Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Wo@Jtwek

Klawiatura mechaniczna do 300zł do gier typu battle royale i FPS.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

poszukuję klawiatury mechanicznej do 300zł do gier takich jak fortnite,czy cs:go.

Do obecnej chwili korzystałem z klawiatury membranowej,a ostatnio też nożycowej (Cougar 300k),z której jestem zadowolony do pewnego stopnia (ogranicza mnie brak pełnego anti-ghostingu).

 

Chciałbym otrzymać od Was propozycję,która będzie jak najbardziej zbliżona do takiej klawiatury jaką jest Cougar 300k (wiem,że różnica będzie zawsze zauważalna,ale jeżeli da się ją jakoś zmniejszyć to bardzo bym prosił).

Cena może wykroczyć o te kilkanaście złotych,jeżeli będzie warto.

 

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czegoś takiego szukam,nie podoba mi się tylko układ klawiszy zastosowany w tej klawiaturze.

Zapomniałem w sumie powiedzieć,interesuje mnie jak najprostszy design klawiatury,także brak ledów itp. w niczym mi nie przeszkadza,chodzi tylko o funkcjonalność.

Czekam na więcej propozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

natec rx85 na khalih red lub brown.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem HyperX Alloy FPS Cherry MX Red, wychodzi trochę poza budżet o +/- 40zł, ale po samych recenzjach/komentach można stwierdzić,że większość jest zadowolona.

Myślicie,że opłaca się coś takiego kupować, czy przepłacone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężko nie być zadowolonym z mechanika w tych pieniądzach. Zobacz jakie klawiatury mają funkcję (np klawisze funkcyjne) i wybierz to co Ci pasuje. Większość jest dobrze wykonanych.

Ja lubie rx85 bo ma regulację głośności i mute dźwięku na klawiszu - co jest u mnie must-have.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężko nie być zadowolonym z mechanika w tych pieniądzach. Zobacz jakie klawiatury mają funkcję (np klawisze funkcyjne) i wybierz to co Ci pasuje. Większość jest dobrze wykonanych.

Ja lubie rx85 bo ma regulację głośności i mute dźwięku na klawiszu - co jest u mnie must-have.

 

Co? Wręcz przeciwnie. Jeśli nie kupujesz byle czego za 150 zł. a nieco taniej niż 300 zł. to masz sporo porządnych klawiatur, a przy droższych ma się do wyboru tylko paru producentów, którzy jakoś nie są mistrzami jakości.

 

Jest jeszcze jedna klawiatura, dość porządna, ale ma dziwną konstrukcję: https://www.morele.net/klawiatura-cooler-master-masterkeys-pro-m-cherry-mx-red-sgk-4080-kkcr1-us-1020384/?gclid=EAIaIQobChMI0daatsf33AIVReR3Ch1atQQeEAQYAyABEgLYNfD_BwE

 

Jeżeli nie używasz strzałek to powinna być w sam raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jest jeszcze jedna klawiatura, dość porządna, ale ma dziwną konstrukcję: https://www.morele.net/klawiatura-cooler-master-masterkeys-pro-m-cherry-mx-red-sgk-4080-kkcr1-us-1020384/?gclid=EAIaIQobChMI0daatsf33AIVReR3Ch1atQQeEAQYAyABEgLYNfD_BwE

 

Jeżeli nie używasz strzałek to powinna być w sam raz.

 

Link nie działa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hyperx alloy to świetna opcja, tylko ponad budżet. mOże Logitech g413? Na romerach:

https://www.x-kom.pl/p/362148-klawiatura-przewodowa-logitech-g413-mechanical-gaming-keyboard-carbon.html

z wyglądu bardzo klasyczna

 

Romery niech sobie lepiej daruje, są ciche i w sumie to tyle. Do grania i tak nie kombinowałbym za bardzo i kupiłbym Cherry MX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

promo na hyperx'a za 299

 

klik

 

miałem g413 przez chwilę, nie polecam jeśli ktoś już wcześniej miał styczność z mechanikami, jako przeskok z membrany super, jeśli jednak w tej cenie mamy cherry to nie ma się co zastanawiać :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

promo na hyperx'a za 299

 

klik

 

Zdecydowanie dobra okazja.

Sam przesiadałem się z Microsoft SideWinder X4 na HyperX Alloy Elite RGB Cherry MX Red (trochę bardziej rozbudowana wersja ;) i jestem super zadowolony!

Jak dla mnie klawisze Cherry MX Red idealne.

 

Przy okazji - PROMOCJA na wersję RGB. W outlecie za 409 zł - "towar bez uszkodzeń, Może posiadać uszkodzone opakowanie fabryczne" Cena rewelacyjna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że trafiłem na ten temat, szczególne podziękowania dla panów co podlinkowali promocje HyperX'a z RTV AGD, 299 za tą klawe to naprawdę dobry deal.

Dojdzie podobno w środę, także zdam relację z wszystkiego.

To będzie mój pierwszy mechanik, w tym przypadku oparty o czerwone MX'y. Takie pytanie na marginesie do osób które są w posiadaniu podobnych klawiatur opartych o te same przełączniki - będzie to w miarę wygodne w pisaniu, czy tylko dedykacja pod gaming?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam niestety nieco inne przełączniki, ale też czerwone, 5g twardsze... cóż, spokojnie dają radę, aczkolwiek w pracy mam cokolwiek zjechana membranówkę i niestety notorycznie psuje mi się pamięć mięśniowa do leciutkich redów. :E

 

Niektórzy - jak sprawdzałem sam z ciekawości na forach - wręcz sobie redy, te od Cherry, chwalą. Chociaż są w mniejszości :E

 

Sam się musisz przekonać.

