Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kuchaty

DELL Vostro 5471 czy 5370 a może coś innego do 4,5k? [biuro, mobilność]

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Poszukuję laptopa do biura, ale niekoniecznie tylko do aplikacji biurowych. Dosyć często zdarza mi sie przeglądać projekty w AutoCAD (grafika wektorowa) albo korzystać z programu Qgis. Dysponując budżetem około 4,5k brutto po przeszukaniu Internetów w zasadzie jestem zdecydowany/niezdecydowany na DELLa Vostro 5471/5370 ale nurtuje mnie też kilka pytań.

 

- Czy jest sens kupowania laptopa z dodatkową kartą graficzną - nie będę używał laptopa do gier ale zastanawiam się czy dodatkowa karta graficzna wpłynie na szybsze działanie aplikacji o których pisałem powyżej? W poprzednim laptopie HP Probook 4540s też miał dwie kart graficzne ale automatyczna przełączanie się tych kart praktycznie nie działało więc nie korzystałem z dodatkowej karty

 

- czy dodatkowa grafika wpłynie na kulturę pracy? (hałas i temperatura)

- czy w różnych rozmiarach będą inne układy chłodzenia - w sensie czy któryś będzie głośniejszy?

- czy do wersji 13 cali będę mógł dołożyć później dodatkowy dysk twardy?

- czy warto dopłacać i porywać się na procesor i7?

 

Może macie inne sugestie?

W biurze mój laptop podłączony jest do stacji dokującej więc nie robi mi to różnicy czy to będzie 13 czy 14 cali. Generalnie ma nie zajmować połowy biurka i być cichy i szybki i nie wyglądać jak kloc.

Fajnie gdyby potrafił wytrzymać na baterii "pół dnia" spotkań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell Vostro 5471 i5-8250U/16GB/256+1000/10Pro FHD 4079 złotych

Dedykowane karta graficzna jest dla ciebie niepotrzebna, a może mieć negatywny wpływ na kulturę pracy i przebiegi na baterii. 14 cali będzie lepsze do pracy, jeśli będzie trzeba coś zrobić, a nie będzie monitora pod ręką. I5 gen i 16GB ram to optymalne połączenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem jeszcze nad HP Envy 13

https://www.x-kom.pl/p/412025-notebook-laptop-133-hp-envy-13-i7-8550u-8gb-512pcie-win10-fhd.html?utm_source=forum&utm_medium=link&utm_campaign=FORA

prawdopodobnie udałoby się wyrwać go w cenie budżetu, niemniej jednak martwi mnie ta ilość RAM i to w dodatku DDR3.

 

Albo może Lenovo Yoga z serii 720-13/730-13?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yogi nie są złe, ale nie brałbym zwykłego Lenovo w tym budżecie. Trochę słaby serwis gwarancyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dość przyzwoitą matrycą ASUS ZenBook UX410UA i5-8250U/16GB/256SSD+1TB/Win10 3 949 zł

Ultrabook z matową matrycą FULL HD IPS, przyzwoite wykonanie aluminiowa obudowa przy tym lekki i mobilny, podświetlana klawiatura, dobre wyniki pracy na baterii, całkiem niezłe głośniki jak na Ultrabook, dwa dyski wewnątrz laptopa.

 

Ewentualnie bardzo ciekawa nowość

MSI PS42 i5-8250U/8GB/256/Win10 MX150 IPS 3 999 zł

Seria prestige od MSI, mało jest o nim jeszcze informacji lecz aluminiowa obudowa przy tym bardzo niska waga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czekoladka2, właśnie miałem pisać, że do gry wszedł nowy zawodnik w postaci tego Asusa ale z procesorem i7. Trochę słabo że ma aż tyle nikomu niepotrzebnych USB 2.0

https://www.x-kom.pl/p/427710-notebook-laptop-141-asus-zenbook-ux410ua-i7-8550u-16gb-512ssd-win10.html

 

Czy i7 w tych nowych wydaniach jest wart swojej ceny w stosunku do i5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Zestaw z obudowa i zasilaczem: i5-8500 Płyta MSI 1151 m.atx Dysk m.2 256GB DDR4 8GB RX560 4GB - sprzedam 800 zł zdjęcia dodam za 24h  
    • Kupię kamerę Blackmagic 2.5k 
    • Cały czas na tym samym kablu jedziesz? A np. wyciągnięcie i ponowne włożenie kabla nie likwiduje problemu?
    • Jak oni te pasty nakładają? Ręcznie czy maszynowo? Bo jak miałem 970 strixa, to po chyba 4-5 latach od kupna uznałem że wymienię pastę, bardziej z ciekawości jak to się robi, niż ze wzrostu temperatur, jak ściągnąłem chłodzenie, to sobie myślę WTF? Pasta tak walnięta jakby ktoś to po kilku głębszych robił, nie wiem ale połówka rdzenia była bez pasty  może to tak miało być, bo wsumie jeden jedyny raz wymieniałem pastę na gpu.
    • Nie ma czegoś takiego... ta zgoda podobno istniała już kilka razy w ciągu kilku miesięcy, a jednak... Obecnie Partia Republikańska w większości to opłacane przez Putina pionki, mniejszość to ta, która chce pomóc Ukrainie. Do tego masz karierowiczów, którzy zrobią wszystko(Johnson, który bez przyzwolenia Trumpa nie kiwnie palcem). Trump jest najważniejszym politykiem po prawej stronie w USA i to on decyduje o kształcie i kierunkach polityki Partii Republikańskiej. Właśnie z tego powodu rozdzielili te pakiety pomocowe, bo okazało się, że część demokratów nie chciała poprzeć pomocy dla Izraela(morderstwa osób cywilnych w Gazie), a tym samym dla Ukrainy i zrobił się kłopot. Teraz pomoc dla Izraela przejdzie, a pomoc dla Ukrainy zostanie uwalona, jeśli w ogóle zostanie poddana pod głosowanie. Reagan przewraca się w grobie, bo jest totalnie niezrozumiałe czym stała się prawica w USA i czyich interesów broni.    Kiedy Russia Today wchodzi za mocno... "Ukraińscy naziści, którzy powinni oddać Rosji część swojego terytorium". Tak wygląda dzisiaj przeciętny Republikanin, który przedstawia narrację i propagandę rosyjską. Przerażające do czego mogą doprowadzić pieniądze i głosowanie na populistów. To pokazuje jak mocne wpływy ma Rosja w USA(ale to już wiadomo oficjalnie po raporcie dotyczącym wyborów i wygranej Trumpa).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...