Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jacek1991

instalacja windowsa 10 bez usb/dvd

Rekomendowane odpowiedzi

Mam działający sprawny komputer z HDD(1TB) i Windowsem 10. Mam plik ISO windowsa 10. Nie posiadam pendrive/napędu DVD. Mam drugi dysk ssd(250GB) podłączony chwilowo do usb na którym chce zainstalować świeża kopie windowsa 10 lub przenieść tą co mam i wtedy podmienic nim obecny HDD. Ktos ma pomysł jak to zrobic?Skopiować systemu nie mogę bo ssd jest mniejszy niż HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożycz od kogoś pendraka

 

jak by się dało to już bym to zrobił :D. Jestem na morzu i nie mam możliwości ani pożyczyć ani kupić :D.Zrobiłem partycje dysku i na niej instalkę Windowsa ale Windows twierdzi ze sie nie da zainstalować Windowsa na dysku gdy inny dysk na USB jest podłączony.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo mniejszy? Próbowałeś AOMEI Partition Assistant i tryb migracji systemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo mniejszy? Próbowałeś AOMEI Partition Assistant i tryb migracji systemu?

 

Tak, testowalem wszystkie popularne opcje w 2 programach. No nic,widocznie ktos mądry w MS stwierdził ze instalowanie Windowsa z zewnętrznego hdd jest be i się nie da... tz sie do do momentu wybierania dysku gdy instaler twierdzi ze dysk nie istnieje(chodz go widzi, moge go formatowac itd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

diskpart'em utwórz na SSD nową partycję i oznacz jako aktywną (zakładam, że będą to polecenia select disk 1/clean/create partition primary/select partition 1/active, ale od wszelkiego sprawdź list disk/list partition). Następnie sformatuj dysk przez eksplorator jako NTFS.

 

Potem pobierz Gimagex x64, wypakuj ISO systemu i w w/w programie zastosuj metodę Apply dla install.wim (jeśli masz ESD wpierw musisz go skonwertować na WIM).

 

Następnie reboot, wkładasz dysk SSD jako główny i kontynuujesz instalację od 'drugiego punktu', czyli wyszukiwanie sprzętu etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie próbowałeś po prostu sklonować partycji systemowej ze starego dysku na nowy ? Jak partycja ze starego dysku jest większa niż nowy dysk to ją zmniejszyć i dopiero skopiować. Wszystkie te operacje wykonasz darmowym programikiem MiniTool Partition Wizard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto nie ma w tych czasach pendriva skoro są tak tanie :hmm::E

 

A no tak na morzu...

 

Ale jak ja wyjeżdżam gdzieś za granice to mam pendriva w razie takich sytuacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...