Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

LeszekPremier

Problem po wymianie karty graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Mam problem z komputerem stcjonarnym a mianowicie posiada on płyte główną :

 

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-F2A58M-S1-rev-30-31#ov

 

Procesor amd athlon x4 860k : https://www.amd.com/en/products/cpu/860k

 

Pamięć ram DDR3 4GB i do tej pory korzystałem z zintegrowanej karty graficznej.

 

Postanowiłem zaopatrzyć się w nowa karte graficzna i dodatkowa kość Ram 4GB

 

Pamięć ram dokupiłem dokładnie takiej samej pojemności i o takim samym taktowaniu czyli 1600 MHz

 

Natomiest karte graficzna dokładnie taką :

 

https://proline.pl/asus-geforce-gtx-1050-2gb-gddr5-ph-gtx1050-2g-p1066243

 

która jest podłaczona do monitora kablem HDMI

 

 

 

Problem jest w tym że podczas włączania komputera bardzo często dzieje sie tak że obraz zatrzymuje sie na logo płyty głównej Gigabyte

 

i nic nie można wtedy zrobić czy wejść do biosu czy cokolwiek pomaga jedynie miękki reset na klawiaturze bądź wyłacznik komputera

 

Zaktualizowałem bios do najnowszej wersji Próbowałem też po odłączać wszystkie przewody od dysku i napędu optycznego bo pomyślałem ze to moze dysk jest nie sprawny i blokuje dalsze bootowanie komputera Ale nic. Kupiłem nowy zasilacz 600 Watt tez nic Sprawdziłem po kolei pamieć ram programem memtest wszystko ok. Włączałem komputer na pamięci ram każdej z osobna

 

i dalej te same objawy Dodam jeszcze że jeżeli komputer już się włączy tzn system normalnie zabootuje to jest ok gry działaja normalnie Wszystko ok Te blokowanie dzieje sie po prostu losowo raz sie właczy raz nie. W biosie też próbowałem rożnych kombinacji dalej to samo Jeszcze jedno co sprawdziłem to to że po podłączeniu innej starszej karty graficznej mianowicie Ge-force 9600 GT 512MB i zrobieniu testu na włączaniu komputera około 30 razy tego objawu nie Ma czyżby ta nowa karta graficzna nie chciała za bardzo współpracować z ta płytą główna ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Mam problem z komputerem stcjonarnym a mianowicie posiada on płyte główną :

 

czyżby ta nowa karta graficzna nie chciała za bardzo współpracować z ta płytą główna ??

Na to wygląda.

Jaki dokładnie zasilacz kupiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się czepiał, ale jak korzystałeś z zintegrowanej karty graficznej skoro nie ma jej ani twój procesor ani płyta główna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Problem jest w tym że podczas włączania komputera bardzo często dzieje sie tak że obraz zatrzymuje sie na logo płyty głównej Gigabyte

 

i nic nie można wtedy zrobić czy wejść do biosu czy cokolwiek pomaga jedynie miękki reset na klawiaturze bądź wyłacznik komputera

I po takim resecie komp startuje normalnie czy trzeba to powtórzyć kilka razy?

 

Kupiłem nowy zasilacz 600 Watt tez nic Sprawdziłem po kolei

Kupiłeś nowy zasilacz tylko po to żeby sprawdzić czy stary nie jest za słaby? Jak podejrzewałeś zbyt słaby zasilacz to było w biosie skręcić częstotliwość procesora do minimum, a jego napięcie o 0.3V i wtedy sprawdzać. A kasę którą dałeś za zasilacz wpakować w 1050 Ti, a nie 1050 (przynajmniej miałbyś 4 GB VRAM).

 

i dalej te same objawy Dodam jeszcze że jeżeli komputer już się włączy tzn system normalnie zabootuje to jest ok gry działaja normalnie Wszystko ok Te blokowanie dzieje sie po prostu losowo raz sie właczy raz nie. W biosie też próbowałem rożnych kombinacji dalej to samo Jeszcze jedno co sprawdziłem to to że po podłączeniu innej starszej karty graficznej mianowicie Ge-force 9600 GT 512MB i zrobieniu testu na włączaniu komputera około 30 razy tego objawu nie Ma czyżby ta nowa karta graficzna nie chciała za bardzo współpracować z ta płytą główna ??

Po prostu nowa karta może źle leżeć w slocie. I czasem nie kontaktuje przy starcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AVITR kupiłem nowy zasilacz po to bo myślałem że stary jest po prostu zepsuty

Problem rozwiązany Przeczyscilem slot PCIexpress i dobrze docisnołem kartę graficzną i jest ok Dziękuję Panowie za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...