Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

SoN!C^

ponad 160 stopni na karcie

Rekomendowane odpowiedzi

dostałem radeona 4890 lekko uwalonego na koncu:

 

https://zapodaj.net/1d182318acd0f.jpg.html

 

https://zapodaj.net/09a9244c23c69.jpg.html

 

nie wyglada jakby cokolwiek poza PCB bylo uszkodzone, mam jednak dziwne odczyty temperatur

 

w spoczynku:

GPU 60

dispio 60

memio 110

shadercore 90

 

 

po 10 minutach w furmarku:

GPU 90

dispio 90

memio 161

shadercore 130

 

 

pytanie czy ona sie tak grzeje czy sa uwalone czujniki? ma radiator na pamieciach wyglada to dosc solidnie (sapphire), czy ewntualnie poza grafa moge uwalic cos jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym mierzyłeś temperatury, sprawdź w HWINFO? Wentylatory się kręcą? Karta ma na 99% zabezpieczenia termiczne, przy takich temp. komputer by się wyłączył, ale dla świętego spokoju i tak bym wymienił pastę termoprzewodzącą i ew. termopady na karcie, bo jest ona już stara i pasta pod rdzeniem pewnie już skamieniała, a przy złych odczytach i tak nie będziesz już wiedział jakie są prawdziwe temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujniki, albo coś zaburzyłeś w obiegu powietrza (w sensie czujnik jest pod nawiewem).

160 st C to miałbyś piekarnik, pomijając że w mobo miałbyś temperaturę wyłączającą DOSŁOWNIE wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczesniej sprawdzalem kilkoma wersjami GPU-Z, w HWiNFO jest podobnie... moja stara pasta tez niestety juz skamieniala, gralem ponad godzine max temp na gpu 82, memIO 140, nic sie nie dzieje...

ten wiatrak bardziej wydmuchuje powietrze bokiem niz sledziem, bude mam otwarta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz wczesniej napisalem, karte dostalem kilka dni temu (moja padla), jest lekko uwalona co widac na zdjeciach w 1 poscie, zastanawia mnie czy ona rzeczywiscie grzeje sie do ponad 160 stopni czy to bledy odczytu wywolane tym malym uszkodzeniem PCB, jezeli faktycznie karta sie moze grzacz do takiej temperatury i dzialac poprawnie to moze ja przesmaruje, aczkolwiek wydaje mi sie to malo prawdopodobne, karta stara i praktycznie nic nie warta chce aby wytrzymala jeszcze z miesiac moze dwa az zloze nowa bude

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz wczesniej napisalem, karte dostalem kilka dni temu (moja padla), jest lekko uwalona co widac na zdjeciach w 1 poscie, zastanawia mnie czy ona rzeczywiscie grzeje sie do ponad 160 stopni czy to bledy odczytu wywolane tym malym uszkodzeniem PCB, jezeli faktycznie karta sie moze grzacz do takiej temperatury i dzialac poprawnie to moze ja przesmaruje, aczkolwiek wydaje mi sie to malo prawdopodobne, karta stara i praktycznie nic nie warta chce aby wytrzymala jeszcze z miesiac moze dwa az zloze nowa bude

Dosłownie rozerwane pcb i ścieżki to nie jest lekkie uwalenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up6206ak (ten duży chip tuż przy uszkodzeniu) to konwerter napięć dużego obciążenia, a uszkodzenie jest w bardzo bliskiej jego okolicy.

może być tak że przez to uszkodzenie chip dostaje zły sygnał na wejściu, powoduje podanie zbyt dużego napięcia na wyjściu przez co komponenty się grzeją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katowanie tak uszkodzonej karty w furmarku to nie jest dobry pomysł. Ja bym wymienił pastę i termopady jak już było mówione, oczywiście takie dobrej jakości i karta będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...