Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

aenwu

Kupno nowej karty graficznej czy lepiej RX580 czy GTX 1070Ti?

  

48 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaką kartę graficzną najlepiej kupić?

    • GTX 1070Ti
      16
    • RX 580
      6
    • Nie kupować nic w tej chwili lepiej poczekać
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy warto przed premierą nowych kart graficznych od zielonych myśleć w ogóle o zakupie np RX 580 wiem że muszę sobie sam odpowiedzieć na kilka pytań ile chce wydać na kartę graficzną w jakie gry gram najczęściej.

Jaka rozdzielczość mnie interesuje. Czy w ogóle myślenie o przyszłości ma w tym wypadku jakikolwiek sens? wiem że jak wyjdą nowe karty graficzne od Nvidii to sytuacja z cenami obecnej generacji ulegnie zmianie.

Budżet do wydania na kartę graficzną jest jak na razie 1300zł. Obecny GTX 970 wytrzymał tyle, to wytrzyma dalej. Widziałem parę porównań wydajności na YouTube i i3 8100 nie ogranicza 1070Ti w żaden sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Niech ktos zweryfikuje,bo cos mi nie pasuje ze 8100 mialby nie blokowac 1070Ti. I wcale nie chodzi mi o brak roznic powyzej 60 fps, tyle ze jednak zmniejszanie liczby fps przez sam procesor.

 

A ja bym bral 580 jakby na juz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i3 8100 jak najbardziej ogranicza GTX 1070Ti. Jak chcesz porządnie temat ogarnąć, to teraz zmień procka np. Na 8600K. I bierz GPU po premierze nowych kart (20 Sierpnia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ktos zweryfikuje,bo cos mi nie pasuje ze 8100 mialby nie blokowac 1070Ti. I wcale nie chodzi mi o brak roznic powyzej 60 fps, tyle ze jednak zmniejszanie liczby fps przez sam procesor.

 

A ja bym bral 580 jakby na juz.

 

Czy te Radeony RX580 to rzeczywiście taki niewypał? cały czas się zastanawiam, bo procesor i tak muszę zmienić na i5 8600k za obecną cenę GTX 1070 Ti mam RX 580 i i5 8600k

 

 

i3 8100 jak najbardziej ogranicza GTX 1070Ti. Jak chcesz porządnie temat ogarnąć, to teraz zmień procka np. Na 8600K. I bierz GPU po premierze nowych kart (20 Sierpnia).

 

To jak to się ma do takich porównań?klik

 

Słyszałem że ten procesor jakoś mocno nie ograniczy GTX 1070 Ti tą kartę bym kupił jakby ceny spadły poniżej 2 220 zł ale na to można liczyć dopiero jak Nvidia wypuści wszystkie karty z nowej generacji.

 

Co do procesora, to i tak zamierzałem zmieniać właśnie na i5 8600k, ale dopiero w przyszłym roku. A dlaczego tak? żeby zobaczyć jak bardzo wydajność będzie się różnić w porównaniu z i3 8100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1070ti bije na glowe rx580, do tej karty to sie porownuje 1060 bo maja zblizona wydajnosc. poczekaj na nowa genracje i zoabczys jak sie ceny uplasuja i co wyniknie. procek cokolweik pow 1060 gtx powinien byc szybszy aczkolwiek da sie przeciez na tym grac i mozesz go zmienic pozniej a najpierw karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1070ti bije na glowe rx580, do tej karty to sie porownuje 1060 bo maja zblizona wydajnosc. poczekaj na nowa genracje i zoabczys jak sie ceny uplasuja i co wyniknie. procek cokolweik pow 1060 gtx powinien byc szybszy aczkolwiek da sie przeciez na tym grac i mozesz go zmienic pozniej a najpierw karte.

