Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jacques

AMD Ryzen 3 2200G vs AMD Ryzen 5 2400G

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tak jak w temacie co sądzicie o Ryzenach z integrą? Składam kompa do biura i zastawiam się czy warto dopłacać 240 zł do wyższego modelu czy nie ma to sensu?

Z tego co widzę to dostajemy lepszą grafę no i 8 wątków, a może lepiej kupić tańszy 2200g i dołożyć do RAMu 3000mhz zamiast 2400mhz (podobno w Ryzenach ram robi różnicę).

Jedyne czego się obawiam to aby za 2-3 lata na tej grafice z 2200g nie zaczęły się zacinać nawet filmy na YT przy 1080p jak to widywałem w starych kompach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy w jakie gierki chcesz grać... Nie ma kosmicznej różnicy pomiędzy Vegą 8 a 11, ale jak masz nie ulepszać kompa przez 3 lata, to lepiej dołożyć do wydajniejszej opcji... czyli 2400G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość irulax

Zależy w jakie gierki chcesz grać... Nie ma kosmicznej różnicy pomiędzy Vegą 8 a 11, ale jak masz nie ulepszać kompa przez 3 lata, to lepiej dołożyć do wydajniejszej opcji... czyli 2400G

 

Czytasz posta na którego odpowiadasz, czy standardowo "zmień pan zasilacz"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jacques

jakie prace biurowe planujesz wykonywać na tym komputerze? Ma być tylko do poczty, internetu i offica czy wchodzą w grę jakieś inne programy lub duża ich ilość uruchomiona na raz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

tak jak w temacie co sądzicie o Ryzenach z integrą? Składam kompa do biura i zastawiam się czy warto dopłacać 240 zł do wyższego modelu czy nie ma to sensu?

Z tego co widzę to dostajemy lepszą grafę no i 8 wątków, a może lepiej kupić tańszy 2200g i dołożyć do RAMu 3000mhz zamiast 2400mhz (podobno w Ryzenach ram robi różnicę).

Jedyne czego się obawiam to aby za 2-3 lata na tej grafice z 2200g nie zaczęły się zacinać nawet filmy na YT przy 1080p jak to widywałem w starych kompach :)

i3 8100, grafiką do prac biurowych wystarczy. Wydajność lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

tak jak w temacie co sądzicie o Ryzenach z integrą? Składam kompa do biura i zastawiam się czy warto dopłacać 240 zł do wyższego modelu czy nie ma to sensu?

Z tego co widzę to dostajemy lepszą grafę no i 8 wątków, a może lepiej kupić tańszy 2200g i dołożyć do RAMu 3000mhz zamiast 2400mhz (podobno w Ryzenach ram robi różnicę).

Jedyne czego się obawiam to aby za 2-3 lata na tej grafice z 2200g nie zaczęły się zacinać nawet filmy na YT przy 1080p jak to widywałem w starych kompach :)

No filmy Ci raczej nie przytną, ani na jednym ani na drugim ;) Co do reszty? 8 wątków przyda się na pewno zarówno w pracy, jak i w multimediach(4 czyste rdzenie powoli odchodzą do lamusa). Sama grafika choć ciut lepsza w tym drugim, nie da Ci zaś takiego wzrostu wydajności jak szybszy ram, który prawdopodobnie jak kupisz słabszy(różnice cen miedzy 2400 a 3000, nie są aż tak duże) i tak będziesz mógł przetaktować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Granie raczej odpada (może czasem od wielkiego dzwonu ktoś coś odpali) ale nie mam miłych doświadczeń z zintegrowanymi kartami dlatego intel hd skreśliłem, Vegi podobno intel hd zjadają na śniadanie dlatego pomyślałem o tym procku zamiast standardowo jakiś intel + gt 1030 np.

Prace biurowe typowe internet, office, program do transportu, grafiki obrabiać nie mam zamiaru na takim kompie :P

 

Wiem że najlepiej było by wziąć 2400g + ten ram 3000mhz ale budżet przekraczam wtedy. Dlatego chciałem zapytać czy na siłę kupować 2400g ze słabszym ramem czy może 2200g + szybszy ram jak już mówiłem nie chodzi mi o gry ale chce żeby komp jako tako dawał radę bo z pewnością przez kilka lat nikt nic do niego nie dołoży :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma byc na kilka lat to ja bym sie jednak szarpnal na 2400G, SMT robi czasem dobra robote, a w przyszlosci przyda sie jeszcze bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie teraz pomyślałem i chyba jednak 2200g a to dlatego że na dziś różnica między nimi nie jest kolosalna a 250zł zostanie. Kupię 2200g a powiedzmy za 3-4 lata może się wymieni sam proc na jakiś nowszy odpowiednik Ryzena z grafiką a po tym czasie i 2200g i 2400g będą już stare. Aktualnie te 4 rdzenie 4 wątki będą dawać radę także chyba nie opłaca mi się inwestować dziś 250 zł a lepiej doinwestować znów w proc kilkaset zł za kilka lat. Podstawka AM4 ma być jeszcze jakiś czas w użyciu także z pewnością wyjdą wydajniejsze jednostki z integrą przez te lata.