Zresztą nawet gdybym miał przyznać, ze do dłuuugiego pisania/klepania kodu lepsze byłyby twardsze bądź tactile, to ze zwykłym internetowo-domowym pisaniem nie ma co dramatyzować IMHO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że trafiłem na ten temat, szczególne podziękowania dla panów co podlinkowali promocje HyperX'a z RTV AGD, 299 za tą klawe to naprawdę dobry deal.

Dojdzie podobno w środę, także zdam relację z wszystkiego.

To będzie mój pierwszy mechanik, w tym przypadku oparty o czerwone MX'y. Takie pytanie na marginesie do osób które są w posiadaniu podobnych klawiatur opartych o te same przełączniki - będzie to w miarę wygodne w pisaniu, czy tylko dedykacja pod gaming?

 

a cieszę się, że promo się przydało ;) redy do pisania? jasne, dasz radę :) osobiście brązowe zamieniłem na redy dla jeszcze lżejszego feelingu i jest spoko

 

promo na hyperx'a za 299 jest jeszcze do 20.09, w mediaexpert również przeceniony, można jeszcze urwać 10 zł za newsletter

 

ps. jutro hyperx poda oficjalne ceny nowej wersji z przełącznikami kaihl silver speed i rgb, gdzieś już widziałem 120euro w jednym z niemieckich sklepów... dramat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś szukał to mam Corsaira K65 RGB na REDach używanego w dobrej cenie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klawiaturka już dotarła. Robi bardzo dobre wrażenie, co do samych przełączników to musze się jeszcze przyzwyczaić, na redach podczas pisania popełniam sporo błędów, taka to ich cecha że mają szybką reakcję i łatwo się pomylić :P

 

W grach fenomenalna, zupełnie inny komfort gry, sprzęt robi lekką różnicę in plus (CSGO)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pisania jakos bardziej mi podchodzily black od red jeszcze z tych bezklikowych.

http://www.test-gear.pl/dobor-klawiatury/

Ale nadal jakieś literówki mogą się zdarzać, zwłaszcza w tych nie Cherry gdzie siła potrzebna do aktywacji może być większa, ale są różne brandy (MX, Outemu (Gaote), kailh, Gateron [lepsze blacki od MX], czy drożej Nixdorf cz MX Silver, Silent) i warto dotrzeć do konkretnych danych porównawczych.

W grach blacki mogą troszkę bardziej drażnić. Ale głównie w wyścigówkach sądzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP nie polecaj mu blacków, które są wręcz w Polsce niedostępne, a bynajmniej nie jest łatwo je znaleźć i nie widzę, by kupował za granicą. Jeśli chcesz coś do pisania, co nie klika to masz MX BROWN, BLACK i RED to przełączniki do grania, nie do pisania.

 

ps. jutro hyperx poda oficjalne ceny nowej wersji z przełącznikami kaihl silver speed i rgb, gdzieś już widziałem 120euro w jednym z niemieckich sklepów... dramat

 

Bo co? Bo nie Cherry? Na rynku jakoś znakomicie sprzedaje się badziew od razera za nienormalną cenę, a taki kailh serio sprawia komuś problem? Niech będzie ich i jak najwięcej, jakby wreszcie trafiły wersje BOX to można byłoby coś ciekawego kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz rację, ale tym bardziej z tego powodu warto taką opinię rozpowiadać dla kogoś takiego jak ja, komu redy ogólnie specjalnie nie podeszły, brownów nie sprawdzałem ale mają pewien bezdźwięczny wyczuwalny guzek przy wciskaniu, a blacki trochę w ciemno, ale okazało się że całkiem podeszły. Czasami na rynku wtórnym da się jednak trafić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu... ale wiadomo, wybór zawsze z korzyścią. Dla mnie dopiero Kailh "choc" okazały się interesujące :P

Tego niech trzaskają więcej! A nie tylko dwa brandowane chińczyki i kilka chińskich wynalazków z Ali, z kapslami od laptopa... To jest dopiero brak wyboru (niskie MX od Cherry będą zdaje się dwa razy wyższe :E)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem sobie więcej czasu,i na ten moment mam spory dylemat nad:

 

Corsair'em K63 vs HyperX Alloy FPS (na redach)

 

Cenowo wychodzi na to samo,czyli 300zł,ale nie jestem w stanie się zdecydować. Czy jest jakiś argument, który rozstrzygnie te wątpliwości? :>

Czy może raczej coś w stylu "klawiatura jak klawiatura,weź co bardziej przypada ci do gustu" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem sobie więcej czasu,i na ten moment mam spory dylemat nad:

 

Corsair'em K63 vs HyperX Alloy FPS (na redach)

 

Cenowo wychodzi na to samo,czyli 300zł,ale nie jestem w stanie się zdecydować. Czy jest jakiś argument, który rozstrzygnie te wątpliwości? :>

Czy może raczej coś w stylu "klawiatura jak klawiatura,weź co bardziej przypada ci do gustu" ?

 

Jeśli mówimy o Alloy FPS, ale nie wersji Pro to kup K63, w innym przypadku skłaniałbym się do Alloya, bo jest mniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP nie polecaj mu blacków, które są wręcz w Polsce niedostępne, a bynajmniej(...)

 

Są dostępne jak najbardziej. Bywają w Saturnie czy MediaMarkt i Morele itp. Piszesz bzdury totalne. A "bynajmniej" nie jest synonimem "przynajmniej".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...