 

To wiem że jest wyraźna różnica między GTX 1070Ti a RX 580 to oczywiste. Dlatego lepiej poczekać na spadek cen poniżej 2200-2400zł bo po premierze nowych kart Nvidii sklepy na pewno będą się chciały pozbyć tego co zalega, a wtedy jest okazja do zakupów. Najrozsądniej będzie teraz zmienić procka na i5 8600k bo i tak go trzeba zmienić, a na kartę poczekać jak się sytuacja rozwinie. Karty nie muszę teraz na już kupować obecna nadal działa tylko wymagała czyszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1070ti idzie dostac ponizej 2k za nowa, np z evga strony ftw2 chlodzenie czyli to najlepsze ich karta ponizej 2k. caseking.de mnostwo ceikawych ofert do 2k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te Radeony RX580 to rzeczywiście taki niewypał? cały czas się zastanawiam, bo procesor i tak muszę zmienić na i5 8600k za obecną cenę GTX 1070 Ti mam RX 580 i i5 8600k

 

 

 

 

To jak to się ma do takich porównań?klik

 

Słyszałem że ten procesor jakoś mocno nie ograniczy GTX 1070 Ti tą kartę bym kupił jakby ceny spadły poniżej 2 220 zł ale na to można liczyć dopiero jak Nvidia wypuści wszystkie karty z nowej generacji.

 

Co do procesora, to i tak zamierzałem zmieniać właśnie na i5 8600k, ale dopiero w przyszłym roku. A dlaczego tak? żeby zobaczyć jak bardzo wydajność będzie się różnić w porównaniu z i5 8600k

 

GPU Usage 99% jest BARDZO zdradliwie, ludzie sugerują się tym będą przekonanymi o braku bottlenecka. Nic bardziej mylnego, przykładowo na CPU A masz 99% użycia karty, na CPU B również. Jednak realnie różnice w fps są zauważalne i istotne. Kolejna sprawa, nie samym fps się sugerować należy. Responsywność, input lag itp. To wszystko ma znaczenie. Twój obecny procek w połączeniu z GTX 1070Ti czy tym bardziej kartami szybszymi, to bardzo niekorzystne dla Ciebie rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wiem że jest wyraźna różnica między GTX 1070Ti a RX 580 to oczywiste. Dlatego lepiej poczekać na spadek cen poniżej 2200-2400zł bo po premierze nowych kart Nvidii sklepy na pewno będą się chciały pozbyć tego co zalega, a wtedy jest okazja do zakupów. Najrozsądniej będzie teraz zmienić procka na i5 8600k bo i tak go trzeba zmienić, a na kartę poczekać jak się sytuacja rozwinie. Karty nie muszę teraz na już kupować obecna nadal działa tylko wymagała czyszczenia.

Za 2000zł na promocjach chodzą GTX1080 i celuj w taką kartę. Teraz przed premierą GTX2080 może być trochę takich promocji. GTX1070Ti nie zawracaj sobie głowy, bo one dziwnie trzymają cenę, chociaż są słabsze od 1080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za.miesiac pewnie kupisz GTx 2060 za 1300-1400zł. Wydajność powinna być na poziomie tego GTx 2070ti i jeszcze zostanie kasa na procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za.miesiac pewnie kupisz GTx 2060 za 1300-1400zł. Wydajność powinna być na poziomie tego GTx 2070ti i jeszcze zostanie kasa na procka.

Ładnie odleciałeś jak na awatarze :) Premiera 2060 będzie prawdopodobnie pod koniec roku, a cena i wydajność nie jest jeszcze kompletnie znana nawet w przeciekach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPU Usage 99% jest BARDZO zdradliwie, ludzie sugerują się tym będą przekonanymi o braku bottlenecka. Nic bardziej mylnego, przykładowo na CPU A masz 99% użycia karty, na CPU B również. Jednak realnie różnice w fps są zauważalne i istotne. Kolejna sprawa, nie samym fps się sugerować należy. Responsywność, input lag itp. To wszystko ma znaczenie. Twój obecny procek w połączeniu z GTX 1070Ti czy tym bardziej kartami szybszymi, to bardzo niekorzystne dla Ciebie rozwiązanie.

