Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dawidoxx

ps4 pro vs slim

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji iż niebawem odbędzie się premiera spidermana oraz rdd2 to powolutku przymierzam się do zakupu konsoli.. Zastanawiam się nad róznicami między ps4 silm, a pro - wiadomo ze ta druga jest mocniejsza, ale czy faktycznie warto dopłacać do niej te kilka stówek więcej?

 

Jak jest z jakością grafiki w grach - oprócz wyższej rozdzielczości można liczyć na dodatkowe efekty wizualne, wyższy stabilny framerate - jak w ogóle gierki działają na wersji pro?

 

 

Posiadam tv 4k, więc wiadomo że lepiej byłoby wybrać mocniejszą konsole, ale naczytałem się, ze wersja pro i tak nie radzi sobie z wyższymi rozdzielczościami i niektóre gry też potrafią niezle na niej chrupać .

 

Akurat na spadki fpsów jestem mocno uczulony i jak mam zapłacić więcej i mięć to samo co na slimie to chyba jednak lepiej wybrać tańszą opcje - zwłaszcza że konsola głównie przyda mi się tylko do exów..

 

 

Co w takim razie wybrać? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sie nie myle w wersji pro możesz wybrać albo wyższą rozdzielczośc (w 30fps) albo wyzsza płynność w fullhd (60fps).

Z PS4 pro radziłbym się wstrzymać do czarnego piątku bo wtedy można wyrwać za około 1100zł (w zeszłym roku po tyle można było wyrwać nówki sztuki) sam czekam właśnie na czarny piątek żeby zaoszczędzić te parę stówek więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli liczysz się z budżetem Slim w zupełności wystarczy. Jeżeli jednak te kilkaset zł nie zrobi ci większej różnicy, to ja osobiście wybrałem Pro. Zwłaszcza, że teraz jest też dostępna limitowana wersja z 2 TB dyskiem oraz lekko prześwitującą obudową.

Żeby była jasność. Dysk możesz wymienić zarówno w wersji Pro, jak i Slim bez większego problemu samodzielnie, bez utraty gwarancji i bez szukania konkretnych modeli dysków.

 

Edit: Co do wydajności, to niektóre gry pozwalają na przykład aby grafika była ładniejsza (dodatkowe efekty itp), szybsza (mniej efektów, ale limit FPS zwiększa się z 30 na 60), albo właśnie żeby renderowało się wszystko w wyżej rozdzielczości. Jeżeli jednak nie siedzisz z nosem przy ekranie, to są małe szanse, że zobaczysz różnicę między FHD a 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Aktualnie zwykłej jak i Slim nie opłaca się kupować jak już to brać tylko Pro. Dlaczego Pro ma lepszy fps jak i lepszą grafikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak wybrać wersje pro.. w sumie łatwiej w przyszłości będzie można ją odsprzedać..

 

Odnośnie pro, jak z działaniem tej konsoli? przez 2 lata posiadałem wersje fat, która wyła i grzała się niemiłosiernie - czy tutaj z racji mocniejszych podzespołów jest podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz 4k i te kilka stówek to nie problem bierz pro, gry w 4k (skalowane często z rożnych rozdzielczości np z 1440p) wyglądają super np. hzd. a nawet bez 4k zawsze masz jakiś plus w grach od sony to często odblokowane klatki a w niektórych grach nawet dodatkowe opcje graficzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem wersje pro i jak na razie jestem zadowolony ;)

 

D4ozims.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...