Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

steveen

Windows 7 BSOD 0X0000001D pci.sys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na początku podam sprzęt i system jest to:

 

Windows 7 Home Premium 64Bit

Gigabyte ab350m gaming 3

Ryzen 5 1600

GeForce GT 730

SSD SU 800 128 GB

DDR4 GOODRAM IRDM X 8GB 3000mhz

HDD Seagate Barracuda 7200

 

Problem od czasu instalacji Win 7 co jakiś czas wyskakuje mi BSOD zawsze taki sam (w załączniku wpis z dziennika zdarzeń), po różnych testach procesora, pamięci ram, dysków i grafiki, nie wykryłem żadnego błędu na żadnym z podzespołów. Sterowniki mam zaktualizowane poza sterownikiem grafiki i w nim możliwe, że jest ukryty problem otóż po próbie instalacji zalecanego sterownika ze strony nVidia wyskakuje mi błąd o nie znalezieniu odpowiedniego sprzętu mowa tu o sterowniku 398.82 , próbę podjełem także ze sterownikami 398.36 i 398.11 i wszystkie komunikują brak znalezienia odpowiedniego sprzętu, jedyny sterowniki jaki udało mi się zainstalować to 384.76. Dodam, że usuwałem sterownik w trybie awaryjnym programem DDU v17.0.9.1 i próbowałem instalacji poprzez menadżera urządzeń także w trybie awaryjnym, Windows po podaniu nowszych sterowników komunikuje o braku potrzeby instalacji gdyż podobno system ma zainstalowane lepsze, to dotyczy każdego sterownika, dopiero normalna instalacja 384.76 instaluje sterownik. Czy ktoś mógłby mi doradzić jak pozbyć się tego problemu o ile to możliwe i napisze czy przypadkiem nie jestem w błędzie i problem leży gdzieś indziej ? Z góry dzięki.

 

edit

Dziennik zdarzeń :

- System

 

- Provider

 

[ Name] Microsoft-Windows-Kernel-Power

[ Guid] {331C3B3A-2005-44C2-AC5E-77220C37D6B4}

 

EventID 41

 

Version 2

 

Level 1

 

Task 63

 

Opcode 0

 

Keywords 0x8000000000000002

 

- TimeCreated

 

[ SystemTime] 2018-08-16T11:44:10.684003800Z

 

EventRecordID 11463

 

Correlation

 

- Execution

 

[ ProcessID] 4

[ ThreadID] 8

 

Channel System

 

Computer pc-Komputer

 

- Security

 

[ UserID] S-1-5-18

 

 

- EventData

 

BugcheckCode 209

BugcheckParameter1 0x64

BugcheckParameter2 0xb

BugcheckParameter3 0x1

BugcheckParameter4 0xfffff88000ef2e9b

SleepInProgress false

PowerButtonTimestamp 0

bsod dziennik zdarzeń.txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

niestety "Microsoft" odmówił sprzętowego wsparcia dla najnowszych platform Intel/AMD i stąd takie cyrki :poke: ...

 

Sprawdź swoją konfigurację w poniższej kolejności:

- instalowałeś "goły" system czy już z dołączonymi poprawkami (MS wypuścił poprawkę która rozpoznaje "nowe" procesory i wyłącza Winupdate - OS nie dociągnie sobie poprawek dla Ryzena);

- system instalowałeś w czystym UEFI, czy CSM/Legacy - Win7 do instalacji sterowników karty graficznej wymaga CSM na enabled, po instalacji tychże będzie chodził już na czystym UEFI?

- jaką wersję BIOS/UEFI posiadasz ?- może są inne nowsze/starsze... poszukaj po forach czasami nowszy BIOS/UEFI nie jest lepszy;

- Znajdź w UEFI opcję odpowiedzialną za wersję standardu [Pci-E] i z [AUTO/Gen.3.0] ustaw manualnie na [Pci-E 2.0 / Gen.2.0];

- Czasami systemowi Win7 przeszkadza [iOMMU], oraz [Virtualizacja] - daj je w swoim UEFI na Disabled...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się jak na razie rozwiązać problem,

 

R5 2600

B450M-DS3H BIOS - F4

ADATA DDR4, 8 GB,2666MHz, CL16 (AX4U266638G16-SBG)

RX 580 8GB

VS650W

 

system działa bez BSOD od 2-3 godzin, co zrobiłem:

 

-wywaliłem wszystkie sterowniki chipsetu,gpu itp.