 

A i5 8600k będzie lepszym połączeniem z szybszą kartą? teraz bym kupił i5 8600k a później kartę graficzną może nawet używaną Asus 1070Ti ROG jest ich mniej na Allegro niż 1070 jeszcze na gwarancji. A stary procesor sprzedał. Dlaczego taka kolejność? chce zmianę karty przedłużyć jak najbardziej się da w czasie.

Bo ceny nowych kart po 20 sierpnia mogą być różne nie zaczną się od razu zmieniać, ale sklepy będą do ostatniej chwili trzymać obecną cenę. Oczywiście mam świadomość że taka karta graficzna mogła kopać krypto walutę tylko raczej RX580 się do tego bardziej nadaje niż GTX 1070Ti

 

Czasami w niektórych grach pojawia się lepsza płynność animacji i stabilniejsza liczba klatek na RX 580 w porównaniu z GTX 1060 6GB na którym widać wyraźne rwania animacji dropy do 25 FPS

. Co daje ten stabilniejszy FPS więcej v ram? wiadomo wydajność karty graficznej kończy się szybciej niż zapotrzebowanie na v ram. Oczywiście wielu testujących karty graficzne zwykle podaje maksymalny i minimalny FPS zapominając o tym że responsywność gry, input lag też ma znaczenie. Bo ilość klatek lepiej przedstawić niż opisywać wrażenia z tego jak gra działa z daną kartą graficzną w połączeniu z konkretnym procesorem CPU. Tutaj widać że na RX 580 FPS jest rzeczywiście niższy, ale wyraźnie stabilniejszy w porównaniu z GTX 1060 6GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i5 8600k będzie lepszym połączeniem z szybszą kartą? teraz bym kupił i5 8600k a później kartę graficzną może nawet używaną Asus 1070Ti ROG jest ich mniej na Allegro niż 1070 jeszcze na gwarancji. A stary procesor sprzedał. Dlaczego taka kolejność? chce zmianę karty przedłużyć jak najbardziej się da w czasie.

Bo ceny nowych kart po 20 sierpnia mogą być różne nie zaczną się od razu zmieniać, ale sklepy będą do ostatniej chwili trzymać obecną cenę. Oczywiście mam świadomość że taka karta graficzna mogła kopać krypto walutę tylko raczej RX580 się do tego bardziej nadaje niż GTX 1070Ti

 

Czasami w niektórych grach pojawia się lepsza płynność animacji i stabilniejsza liczba klatek na RX 580 w porównaniu z GTX 1060 6GB na którym widać wyraźne rwania animacji dropy do 25 FPS

. Co daje ten stabilniejszy FPS więcej v ram? wiadomo wydajność karty graficznej kończy się szybciej niż zapotrzebowanie na v ram. Oczywiście wielu testujących karty graficzne zwykle podaje maksymalny i minimalny FPS zapominając o tym że responsywność gry, input lag też ma znaczenie. Bo ilość klatek lepiej przedstawić niż opisywać wrażenia z tego jak gra działa z daną kartą graficzną w połączeniu z konkretnym procesorem CPU. Tutaj widać że na RX 580 FPS jest rzeczywiście niższy, ale wyraźnie stabilniejszy w porównaniu z GTX 1060 6GB

 

i5 8600K to bardzo przyzwoity procek. Do 1070Ti będzie ok.

 

Co do rwania na GTX 1060, to jakieś dziwne anomalie Lipton musiał mieć.

 

Zerknij jak śmiga GTX 1060 6 GB OC vs RX 480 8 GB OC, oraz GTX 980 mający 4 GB vs RX 480.

 

 

 

Dawno temu robione testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 8600K to bardzo przyzwoity procek. Do 1070Ti będzie ok.

 

Co do rwania na GTX 1060, to jakieś dziwne anomalie Lipton musiał mieć.

 

Zerknij jak śmiga GTX 1060 6 GB OC vs RX 480 8 GB OC, oraz GTX 980 mający 4 GB vs RX 480.

 

 

 

Dawno temu robione testy.

 

Od jakiegoś czasu dość często oglądam takie testy.

