Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

urbankrwio

Speedfan dziwny problem

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dziwny problem, jak zainstaluje programik speedfan 4,52 to wszystko śmiga mogę się bawić, sprawdzać temp, wolty itd ale problem zaczyna się jak wyłączę komputer i go ponownie odpale, wtedy po włączeniu speedfun nie wykrywa mi podzespołów ani procka, ani grafiki, wiatraków itd tylko dwa dyski twarde, co ciekawe odinstalowanie i ponowne zainstalowanie znowu magicznie "leczy" speedfan'a i wykrywa on znowu wszystko. Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalam z adminem, inne programiki w stylu CPUID HWMonitor działają bez problemu podają temp, prędkość wiatraków itd a speedfan marudzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj włączyć logowanie: configure -> options -> debug mode

Zamknąć program, odpalić ponownie i zobaczyć co się zapisało (w katalogu z programem debug.nfo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debuge mode mam już "fabrycznie" zaptaszkowany, po otworzeniu debug.nfo w notatniku ściana tekstu różnorakiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Error opening NVCPL.DLL!

Contacting CSMI driver...

Error in DeviceIoControl (DRIVER_INFO) $00000037

 

Nie wiem czy o to chodzi ale znalazlem takie "errory"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego pierwszego też mam i ewentualnie wpływa na możliwość kontroli obrotów wentylatora na karcie.

Skopiuj sobie ten log i porównaj z tym co się zrobi po pierwszym uruchomieniu po instalacji. Jeżeli nie będzie zasadniczych różnic, to nie znajdziemy tutaj przyczyny.

 

Kolejna rzecz do sprawdzenia, co się stanie jeżeli przed uruchomieniem programu skasujesz plik speedfanparams.cfg (jest w katalogu z programem). U mnie wtedy skanuje wszystko na nowo i oczywiście zapomina ustawienia jakie miałem (a przynajmniej część z nich, nie testowałem dokładnie).

Jeżeli po skasowaniu będzie ok, to może być problem z dostępem do pliku, chociaż to co udało mi się przetestować (zablokowanie odczytu i zapisu), nie dało takich efektów jak u ciebie.

Może jakiś antywirus lub program do walki z oszukiwaniem w grach blokuje? :hmm:

 

Kiedyś bywały problemy z odczytem SMART na starcie programu. Do sprawdzenia odznaczenie opcji "Do SMART Summary Error..." (tam gdzie debug mode), a jak nie pomoże to jeszcze spróbować uruchomić program z opcją /NOADVSMARTSCAN

Jest pewnie więcej takich parametrów ale nie miałem potrzeby wgryzania się w to.

 

Można by jeszcze spróbować starszej wersji, mam 4.51 i 4.49 (ale to już staroć) pod ręką.

 

Dalej kończą mi się pomysły i jedynie mogę odesłać na stronę programu i tracker błędów: http://www.bugtrack.almico.com/view_all_bug_page.php

Jak nie znajdziesz podobnego problemu, to możesz zgłosić błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...