Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Exodiss

Wideorejestrator do 200-300 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego czasu posiadam wideorejestrator Xiaomi Mijia DVR, ale niestety nie spełnia on moich oczekiwań.

 

W moim aucie napięcie w zapalniczce występuje cały czas, przez co bez odpięcia kamerki od zasilania obraz cały czas jest nagrywany co jest kompletnie bez sensu... Jedyne na czym mi zależy, to na jakości nie gorszej niż w moim Xiaomi oraz trybem parkingowym z prawdziwego zdarzenia, który na postoju odpala kamerke dopiero pod wpływem ruchu lub np. wstrząsu (Gsensor).

 

Jesteście w stanie cokolwiek polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd kamerka ma wiedzieć że ma przejść na baterię i czuwać w trybie parkingowym, skoro ma non stop zasilanie?

Ja na twoim miejscu dorobiłbym sobie podobne gniazdo zapalniczki takie, które prąd będzie podawało normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baterie w wideorejestratorach służą głównie do podtrzymania ustawień daty i godziny, np Viofo A119 ma kondensator tylko troche mnie odstrasza :)

 

Z tego co czytałem są kamerki które automatycznie wykrywają czy pojazd stoi czy się porusza, i właśnie do trybu parkingowego wymagane jest stałe zasilanie, bo bateria w kamerce na długo nie starcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no stałe. Ale pobór w trybie czuwania jest znikomy.

Każda lepsza kamerka nawet taka za 150zł (A118/B40) posiada takową funkcję. Po prostu to xiaomi jest kijowe ;)

Ja miałem B40 na imx323 i nagrania były jak najbradziej ok, również w nocy. I to w FHD. Cały czas pod zasilaniem, aktywowała się tylko gdy wykryła ruch.

 

Aha, kondensator to zaleta, nie ma się czego obawiać. Bardziej bym sie obawiał dvr z akumulatorem, że wyleje lub wybuchnie jak sie nagrzeje, ale nie będzie działać w mrozy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście coraz bardziej skłaniam się do przylepienia do okna jakiegoś smartfona z appką przekształcającą telefon w wideorejestrator.

 

Te chińskie szajsy w przedziale <200zł mnie już zapieniły totalnie (mówię o navroad mycam hd next(klon chinola)): nie włącza się, zwiesza, nie reaguje na ruch wtedy kiedy powinno za to reaguje kiedy nie powinno... Oczywiście dziwnym trafem problemy zaczęły wyłazić 2 miesiące po gwarancji.

Smartfony były budowane z czegoś solidniejszego niż ryż. Jeśli wykorzysta się coś z dobrym aparatem to efekt będzie lepszy niż rejestratory ze średniej półki, które to może i mają dobre sensory ale implementacja leży.

Yanosik ma funkcję wideorejestratora ale nie testowałem jej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Galaxy S7, jeździłem z nim na Ryśku dość długi czas, ale nie było to idealne rozwiązanie, ale fakt faktem - jakość była świetna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Galaxy S7, jeździłem z nim na Ryśku dość długi czas, ale nie było to idealne rozwiązanie, ale fakt faktem - jakość była świetna.

s7mkę jak zostawisz za oknem to ci zajumią zaraz, a zdejmować za każdym razem gdy wsiadasz/wysiadasz z auta to uciążliwe.

Inaczej ze sprzętami do 100-150zyla. Rejestrator tyle kosztował i nie zdjęli to na smartfona też nikt się nie połasi, a w tej cenie można dorwać pierwsze z1/z1 compact z aparatem 20mpix i dobrą optyką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, to też nie jest taki głupi pomysł.. tylko nie wiem jak dlugo to wytrzyma, Z1 Compact faktycznie można kupić za śmieszne pieniądze, ciekaw jestem jakby to się spisało w praktyce.

 

 

Problem z zapalniczką wyeliminowany, w Peugeocie 406 Coupe jest opcja przestawienia bezpiecznika zapalniczki przez co zasilanie dostaje dopiero po przekręceniu kluczyka... Ale nadal zostaje kwestia trybu parkingowego którego ta kamerka nie ma, a to głównie chciałem mieć :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telefon się słabo nadaje, mały kąt więc wszystkiego nie uchwycisz, jest bardziej podatny na przegrzanie, ciągle ładowana bateria traci swoje parametry.

Poza tym brak trybu parkingowego, trzeba to wyciągać z auta.

 

Sam miałem Xiaomi DVR, ale była promocja na A119Pro za 320zł. Jakość jest lepsza, ma kondensator, a nie baterię jak xiaomi, w którym padła po roku.

Interfejs jest gorszy ale za to można wybrać tryb parkingowy, jest gps i parę innych drobiazgów. Viofo ma też o wiele lepszy uchwyt na kleju, Xiaomi potrafiła odpaść z przyssawki :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem sobie właśnie o tym A119, wydaje się spoko, może nie ma jakiegoś mega zarąbistego tego trybu parkingowego, ale działa i ma całkiem fajną jakość. Poczekam na jakąś fajną promocję u majfrendów i spróbuje ją ustrzelić poniżej 300 zł..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj też b40 i jej podobnych, tu rozchodzi się głównie o optyke i procesor i takich konstrukcji jest kilka. Możesz wyrwać odpowiednik a119 taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z użytkownikiem Petru23 bez wątpienia powinieneś szukać b40. Nagrania w nocy moze nie były idealne ale czytelne więc nic więcej nie potrzebowałem.

 

To jest mój wideorejestrator https://kamerycofania.com/kamery-samochodowe/ Masz tam też więcej propozycji. Jakby coś to zapraszam na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...