Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jacques

AMD Ryzen 3 2200G vs AMD Ryzen 5 2400G

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tak jak w temacie co sądzicie o Ryzenach z integrą? Składam kompa do biura i zastawiam się czy warto dopłacać 240 zł do wyższego modelu czy nie ma to sensu?

Z tego co widzę to dostajemy lepszą grafę no i 8 wątków, a może lepiej kupić tańszy 2200g i dołożyć do RAMu 3000mhz zamiast 2400mhz (podobno w Ryzenach ram robi różnicę).

Jedyne czego się obawiam to aby za 2-3 lata na tej grafice z 2200g nie zaczęły się zacinać nawet filmy na YT przy 1080p jak to widywałem w starych kompach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy w jakie gierki chcesz grać... Nie ma kosmicznej różnicy pomiędzy Vegą 8 a 11, ale jak masz nie ulepszać kompa przez 3 lata, to lepiej dołożyć do wydajniejszej opcji... czyli 2400G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość irulax

Zależy w jakie gierki chcesz grać... Nie ma kosmicznej różnicy pomiędzy Vegą 8 a 11, ale jak masz nie ulepszać kompa przez 3 lata, to lepiej dołożyć do wydajniejszej opcji... czyli 2400G

 

Czytasz posta na którego odpowiadasz, czy standardowo "zmień pan zasilacz"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jacques

jakie prace biurowe planujesz wykonywać na tym komputerze? Ma być tylko do poczty, internetu i offica czy wchodzą w grę jakieś inne programy lub duża ich ilość uruchomiona na raz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

tak jak w temacie co sądzicie o Ryzenach z integrą? Składam kompa do biura i zastawiam się czy warto dopłacać 240 zł do wyższego modelu czy nie ma to sensu?

Z tego co widzę to dostajemy lepszą grafę no i 8 wątków, a może lepiej kupić tańszy 2200g i dołożyć do RAMu 3000mhz zamiast 2400mhz (podobno w Ryzenach ram robi różnicę).

Jedyne czego się obawiam to aby za 2-3 lata na tej grafice z 2200g nie zaczęły się zacinać nawet filmy na YT przy 1080p jak to widywałem w starych kompach :)

i3 8100, grafiką do prac biurowych wystarczy. Wydajność lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

tak jak w temacie co sądzicie o Ryzenach z integrą? Składam kompa do biura i zastawiam się czy warto dopłacać 240 zł do wyższego modelu czy nie ma to sensu?

Z tego co widzę to dostajemy lepszą grafę no i 8 wątków, a może lepiej kupić tańszy 2200g i dołożyć do RAMu 3000mhz zamiast 2400mhz (podobno w Ryzenach ram robi różnicę).

Jedyne czego się obawiam to aby za 2-3 lata na tej grafice z 2200g nie zaczęły się zacinać nawet filmy na YT przy 1080p jak to widywałem w starych kompach :)

No filmy Ci raczej nie przytną, ani na jednym ani na drugim ;) Co do reszty? 8 wątków przyda się na pewno zarówno w pracy, jak i w multimediach(4 czyste rdzenie powoli odchodzą do lamusa). Sama grafika choć ciut lepsza w tym drugim, nie da Ci zaś takiego wzrostu wydajności jak szybszy ram, który prawdopodobnie jak kupisz słabszy(różnice cen miedzy 2400 a 3000, nie są aż tak duże) i tak będziesz mógł przetaktować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Granie raczej odpada (może czasem od wielkiego dzwonu ktoś coś odpali) ale nie mam miłych doświadczeń z zintegrowanymi kartami dlatego intel hd skreśliłem, Vegi podobno intel hd zjadają na śniadanie dlatego pomyślałem o tym procku zamiast standardowo jakiś intel + gt 1030 np.

Prace biurowe typowe internet, office, program do transportu, grafiki obrabiać nie mam zamiaru na takim kompie :P

 

Wiem że najlepiej było by wziąć 2400g + ten ram 3000mhz ale budżet przekraczam wtedy. Dlatego chciałem zapytać czy na siłę kupować 2400g ze słabszym ramem czy może 2200g + szybszy ram jak już mówiłem nie chodzi mi o gry ale chce żeby komp jako tako dawał radę bo z pewnością przez kilka lat nikt nic do niego nie dołoży :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma byc na kilka lat to ja bym sie jednak szarpnal na 2400G, SMT robi czasem dobra robote, a w przyszlosci przyda sie jeszcze bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie teraz pomyślałem i chyba jednak 2200g a to dlatego że na dziś różnica między nimi nie jest kolosalna a 250zł zostanie. Kupię 2200g a powiedzmy za 3-4 lata może się wymieni sam proc na jakiś nowszy odpowiednik Ryzena z grafiką a po tym czasie i 2200g i 2400g będą już stare. Aktualnie te 4 rdzenie 4 wątki będą dawać radę także chyba nie opłaca mi się inwestować dziś 250 zł a lepiej doinwestować znów w proc kilkaset zł za kilka lat. Podstawka AM4 ma być jeszcze jakiś czas w użyciu także z pewnością wyjdą wydajniejsze jednostki z integrą przez te lata.

