobem na obejście tego problemu jest zwiększenie rozdzielczości.

Problem robią "czarne" piksele (nie oświetlona część deski), na tle jasnych (oświetlonych).

W skrócie : Zmieniając kąt kamery (będąc w ruchu), raz czarne piksele są widoczne, a raz nie (dużą rolę odgrywa tu odległość od miejsca z takimi deskami).

Zwiększenie rozdzielczości zmniejszy rozmiar pikseli i powinno ograniczyć tym samym odległość na jakiej tworzy się powyższy efekt (będzie widoczny dalej).

Kolejną opcją jest włączenie FXAA (który rozmaże ostre krawędzie, przez co nie będą rzucały się tak mocno w oczy).

Możesz jeszcze wyłączyć cienie.

To powinno usunąć problem do zera (kosztem jakości obrazu, bo bez cieni - wszystko wygląda "płasko").

 

PS. Rozdzielczość możesz zwiększyć poprzez np. DSR w panelu NV, albo używając VSR dla kart AMD.

Mam jeszcze jedno pytanie. Tylko i wyłącznie w ten sposób można poprawić wygładzanie krawędzi??? Mówie o DSR. Strasznie ta technika zjada fps,a problem nadal występuje. Próbuję coś zrobić w Panelu Nvidia typu włączyć opcje FXAA, ale nic to nie daje. Kurde mam nowy sprzęt, a takie jazdy. Człowiek sprzedał tv i ps4 pro, aby grać gry w lepszej jakości, a jest wręcz odwrotnie. Dramat ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz nauczyć się z tym żyć, jedne gry mają lepsze wygładzanie drugie gorsze. Jak już zauważyłeś pomaga DSR najlepiej 4k lub monitor o wyższej rozdzielczości 1440p lub najlepiej 4k.

 

Na ps4 też to jest tylko jak grasz z większej odległości od TV to może mniej to widać. Do tego na prosiaku jednak w wielu nowszych grach jest już wyższa rozdzielczość pseudo 4k czy supersampling.

 

Odpal sobie na ps4 bloodborne dopiero zobaczysz co to jest miganie i postrzępione krawędzie.

 

Ustaw sobie jeszcze filtrowanie textur w ustawieniach nvidia na wysoką jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz nauczyć się z tym żyć, jedne gry mają lepsze wygładzanie drugie gorsze. Jak już zauważyłeś pomaga DSR najlepiej 4k lub monitor o wyższej rozdzielczości 1440p lub najlepiej 4k.

 

Na ps4 też to jest tylko jak grasz z większej odległości od TV to może mniej to widać. Do tego na prosiaku jednak w wielu nowszych grach jest już wyższa rozdzielczość pseudo 4k czy supersampling.

 

Odpal sobie na ps4 bloodborne dopiero zobaczysz co to jest miganie i postrzępione krawędzie.

 

Ustaw sobie jeszcze filtrowanie textur w ustawieniach nvidia na wysoką jakość.

Już to robiłem. Cóż czyli dsr bedzie juz nie zbędny w każdej grze. Mam nadzieję, że Nvidia naprawi ten problem za jakiś czas, bo takie rzeczy są nie dopuszczalne w sprzętach kosztujących takie krocie. Fakt, że wyglada to lepiej z DSR, ale fps też strasznie żre i zamiast grać w 60 klatkach gram pomiędzy 30, a 50 fps ehhhh. Posiadam laptopa gamingowego także o nowym monitorze mogę zapomnieć hehehe. Jest jeszcze gładkość DSR opcja do wyboru w panerlu Nvidia. Jest ustawiona na 33%. Ta wartość jest spoko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia nic nie naprawi, są różne metody wygładzania krawędzi i to od twórców gry zależy z jakiej metody skorzystają i w jakim stopniu zniweluje ona te przypadłości.

 

gładkość ustaw na 0%. Ta opcja w DSR wpływa za rozmycie obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvidia nic nie naprawi, są różne metody wygładzania krawędzi i to od twórców gry zależy z jakiej metody skorzystają i w jakim stopniu zniweluje ona te przypadłości.