Plan jest taki kupuje teraz lub w przyszłym miesiącu i5 8600k bo od początku planowałem zakup tego procesora, ale budżet mi nie pozwolił na zakup w tamtym czasie bo i5 8600k kosztował 1500zł a i3 8100 jedynie niecałe 500zł. A gdy już będę miał procesor to czekam na to co się wydarzy na rynku kart graficznych i na spokojnie odkładam pieniądze na nową kartę. Bo używany GTX 1070 Ti za 1780 zł z ponad 2 letnią gwarancją patrząc na to że do nowej karty dokładam jedynie 800zł to moim zdaniem nie do końca dobry interes. Aż tak mi się nie śpieszy z zakupem karty wtedy bym miał już w pełni optymalny zestaw do grania na długo. Nie zależy mi też na propozycji z nowych kart graficznych, bo cena może być i na pewno będzie astronomiczna. Do póki nie zaczną się pojawiać nowe karty graficzne od Nvidii nie ma co gdybać. Liczę na to że karty obecnej generacji będą tańsze najbardziej bym chciał Asus 1070Ti ROG Strix.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 8600K to bardzo przyzwoity procek. Do 1070Ti będzie ok.

 

Co do rwania na GTX 1060, to jakieś dziwne anomalie Lipton musiał mieć.

 

Zerknij jak śmiga GTX 1060 6 GB OC vs RX 480 8 GB OC, oraz GTX 980 mający 4 GB vs RX 480.

 

 

 

Dawno temu robione testy.

Kolega wyżej podał jeden przykład, dotyczy on ROTR. Bardzo wysokie ustawienia tekstur na 6GB VRAM potrafią objawiać się takimi defektami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej podał jeden przykład, dotyczy on ROTR. Bardzo wysokie ustawienia tekstur na 6GB VRAM potrafią objawiać się takimi defektami.

 

Nie mam teraz jak sprawdzić materiału jeszcze raz. W DX12 tak miałeś czy w DX11? Bo to co zauważyłem w ROTR oraz DX12, to losowe stuttery na wszystkim co ma 6 GB vram i mniej. Spadają klatki jak szalone, restart gry + powtórzenie testu jeszcze raz, pomaga.

 

Ja to jako anomalię traktuje bo w czasie grania normalnego, nie zauważyłem tego. No i też ważne, że nie zawsze się tak dzieje. Kwestia sterów, niefarta. Cholera wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX1070Ti - jest droższy wyraźnie, nie starczy Ci 1300 zł

 

RX580 - do 1300 zł kupisz nowego, lub mało używanego za 900-1000 zł (patrz na GW)

 

czekanie - RTX2080, RTX2080 będą kosztować grubo ponad 2000 zł+, więc po za zasięgiem twoim

 

czekanie(2) - możesz czekać na RTX2060 nawet pół-roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam teraz jak sprawdzić materiału jeszcze raz. W DX12 tak miałeś czy w DX11? Bo to co zauważyłem w ROTR oraz DX12, to losowe stuttery na wszystkim co ma 6 GB vram i mniej. Spadają klatki jak szalone, restart gry + powtórzenie testu jeszcze raz, pomaga.

 

Ja to jako anomalię traktuje bo w czasie grania normalnego, nie zauważyłem tego. No i też ważne, że nie zawsze się tak dzieje. Kwestia sterów, niefarta. Cholera wie.

 

Test ROTR był robiony w DX 11 na GTX 1060 6GB i RX580

 

GTX1070Ti - jest droższy wyraźnie, nie starczy Ci 1300 zł

 

RX580 - do 1300 zł kupisz nowego, lub mało używanego za 900-1000 zł (patrz na GW)

 

czekanie - RTX2080, RTX2080 będą kosztować grubo ponad 2000 zł+, więc po za zasięgiem twoim

 

czekanie(2) - możesz czekać na RTX2060 nawet pół-roku

 

Mogę dołożyć te 900 zł i wystarczy na kartę Asus GTX 1070 Ti Rog Strix kosztuje 2329 zł w x kom.

