Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

fluxx

[MODERNIZACJA] OPT / MULTIMEDIA / M-OC / INNE

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Obecny zestaw składany był z 4 lata temu, i w coraz to nowszych grach zaczyna niedomagać, w najnowszych grach AAA nawet ciężko się już odpala :D

Obecnie posiadam:

12 GB RAM (2 kości- 1x4 gb + 1x8 gb)

i3-4160 @ 3,6 GHZ

R9 270

mobo: ASROCK H81M

 

Dodam tylko, ze nie jestem jakimś znawcą jeżeli chodzi o hardware. W związku z tym pytanie do Was - co powinienem według was wymienić w 1 kolejności? Przedział cenowy to max 1000 zł, chociaż nie ukrywam, że dużo chętniej spojrze nawet na używane ale tańsze np. karty za kilka stówek. Nie potrzebuje grać w 60 fpsach 4k + ultra w nowego np. CODA. Gram głównie w gry FPS takie jak CSGO, Rainbow Six + np. PUBG. Dodatkowo często przesiaduję przy montażu (Sony Vegas lub Premiere).

 

Gdybym o czymś zapomnial przepraszam, z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 4590 + gtx 1050ti lub polować na gtx 1060 3gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw procesor. Opcja poofa bardzo dobra, ale trochę niższe numerki też można przyjąć. Szukaj okazji na allegro i olx z odbiorem osobistym.

Z takim procem grafikę obsłużysz porządną. Jak wszystko będziesz kupował na raz, to gtx 1050. Jak masz trochę czasu na kupowanie pojedynczo, to celuj w używane 1060 3GB, bo poniżej tego poziomu to są karty na dzisiaj już słabe.

Potem można pomyśleć nad sprzedażą całego ramu i zakupem czegoś dobrego 2x8gb lub wymianą tej jednej 4gb na identyczną 8gb. Nie piszesz konkretnie, co tam masz.

 

Tak nawiasem mówiąc, jeśli bawisz się w montaż wideo, a fps nie taki ważny, można by na spokojnie policzyć, ile byś za to śmieszne i3 et consortes dostał, a potem porównać to z jakimś ryzenem. Dopłata pewnie by byłą trochę większa, ale i5 to nie jest procesor do obróbki wideo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 4590 + gtx 1050ti lub polować na gtx 1060 3gb.

Dobra propozycja. Nawet może być trochę słabsza i5, jeżeli będzie taniej, a do tego GTX 1060 3GB.

 

Do montażu video lepszy układ to I7-4770 plus GTX 1050.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedzi :D

Gdybym przykładowo najpierw zakupił sam procesor (używany zapewne) np. ten i5 4590, wydajność by wzrosła?

 

Odpaliłem afterburnera przy grze w PUBG i średnio mam około 50 fpsów, zależy od miejsca gdzie jestem - czasami 60, czasami spadki do 40. Użycie ramu mam około 7,2 gb, temperatury karty + procka około 66 stopni. Natomiast użycie procesora jest 90%+, czasami pojawiała się nawet stówka.

W CSGO natomiast mialem srednio 180fpsow, przy mniejwiecej 20 osobach na serwerze, uzycie procesora okolo 70%.

 

I czy sama wymiana procesora coś by zmieniła? Wkrótce bym zakupił również właśnie wspomnianą 1050ti lub 1060 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę lepiej będzie ale ile dokładnie to nie wiem, szukaj testów na yt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...