Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

PsyhoMir

Corsair STRAFE RGB CH-9000121 Silent LED problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam klawiaturę Corsair STRAFE RGB CH-9000121 Silent..

 

Co się stało? To :

 

LEDy na widocznych klawiszach zdecydowały, że nie będą zmieniać kolorów na inny niż czerwony...

 

I wszystko było fajnie, mam ją ponad rok, Corsair po zobaczeniu wideo dał mi RMA i stało się najgorsze...

 

 

Teraz, mianowicie dzisiaj poniosło mnie na miasto... Po powrocie... Klawiatura działa :

 

Co robić? RMA zaakceptowane, tylko wysłać...

 

Ale przecież teraz działa.

 

Wcześniej próbowałem na 2 komputerach i było to samo...Reinstalowałem etc...etc.. plz..

 

Co robić!? :D Wymieniać?

 

No qrwa teraz cały czas świetnie... Działa... LEDY ok, niech mi ktoś to wytłumaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magia.

 

Nie wiem, skoro mieli wideo, to może wyślij. Jest dowód, a tak zepsuje się jutro ponownie i co?

Napisz im ewentualnie, ze zaczęło działać, ale prosisz o sprawdzenie. Serwis na szczęście chyba w Holandii, to może cię w ch... nie zrobią, jakby to miało miejsce w Polsce? Ponoć na zachodzie bardziej szanuje się klienta... W każdym razie ja byłem mile zaskoczony podejściem serwisu Fractala do zepsutych wentylatorów (a padł mi jeden z obudowy i potem drugi do podmiany na Ferę).. No ale to Skandynawia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Magia.

No o tym mówię...:S Niby to "zwykły" LED a takie czary...

Żadnych filmów o obrządkach czarnej magii w szanownej Afryce nie oglądałem ostatnio. Co prawda wczoraj chciałem uporządkować jednego "bramkarza" bo się bujał za bardzo ale mieszkam w UK a on był z Rumunii i na rozmowie się skończyło...Hmmm.

 

Nie wiem, skoro mieli wideo, to może wyślij. Jest dowód, a tak zepsuje się jutro ponownie i co?

No właśnie, też tak myślę...

 

Napisz im ewentualnie, ze zaczęło działać, ale prosisz o sprawdzenie.

No właśnie, a jak powiedzą, że jestem "Janusz", a przecież nie tak mam na imię... :S

 

Ponoć na zachodzie bardziej szanuje się klienta...

Zaakceptowali mi to RMA od razu, bez żadnego zbędnego pisania maili...Wysyłka do UK.

 

Teraz, jak trochę bardziej otworzyłem oczy to jednak widzę, że te klawisze są jakby bardzie "różowe" chociaż kolor trzymają lepiej...

 

Co mnie zaciekawiło to rzecz, jak to jest z LEDami w ogóle. To jest RGB więc mamy 3 kolory w jednym?

 

Gdzie się podziały tamte prywatki? Znaczy gdzie się podziali Ci ludzie ze znajomością LEDów?

 

 

Edit1

Racja. Teraz klawisz "S" zmienił kolor na żółty, hahaha... Może to jakiś znak (nawiązując do magii ;))? Klawisz "S" to generalnie cofanie, ale może klawiatura chce mi powiedzieć abym "S"pierdalaI...? Może mnie prowokuje i powinienem ją rozp**lic? Hahaha :D

 

Kupiłem to gawno dla swojego psychicznego spokoju, żeby już mieć komplet, żeby mnie nic juz nie korciło kupować a tu takie rzeczy...

 

Edit2.

Qrwa wiem, to ruscy. Kolor czerwony...! Rozumiesz...!? Ale czemu to "S" jest żółte? Gdzie jest Kryndor!? On na pewno mi to wyjaśni... :S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież to proste. Flaga Związku Radzieckiego - żółte (złote) sierp, młot i gwiazda na czerwonym polu. :E

 

Przynajmniej wiesz, żeby jednak wysyłać.

Moze coś jest w tym hejcie na Corsaira ostatnio. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień, bo może znowu nagle się zepsuje. Niestety patologia polskiego rynku klawiatur gdzie góruje Corsair, powoli na szczęście uznanie zdobywa CM, nie żeby to był jakiś super producent, ale jest nawet w miarę porządny. Nie mówiąc o reszcie, unikaj jak cholera jeśli chodzi o Cherry MX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co, ta reszta jakieś gorsze wisienki dostaje, czy na elektronice oszczędza? W końcu u autora przecież nie przełącznik padł/dioda w nim, tylko raczej elektronika... A główny atut mechaników to przełączniki. Pewnie, że kapsle z lepszego plastiku, amelinium, podkładki, detale, soft, to są czasem istotne wartości dodane, ale czemu zaraz unikać wszystkiego poza waszymi customami z Chin?

 

Poza tym ty to widzę prawdziwą krucjatę przeciwko Corsairowi prowadzisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podziękować wszystkim dyskutantom i poinformować, że zrobiłem tak jak wasz zdrowy rozsądek mi podpowiedział. ;)

 

Wysłałem wadliwy produkt na wymianę gwarancyjna do producenta.

Niestety zwroty do Corsaira nie są za darmo więc prawie 10 funtów za odesłanie zapłaciłem (wiem, że mogłem taniej ale lubię mieć kontrolę- a przynajmniej mieć wrażenie, że ją mam ;P).

 

Klawiatura fajna, to całe RGB zawsze lubiłem bo gram w ciemnym pomieszczeniu i jest to użyteczne.

 

Te LEDy mnie martwiły już przed zakupem ale przecież "do odważnych świat należy". :D

 

Jeszcze raz chciałbym podziękować za kulturalne odpowiedzi i wyrazić ubolewanie z powodu braku Kryndora w tym jednym z rzadkich tematów, które założyłem.

 

Ps.. Kryndor ja jestem twój...

 

 

edit

... Niestety patologia polskiego rynku klawiatur gdzie góruje Corsair,

Mieszkam w UK i dość długo szukałem cichej klawiatury na sprawdzonych (w tamtym czasie) switchach. Mogłem Razera wziąć bo używam Razer Deathadder od lat (2 myszy w przeciągu 8 lat+ wymiana przełączników w ostatniej na lepsze).

 

Miałem składać? Tylko LEDy odmówiły posłuszeństwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mieszkam w UK i dość długo szukałem cichej klawiatury na sprawdzonych (w tamtym czasie) switchach. Mogłem Razera wziąć bo używam Razer Deathadder od lat (2 myszy w przeciągu 8 lat+ wymiana przełączników w ostatniej na lepsze).

 

Miałem składać? Tylko LEDy odmówiły posłuszeństwa...

 

Mogłeś kupić takiego Vortex Pok3r albo klawiatury Leopard, jest więcej marek niż tylko Corsair.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...