Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

WiNEX_

Windows 7 a płyta główna

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam pytanie: czy na komputerze z płytą główną ASRock B360M-HDV bez problemu zainstaluję Windows 7?

Sterowniki na stronie są tylko pod 10, i to w jednej wersji (co mnie trochę zdziwiło, ponieważ wiele innych płyt, również ASRocka, ma sterowniki i wsparcie pod 7)

Na stronie producenta w jednej wersji językowej widzę, że jest wsparcie pod ten system, w innej wersji widzę, że jest pod inny system.

 

Dzięki z góry za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W bólach zainstalujesz, a i tak USB nie będzie działać (brak sterownika, a wszystko, nawet porty USB2 działają na kontrolerze 3.1).

To że system się buntuje przed aktualizowaniem pomijam - są fixy, łatwe do znalezienia.

 

Oficjalne wsparcie skończyło się na procesorach 6 generacji - skylake.

Z serii 300 tylko Z370 ma stary kontroler do którego są sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam pytanie: czy na komputerze z płytą główną ASRock B360M-HDV bez problemu zainstaluję Windows 7?

Sterowniki na stronie są tylko pod 10, i to w jednej wersji (co mnie trochę zdziwiło, ponieważ wiele innych płyt, również ASRocka, ma sterowniki i wsparcie pod 7)

Na stronie producenta w jednej wersji językowej widzę, że jest wsparcie pod ten system, w innej wersji widzę, że jest pod inny system.

 

Dzięki z góry za pomoc

 

Bez problemów na pewno nie, będziesz miał całe mnóstwo problemów, a jak już uda ci się zainstalować to nie zrobisz aktualizacji z windows update bo microsoft zablokował taką możliwość :E Do mojej płyty od Gigabyte też nie ma na stronie żadnych sterowników pod win 7 tylko do win 10 64 bit .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemów na pewno nie, będziesz miał całe mnóstwo problemów, a jak już uda ci się zainstalować to nie zrobisz aktualizacji z windows update bo microsoft zablokował taką możliwość :E Do mojej płyty od Gigabyte też nie ma na stronie żadnych sterowników pod win 7 tylko do win 10 64 bit .

 

W bólach zainstalujesz, a i tak USB nie będzie działać (brak sterownika, a wszystko, nawet porty USB2 działają na kontrolerze 3.1).

To że system się buntuje przed aktualizowaniem pomijam - są fixy, łatwe do znalezienia.

 

Oficjalne wsparcie skończyło się na procesorach 6 generacji - skylake.

Z serii 300 tylko Z370 ma stary kontroler do którego są sterowniki.

 

Okej, dzięki za pomoc :D

 

Pytając jeszcze: czy 8/8.1 również skończyło się wsparcie i pozostaje już tylko 10? Czy jednak z 8.1 dałoby się jakoś przeżyć, nazwijmy to mniej boleśnie niż z 7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie jest wspierany.

 

W praktyce jest dużo lepiej, bo 8.1 posiada własny sterownik USB3. A więc w porównaniu do win7 komputer będzie używalny.

 

Planujesz używać integrę?

 

Blokowanie się windows update najlepiej przeskoczyć takim fixem -> KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, dzięki za pomoc :D

 

Pytając jeszcze: czy 8/8.1 również skończyło się wsparcie i pozostaje już tylko 10? Czy jednak z 8.1 dałoby się jakoś przeżyć, nazwijmy to mniej boleśnie niż z 7?

I chcesz używać tego paskudnego metro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@luk21pl, w chwili obecnej na win8.1 nie widzimy metro po uruchomieniu komputera, tylko od razu mamy pulpit, więc nic w oczy nie kuje :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcialem zakladac nowego tematu wiec podepne sie: Jedzie do mnie płyta Asus z370-a Prime i procek i5 8600K , do tej pory korzystalem z win 7 , pytanie czy do korzystania z nowych podzespolow konieczne bedzie przejscie na win 10 ??, na wielu forach pisza ze z370 i procesory 8 generacji wspieraja tylko win 10 na stronie producenta sa sterowniki do plyty pod windows 7 tylko czytalem na forach ze zainstalowac mozna ale moga byc spore problemy ze stabilnym dzialaniem , i jak ma sie do tego procesor 8 generacji ?? bo np tutaj https://ithardware.pl/testyirecenzje/test_procesora_intel_core_i5_8600k_coffee_lake_w_natarciu-4000-18.html jest test tego procka i plyty z370 na win 7. Wiec jak to w koncu jest? bedzie to dzialac na win 7 czy nie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z370 to to samo co z170 tylko pod inna nazwa, bedzie dzialac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...