 

Tak się prezentuje cały zestaw, w biurze ma śmigać aż miło :)

 

1. AMD Ryzen 3 2200G 3,5GHz - 435,00 zł

2. MSI B450M PRO-VDH - 329,00 zł

3. Patriot 8GB 3000MHz Viper 4 CL16 (2x4GB) - 389,00 zł

4. SilentiumPC Armis AR1 - 99,00 zł

5. SilentiumPC 500W Vero L2 Bronze - 179,00 zł

6. ADATA 128GB 2,5'' SATA SSD Premier Pro SP920 7mm - 149 zł

7. Lite-On iHAS122-14 SATA czarny OEM - 45,00 zł

Razem: 1 625,00 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie teraz pomyślałem i chyba jednak 2200g a to dlatego że na dziś różnica między nimi nie jest kolosalna a 250zł zostanie. Kupię 2200g a powiedzmy za 3-4 lata może się wymieni sam proc na jakiś nowszy odpowiednik Ryzena z grafiką a po tym czasie i 2200g i 2400g będą już stare. Aktualnie te 4 rdzenie 4 wątki będą dawać radę także chyba nie opłaca mi się inwestować dziś 250 zł a lepiej doinwestować znów w proc kilkaset zł za kilka lat. Podstawka AM4 ma być jeszcze jakiś czas w użyciu także z pewnością wyjdą wydajniejsze jednostki z integrą przez te lata.

 

Tak się prezentuje cały zestaw, w biurze ma śmigać aż miło :)

 

1. AMD Ryzen 3 2200G 3,5GHz - 435,00 zł

2. MSI B450M PRO-VDH - 329,00 zł

3. Patriot 8GB 3000MHz Viper 4 CL16 (2x4GB) - 389,00 zł

4. SilentiumPC Armis AR1 - 99,00 zł

5. SilentiumPC 500W Vero L2 Bronze - 179,00 zł

6. ADATA 128GB 2,5'' SATA SSD Premier Pro SP920 7mm - 149 zł

7. Lite-On iHAS122-14 SATA czarny OEM - 45,00 zł

Razem: 1 625,00 zł

Zestaw spoko ale IMO za mocny zasilacz. Spokojnie wystarczyłoby jakieś dobre 350W (z zapasem na jakieś GPU do 100W). Zasilacze najsprawniejsze są w okolicach 50%. Przez większość czasu ten komp nie będzie pobierał więcej niż 70W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś zawsze z zapasem starałem się dobierać :) Tylko w tej cenie to nie ma wielkiego wyboru, ewentualnie mogę wziąć:

XFX 400W Core XT - 80 PLUS Bronze - 60m gwarancji - 182 zł

be quiet! System Power 9 400W - 80 PLUS Bronze - 36m gwarancji - 179 zł

be quiet! 400W System Power 8 - 80 PLUS - 36m gwarancji - 179 zł

 

Nic innego ciekawego nie widzę do 200zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś zawsze z zapasem starałem się dobierać :) Tylko w tej cenie to nie ma wielkiego wyboru, ewentualnie mogę wziąć:

XFX 400W Core XT - 80 PLUS Bronze - 60m gwarancji - 182 zł

be quiet! System Power 9 400W - 80 PLUS Bronze - 36m gwarancji - 179 zł

be quiet! 400W System Power 8 - 80 PLUS - 36m gwarancji - 179 zł

 

Nic innego ciekawego nie widzę do 200zł

Do tego zestawu to Ci i SilentiumPC Elementum 350W za 110zł, lub LC-Power 350W za 130 zł spokojnie wystarczy (oba oczywiście z certyfikatem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Rebel Moon część 2 sporo lepsza niż część pierwsza. Na początku trochę gadania i luzu a później zaczyna się akcja i uczta dla oka. Gdyby z pierwszej części wyciąć castingi do ekipy, fruwanie na kurczaku i inne pierdy i zastąpić je dłuższymi retrospekcjami które były przy stole w dwójce miało by to więcej sensu i zamiast 2 x 2h mógłby wyjść dobry film 3h. Mogli też zastąpić zboże jakimś rzadkim minerałem pożądanym przez wojsko np do napędzania tych dużych dział. Po obejrzeniu obu części P1 - 4/10, P2 - 6,5/10. Teraz szczerze czekam na część trzecią.
    • Wiem co czujesz 🙂.Ja przy nim prawie pada z kompa wyrwałem.A ile było Pi.....e nie gram to nie zliczysz 😄.Ale najważniejsze że się udało.I masz satysfakcję bo to jeden z najtrudniejszych soulsowych bossow https://ebd.cda.pl/620x368/15092229f8 Patrz to
    • Więc wytłumacz mi jakim cudem bez mierzenia wystarczy odpalić gówno kalibrator HDR WINDOWS i zobaczyć w jakim trybie pokazuje detal na 1000 nit, a w jakim na 570. Potem to samo zrobić w dowolnej grze z kalibracja HDR. I w każdym innym ustawieniu niż HDR + APL HIGH, ustawienie gry na 1080 nit prześwietla obraz. Więc w swoim ustawieniu masz niby 1000 nit z uciętymi w opór detalami. Faktycznie, genialna sprawa A jak ustawisz detale na 570 to on nie ma prawa zaświecić 1000 bo właśnie to ograniczyłeś w ustawieniach.  Ale żeby nie było, zjem i odpalę grę I będę srogo zdziwiony jak nie ujrze przepalonych jasności. 
    • Przy każdej zmianie traci się na tym, że kupuje się nową kartę, a sprzedaje używaną, dlatego częste zmiany są niekorzystne finansowo, chyba że się zmienia używaną na używaną.
    • Intel kompletnie tutaj nie ma sensu raz że to do gier, a dwa że jeszcze do 1440p. Powinieneś skupić się na wydajności GPU i bić po RTX 4070 Ti Super - tutaj możesz trzymać się RTX ale CPU spokojnie brałbym 7500F bo to będzie idealne najlepsze połączenie. Za 7100 zł masz właśnie taki zestaw https://proline.pl/koszyk/2878bd11 a celując w maksa to przy dopłacie za 7500 zł z 7900 XTX https://proline.pl/koszyk/316e8335 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...