 

gładkość ustaw na 0%. Ta opcja w DSR wpływa za rozmycie obrazu.

ok dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w wielu grach bardzo dobrze dziala np TAA, TSAA czy wyzsze poziomy SMAA. Nie zabieraja wydajnosci jakos bardzo a obraz nie miga i nie ma postrzepionych krawedzi ale

w Watch Dogs 2 np slabo dziala wygladzanie trzeba wlaczyc SMAA T2x zeby nie migotalo ale robi sie troszke odczuwalne rozmycie. Cos za cos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam na poprawienie płynności obrazu:

1) Ściągasz Nvidia Inspector

2) Frame Rate Limiter ustawiasz na wartość odpowiednią do odświeżania wyświetlacza (u mnie 60 Hz, czyli 60 FPS), wybierasz opcje z "(Frame Rate Limiter V2)"

3) Vertical Sync ustawiasz na Fast Sync

 

hrOsbyF.png

 

9qLNpYt.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Akurat nie podkręcam za bardzo podzespołów więc dzięki za podrzucenie tańszej wersji. Pomyślę i wybiorę co mi podpasuje.  Dzięki wam. 
    • Największa różnica w wydajności jest między 4070, a 4070 Super i tu najbardziej opłaca się dopłacić. Miedzy 4070 Super, a 4070Ti różnica jest znacznie mniejsza i dołożyć trzeba kolejne kilkaset zł. To samo między 4070Ti, a 4070Ti Super. Największe różnice są w rozdzielczości 4K gdzie dodatkowy vram w 4070Ti Super pozwala mu na lepsze osiągi względem 4070Ti.  Jak zapatrujesz się na mocniejsze karty to radziłbym od razu myśleć o zasilaczu. Teoretycznie zasilacz 550W powinien wystarczyć jednak CPU u Ciebie ma 150W poboru w trybie turbo, RTX 4070Ti obciążona w grach średnio ciągnie ponad 260 W, jednak w pikach (karta nie ma liniowego poboru prądu) potrafi przekroczyć 400W. Do tego dochodzą wszelkie peryferia z płytą i może się zdarzyć że chwilowy pobór znacznie przekroczy możliwości zasilacza. W przypadku 4070Ti Super i 7900XT wartości są jeszcze większe. Problem może nigdy nie wystąpić ale sam musisz zdecydować czy "chuchać na zimne" i dla pewności od razu brać mocniejszy zasilacz. Przy RTX 4070/Super pobór (i piki poboru) jest sporo mniejszy więc przy obecnym zasilaczu nie powinno być żadnych problemów. Śmiem twierdzić że się nie mylę. Po pierwsze to odnosiłem się do wydajności kart które mieszczą się w kwocie jaką początkowo Autor zasugerował czyli do ok. 3000 zł. Tu nie ma RX 7900XT, a jest 7800XT i 7900 GRE. Obie te karty z włączonym RT wypadają słabiej od RTX 4070, a lepiej tylko w standardowym rasterze. Dokładnie taka sama sytuacja jest w przypadku droższych kart czyli 4070Ti/Super vs 7900XT. W rasterze górą jest Radeon, w RT RTX-y. Nie znam żadnego solidnego portalu robiącego testy kart na którym 7900XT maiłby przewagę nad 4070Ti/Super w Hogwart Legacy przy włączonych wszystkich opcjach RT.
    • Jak Ksiądz robił grube wałki to nie ma taryfy ulgowej , do celi z  ''długim Józkiem'' i sprawa załatwiona .
    • Modowanie - nie ma większego frajerstwa niż pracowanie za darmo żeby naprawić grę, bo korporacji która za nią wzięła pieniądze się nie chciało
    • Strona Voice of Europe już usunięta. https://voice-of-europe.eu/ https://www.voiceofeurope.com       Ksiądz "Salceson" idzie pierdzieć w pasiaki:    
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...