A mam do wymiany też procesor na i5 8600k chyba że procka kupie na końcu. Co do RX 580 to kupił bym tą kartę gdyby zakup okazał się sensowny. A zamiana z GTX 970 na tego Radka to taka trochę sztuka dla sztuki mi się wydaje wydam kasę i pewnie będę niezadowolony z wymiany. Niby nie planuje rozdzielczości 4K tutaj Lipton zrobił fajne porównanie GTX 780 i R9 290 jak po czasie od premiery sytuacja z tymi kartami się zmieniła

domyślacie się chyba że chodzi mi o sensownie wydane pieniądzę by się tego RX 580 nie pozbywać i nie kupować za rok nowej karty graficznej.

 

Czy się mylę niech inni się wypowiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę dołożyć te 900 zł i wystarczy na kartę Asus GTX 1070 Ti Rog Strix kosztuje 2329 zł w x kom.

 

Tu masz 1070 Ti za 1680zł + 60zł przesyłka w mailboxde.

https://www.saturn.at/de/product/_zotac-geforce%C2%AE-gtx-1070-ti-mini-8gb-gddr5-zt-p10710g-10p-1615367.html

 

Przepłacanie 600zł na tym samym modelu, w dodatku pod koniec jego świetności, to w moich oczach kiepski interes (tak wiem, że to inna wersja, ale modelowo karta ta sama).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz 1070 Ti za 1680zł + 60zł przesyłka w mailboxde.

https://www.saturn.at/de/product/_zotac-geforce%C2%AE-gtx-1070-ti-mini-8gb-gddr5-zt-p10710g-10p-1615367.html

 

Przepłacanie 600zł na tym samym modelu, w dodatku pod koniec jego świetności, to w moich oczach kiepski interes (tak wiem, że to inna wersja, ale modelowo karta ta sama).

 

Najlepiej będzie poczekać na to jak się sytuacja na rynku kart graficznych rozwinie kilka tygodni po 20 sierpnia. Nawet za używaną kartę GTX 1070 Ti to w moim odczuciu to wciąż średni interes. Model od MSI GTX 1070 Ti Gaming X można kupić za 1550 zł ale to wciąż używka i wątpliwa sensowność tego interesu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej będzie poczekać na to jak się sytuacja na rynku kart graficznych rozwinie kilka tygodni po 20 sierpnia. Nawet za używaną kartę GTX 1070 Ti to w moim odczuciu to wciąż średni interes. Model od MSI GTX 1070 Ti Gaming X można kupić za 1550 zł ale to wciąż używka i wątpliwa sensowność tego interesu.

Nie napisałem ani słowa o zakupie używanej karty. Cena i link, które wstawiłem dotyczą fabrycznej nowej ZOTAC GeForce® GTX 1070 Ti Mini, 8 GB GDDR5 (ZT-P10710G-10P).

 

Raz piszesz, że 2300zł nie jest problemem, za chwilę, że nawet 1500zł to za dużo. Zastanów się czego Ty tak naprawdę chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem ani słowa o zakupie używanej karty. Cena i link, które wstawiłem dotyczą fabrycznej nowej ZOTAC GeForce® GTX 1070 Ti Mini, 8 GB GDDR5 (ZT-P10710G-10P).

 

Raz piszesz, że 2300zł nie jest problemem, za chwilę, że nawet 1500zł to za dużo. Zastanów się czego Ty tak naprawdę chcesz.

 

Nie napisałem nigdzie że mi zaproponowałeś używaną kartę.

Pisząc o kwocie 1 550 zł miałem na myśli kartę używaną co w obecnych czasach w dobie koparek BTC,ETC jest średnim interesem, a mając na myśli że kwota 2 300zł nie jest problemem za nową kartę.

Jakby się tak zastanowić, to i tak jest to lepsze wyjście niż karta używana. Lepiej kupić kartę nową której nikt wcześniej nie miał, a w przypadku karty używanej zaoszczędzisz ok 700zł co nie zawsze się opłaca i ma sens. Przypadkowa osoba z serwisu akcyjnego nie jest godna zaufania.

Nie chce karty która kopała krypto walutę miała kombinowany BIOS, a wgrywanie modowanego BIOSu nie zostawia śladu jak wgrasz ponownie stockowy. Bo żaden sprzedawca się do tego nie przyzna.