-domyślne ustawienia biosu

-zainstalowałem stery chipsetu mb_driver_amd_chipset_w7_17.40.RC30

-następnie zainstalowałem podstawowy sterownik z Windowsa do gpu

-zainstalowałem sterownik do gpu WHQL (!) win7-64bit-whql-radeon-software-adrenalin-edition-18.10.2-nov5

-pierwszy 15 minutowy test (BurnInTest) - GIT

-Cinebench R15 - GIT

-Valley Benchmark ok. 25 minut - GIT

-ustawienie profilu pamieci xmp 16-18-18-38 + mnożnik ram na 26.66 (domyślnie chodzą na 26.67 i CL20)

-Superposition Benchamrk - GIT i to kilka razy, nawet z kosmicznymi ustawieniami

-Valley Benchmark - GIT

-GTA V - GIT

-zainstalowanie sterownika gpu radeon-software-adrenalin-2019-19.1.1-win7-64bit-jan20

-Superposition Benchamrk - GIT

-Valley Benchmark - GIT

-Cinebench R15 - GIT (OpenGL wypadł trochę słabiej niż na starszym sterowniku)

 

 

Na tą chwilę wydaje się, że wszystko działa. Porady @ReMasteredM w moim przypadku nic nie dawały. Wyśledziłem, że winowajcą jest sprzęt o id ACPI\PNP0A08 a.k.a. PCI Bus pod którym działają sterowniki amdkmpfd.sys (podpisany), iusb3hcs.sys (niepodpisany) i pci.sys (podpisany). Niestety nie mogę znaleźć żadnych informacji o PNP0A08, nie wiem co to jest do czego służy, intuicja mi podpowiada, że jest to coś odpowiedzialnego za zarządzenie zasilaniem. Wszystkie sterowniki które wymieniłem mam i mogę wysłać jakby co ;)

 

EDIT: jednak system się wysypał znowu na pci.sys, odinstalowałem w menadżerze urządzeń - Pci Bus (bez usuwania oprogramowania), rezultat; zmiana rozdzielczości na 800x600, myszka i klawiatura nie działa, system instaluje sterowniki po czasie wszystko z powrotem działa, w opcjach zasilania wyłączyłem zarządzanie energią PCI Express, restart, na ekranie logowania znowu rozdzielczość 800x600 i myszka nie działa, odpalam punkt przywracania - klawiatura ani myszka nie działa, restart, znowu ekran logowania ale tym razem w natywnej rozdzielczości i po chwili działa klawiatura i myszka, po wejściu do systemu trwa instalowanie sterowników do PCI, dysków SSD itp. po instalacji restart i jak na razie wszystko jest GIT, chyba jednak jest to coś z sterownikami zarządzania zasilaniem w Windows 7, jeszcze testuje...

 

EDIT2: po godzinie testów BrunInTest, różnymi benchmarkami, nawet ładowanie po granice vram i jednym wymuszonym restarcie (windows update) wszystko działa stabilnie, w sterowniku od gpu odpaliłem opcję VSR i lepszy Vsync, teraz robię godzinny BurnInTest bez testu 3D ale z GPGPU, w miedzy czasie korzystam z chroma i coś tam szukam w necie (więc normalne użytkowanie z procesami w tle nie powoduje na razie bluescreena) ,potem planuje godzinny Valley Benchmark z 4K albo nawet więcej ( chce wypchać vram po brzegi), testuje dalej ...

 

EDIT3: po niecałych dwóch godzinach bsod pci.sys, jestem w 100% pewny, że jest to wina jakiegoś elementu który zarządza zasilaniem, teraz komputer chodzi już 1h 40 minut z valley benchmark i 7zipem w tle, wyłączyłem AMD Chill, ciekawe co dalej...

 

EDIT4: chyba się udało komputer wczoraj rozpakowywał archiwum przez około 4 godziny bez problemów, zainstalowałem stery chipsetu amd_chipset_drivers_18.10_1018 (najnowsze), komputer wyłączyłem, dziś chodzi bez problemu już 4 godziny, grałem w Hitman 2 i TSW, w tle chrome, działa, ciekawe jak długo :E

P.S chyba jednak błędy powodował system a dokładnie opcje oszczędzania energii, czyli windows 7 bez AMD Chill i systemowych eko-planów zasilania, a już gotowałem pendriva z biosem F2 :) ciekawe jak sprawa wygląda z gpu nVidii, nie przypominam sobie opcji oszczędzania energii w sterowniku :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...