 

Tak się prezentuje cały zestaw, w biurze ma śmigać aż miło :)

 

1. AMD Ryzen 3 2200G 3,5GHz - 435,00 zł

2. MSI B450M PRO-VDH - 329,00 zł

3. Patriot 8GB 3000MHz Viper 4 CL16 (2x4GB) - 389,00 zł

4. SilentiumPC Armis AR1 - 99,00 zł

5. SilentiumPC 500W Vero L2 Bronze - 179,00 zł

6. ADATA 128GB 2,5'' SATA SSD Premier Pro SP920 7mm - 149 zł

7. Lite-On iHAS122-14 SATA czarny OEM - 45,00 zł

Razem: 1 625,00 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie teraz pomyślałem i chyba jednak 2200g a to dlatego że na dziś różnica między nimi nie jest kolosalna a 250zł zostanie. Kupię 2200g a powiedzmy za 3-4 lata może się wymieni sam proc na jakiś nowszy odpowiednik Ryzena z grafiką a po tym czasie i 2200g i 2400g będą już stare. Aktualnie te 4 rdzenie 4 wątki będą dawać radę także chyba nie opłaca mi się inwestować dziś 250 zł a lepiej doinwestować znów w proc kilkaset zł za kilka lat. Podstawka AM4 ma być jeszcze jakiś czas w użyciu także z pewnością wyjdą wydajniejsze jednostki z integrą przez te lata.

 

Tak się prezentuje cały zestaw, w biurze ma śmigać aż miło :)

 

1. AMD Ryzen 3 2200G 3,5GHz - 435,00 zł

2. MSI B450M PRO-VDH - 329,00 zł

3. Patriot 8GB 3000MHz Viper 4 CL16 (2x4GB) - 389,00 zł

4. SilentiumPC Armis AR1 - 99,00 zł

5. SilentiumPC 500W Vero L2 Bronze - 179,00 zł

6. ADATA 128GB 2,5'' SATA SSD Premier Pro SP920 7mm - 149 zł

7. Lite-On iHAS122-14 SATA czarny OEM - 45,00 zł

Razem: 1 625,00 zł

Zestaw spoko ale IMO za mocny zasilacz. Spokojnie wystarczyłoby jakieś dobre 350W (z zapasem na jakieś GPU do 100W). Zasilacze najsprawniejsze są w okolicach 50%. Przez większość czasu ten komp nie będzie pobierał więcej niż 70W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś zawsze z zapasem starałem się dobierać :) Tylko w tej cenie to nie ma wielkiego wyboru, ewentualnie mogę wziąć:

XFX 400W Core XT - 80 PLUS Bronze - 60m gwarancji - 182 zł

be quiet! System Power 9 400W - 80 PLUS Bronze - 36m gwarancji - 179 zł

be quiet! 400W System Power 8 - 80 PLUS - 36m gwarancji - 179 zł

 

Nic innego ciekawego nie widzę do 200zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś zawsze z zapasem starałem się dobierać :) Tylko w tej cenie to nie ma wielkiego wyboru, ewentualnie mogę wziąć:

XFX 400W Core XT - 80 PLUS Bronze - 60m gwarancji - 182 zł

be quiet! System Power 9 400W - 80 PLUS Bronze - 36m gwarancji - 179 zł

be quiet! 400W System Power 8 - 80 PLUS - 36m gwarancji - 179 zł

 

Nic innego ciekawego nie widzę do 200zł

Do tego zestawu to Ci i SilentiumPC Elementum 350W za 110zł, lub LC-Power 350W za 130 zł spokojnie wystarczy (oba oczywiście z certyfikatem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • 3,5" będą wymagać dodatkowego zasilania (jeżeli ci to nie przeszkadza) z samego usb nie zasilisz takiego dysku w kieszeni, mam dwa telewizory które mają ponad 10 lat i dyski przenośne 500/1000/2000gb normalnie działają więc raczej w tym przypadku pojemność nie ma znaczenia.
    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
    • Szczerze to wydawało mi się że kilka plików, bardziej tak z pamięci napisałem. Jak będę miał chwilę to zassam jakiś film i sprawdzę.
    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...