Zrobi zdjęcie faktury z zakrytą datą i twierdzi że ma 3 lata gwarancji a karta kupiona na początku roku :E

Czy ty byś wydał na kartę używaną 1 750zł ? postaw się w sytuacji kogoś takiego jak ja kto szuka karty na używkę szkoda mi kasy. Jak już mam coś kupić, to nowego jak już zresztą wspomniałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem nigdzie że mi zaproponowałeś używaną kartę.

Pisząc o kwocie 1 550 zł miałem na myśli kartę używaną co w obecnych czasach w dobie koparek BTC,ETC jest średnim interesem, a mając na myśli że kwota 2 300zł nie jest problemem za nową kartę.

Jakby się tak zastanowić, to i tak jest to lepsze wyjście niż karta używana. Lepiej kupić kartę nową której nikt wcześniej nie miał, a w przypadku karty używanej zaoszczędzisz ok 700zł co nie zawsze się opłaca i ma sens. Przypadkowa osoba z serwisu akcyjnego nie jest godna zaufania.

Nie chce karty która kopała krypto walutę miała kombinowany BIOS, a wgrywanie modowanego BIOSu nie zostawia śladu jak wgrasz ponownie stockowy. Bo żaden sprzedawca się do tego nie przyzna.

Zrobi zdjęcie faktury z zakrytą datą i twierdzi że ma 3 lata gwarancji a karta kupiona na początku roku :E

Czy ty byś wydał na kartę używaną 1 750zł ? postaw się w sytuacji kogoś takiego jak ja kto szuka karty na używkę szkoda mi kasy. Jak już mam coś kupić, to nowego jak już zresztą wspomniałem.

Pisząc o ,,oszczędności 600zł za ten sam model'', odnosiłem się do oferty na Zotac 1070 Ti z niemieckiego Saturna, gdzie otrzymujesz nową kartę z gwarancją (po rejestracji na stronie Zotac), 600zł taniej względem oferty X-KOM, którą przedstawiłeś.

 

W kwestii pytania: Nie, nie kupiłbym używanej karty dla siebie - na stałe. Karty używane, w tym pokoparkowe miały sens kilka miesięcy temu, jako przejściowe. Teraz zaczekałbym na nowe modele i obniżki sklepowe starych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o ,,oszczędności 600zł za ten sam model'', odnosiłem się do oferty na Zotac 1070 Ti z niemieckiego Saturna, gdzie otrzymujesz nową kartę z gwarancją (po rejestracji na stronie Zotac), 600zł taniej względem oferty X-KOM, którą przedstawiłeś.

 

W kwestii pytania: Nie, nie kupiłbym używanej karty dla siebie - na stałe. Karty używane, w tym pokoparkowe miały sens kilka miesięcy temu, jako przejściowe. Teraz zaczekałbym na nowe modele i obniżki sklepowe starych.

 

I właśnie ja tak zamierzam zrobić poczekać jak się sytuacja zmieni kilka tygodni po 20 sierpnia i jak rynek zareaguje i jakie ogłoszą daty premier kolejnych modeli i o ile ceny GTX 1070 Ti spadną.

Teraz mam GTX 970 to karta przejściowa na przeczekanie.

Na razie bym zmienił procesor na i5 8600k a kartę w dogodniejszym do tego momencie.

A jak się odniesiesz do RX 580 czy warto by było w ogóle nawet na rok, półtora rozważać zakup tej karty patrząc na testy to owszem jest wydajniejsza od GTX 970 ale nie jest to jakaś ogromna różnica. Zakłądając że wydajność tej karty była by dla mnie w zupełności wystarczająca? pewnie gdybym miał inną kartę graficzną np GTX 660Ti to pewnie miała by ta zmiana większy sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1300 zł masz GTX 1070 używanego, z wersją Ti już tak kolorowo nie jest. Jutro jest premiera, jeżeli wypadnie bardzo dobrze, a cena ludzi zadowoli, to możesz liczyć na ładny wysyp kart na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...