Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kuchaty

DELL Vostro 5471 czy 5370 a może coś innego do 4,5k? [biuro, mobilność]

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Poszukuję laptopa do biura, ale niekoniecznie tylko do aplikacji biurowych. Dosyć często zdarza mi sie przeglądać projekty w AutoCAD (grafika wektorowa) albo korzystać z programu Qgis. Dysponując budżetem około 4,5k brutto po przeszukaniu Internetów w zasadzie jestem zdecydowany/niezdecydowany na DELLa Vostro 5471/5370 ale nurtuje mnie też kilka pytań.

 

- Czy jest sens kupowania laptopa z dodatkową kartą graficzną - nie będę używał laptopa do gier ale zastanawiam się czy dodatkowa karta graficzna wpłynie na szybsze działanie aplikacji o których pisałem powyżej? W poprzednim laptopie HP Probook 4540s też miał dwie kart graficzne ale automatyczna przełączanie się tych kart praktycznie nie działało więc nie korzystałem z dodatkowej karty

 

- czy dodatkowa grafika wpłynie na kulturę pracy? (hałas i temperatura)

- czy w różnych rozmiarach będą inne układy chłodzenia - w sensie czy któryś będzie głośniejszy?

- czy do wersji 13 cali będę mógł dołożyć później dodatkowy dysk twardy?

- czy warto dopłacać i porywać się na procesor i7?

 

Może macie inne sugestie?

W biurze mój laptop podłączony jest do stacji dokującej więc nie robi mi to różnicy czy to będzie 13 czy 14 cali. Generalnie ma nie zajmować połowy biurka i być cichy i szybki i nie wyglądać jak kloc.

Fajnie gdyby potrafił wytrzymać na baterii "pół dnia" spotkań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell Vostro 5471 i5-8250U/16GB/256+1000/10Pro FHD 4079 złotych

Dedykowane karta graficzna jest dla ciebie niepotrzebna, a może mieć negatywny wpływ na kulturę pracy i przebiegi na baterii. 14 cali będzie lepsze do pracy, jeśli będzie trzeba coś zrobić, a nie będzie monitora pod ręką. I5 gen i 16GB ram to optymalne połączenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem jeszcze nad HP Envy 13

https://www.x-kom.pl/p/412025-notebook-laptop-133-hp-envy-13-i7-8550u-8gb-512pcie-win10-fhd.html?utm_source=forum&utm_medium=link&utm_campaign=FORA

prawdopodobnie udałoby się wyrwać go w cenie budżetu, niemniej jednak martwi mnie ta ilość RAM i to w dodatku DDR3.

 

Albo może Lenovo Yoga z serii 720-13/730-13?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yogi nie są złe, ale nie brałbym zwykłego Lenovo w tym budżecie. Trochę słaby serwis gwarancyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dość przyzwoitą matrycą ASUS ZenBook UX410UA i5-8250U/16GB/256SSD+1TB/Win10 3 949 zł

Ultrabook z matową matrycą FULL HD IPS, przyzwoite wykonanie aluminiowa obudowa przy tym lekki i mobilny, podświetlana klawiatura, dobre wyniki pracy na baterii, całkiem niezłe głośniki jak na Ultrabook, dwa dyski wewnątrz laptopa.

 

Ewentualnie bardzo ciekawa nowość

MSI PS42 i5-8250U/8GB/256/Win10 MX150 IPS 3 999 zł

Seria prestige od MSI, mało jest o nim jeszcze informacji lecz aluminiowa obudowa przy tym bardzo niska waga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czekoladka2, właśnie miałem pisać, że do gry wszedł nowy zawodnik w postaci tego Asusa ale z procesorem i7. Trochę słabo że ma aż tyle nikomu niepotrzebnych USB 2.0

https://www.x-kom.pl/p/427710-notebook-laptop-141-asus-zenbook-ux410ua-i7-8550u-16gb-512ssd-win10.html

 

Czy i7 w tych nowych wydaniach jest wart swojej ceny w stosunku do i5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...