Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

skarseld

<2500 zł, Adobe Premiere i Illustrator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chcę złożyć komputer głównie pod Illustratora i edycję video w Premiere. Fajnie byłoby też na nim pograć w Fallouta 4 i Wiedźmina 3, ale mój budżet jest ograniczony i priorytetem jest CPU więc o ile uciągnie LoLa, WoWa i starsze Fallouty, nie będę narzekał.

 

Idealnie pasowałaby tu jakaś i7 albo Ryzen 7, ale są poza budżetem, więc procesory, w które celuję to i5-8600k albo Ryzen 1600x.

 

Niestety, jeśli dodam nawet GTX 1050 TI cena zestawu wychodzi poza budżet. (Reszta to SSD 128GB, HDD 1TB i 8GB DDR4)

 

Zastanawiam się więc nad tym, żeby na razie złożyć zestaw bez dedykowanej grafiki i dołożyć ją za 3-4 miesiące (razem z kolejnymi 8GB RAMu), ponieważ wtedy mógłbym pozwolić sobie na 1060, który jest o wiele mocniejszy od 1050 TI.

 

Problem jest taki, że zintegrowane GPU Intela... Khem. Istnieją. A zintegrowane GPU w Ryzenie 1600X... No ono to w ogóle nie istnieje. Więc żeby mieć użyteczny zestaw, musiałbym wziąć Ryzena 2400g, który jest sporo słabszy od obu procesorów, które chciałem kupić - szczególnie w programach Adobe, czyli moim głównym użyciu.

 

Morał z tego jest taki, że 2018 jest rokiem "to zależy", gdzie jest pełno wyborów - i tutaj potrzebuję rady kogoś, kto w tym siedzi. Co powiecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod programy Adobe tylko Intel. Było to już poruszane w wielu tematach i testach. 2400G to sobie w ogóle odpuść...

Ja bym zrobił tak: MOJA PROPOZYCJA

W tym momencie bazę masz super, do Adobe wystarczającą. Później tylko do tego dokupić GPU pod gry (najlepiej już po premierze nowych układów nvidii).

Ewentualnie przy dokładaniu GPU zainwestować jeszcze w lepszy cooler cpu, typu Spartan Pro czy Fera 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2400G pod Adobe Premiere? Wiesz w ogóle co polecasz? Masz jakiekolwiek przesłanki żeby argumentować taki wybór?

 

Akceleracja QSV w Premier zabija AMD.

 

Zestaw wyżej ok ale ten dysk SSD boli patrząc szczególnie pod Premiere. Bufor SLC się wyczerpie i mam straszny drop na zapisie. Dopłacić do IRDM Pro Gen2 480 albo już walić w PX-512M8PEGN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, pod Premiera przydałby się lepszy dysk. Zawsze można wziąć IRDM PRO 240gb (tylko ważne, by to był model pro) i później dokupić HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...