Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość kieros

Zewnętrzny dysk 2TB USB 3.0 jaki?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kieros

Jak w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hitachi lub pokrewny serwerowy (kompatybilny z kieszenią)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzisz mu serwerowy, że niby się nie zepsuje? ;) Niejeden dysk serwerowy już złomowałem w pracy, więc jak ma być zabezpieczenie danych przed awarią nośnika, to kupuje się dwa dyski i na obu trzyma te same dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzisz mu serwerowy, że niby się nie zepsuje? ;) Niejeden dysk serwerowy już złomowałem w pracy, więc jak ma być zabezpieczenie danych przed awarią nośnika, to kupuje się dwa dyski i na obu trzyma te same dane.

 

o replikacji czytałeś?

 

BtW

ad 1) radzę hitachi

ad 2) dysk nie dyski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego potrzebujesz ten dysk? Ja na przykład mam dwa dyski 2TB Seagate Expansion i nie narzekam na nie. Mam na nich filmy FHD,UHD,które odtwarzam na tv. Nie kupię np już więcej WD,bo jeden mi padł,poprostu z dnia na dzień przestał działać:( Jedyne co mogę zarzucić Seagate,to jakość wykonania,czeszczący plastik gdy naciśniesz. Poza tym jest wszystko ok,są ciche,nie wibrują,prędkości jak na USB 3.0 normalne ~130MB/s. Od tak około 3/4 zapełnienia zwalniają do nawet 60MB/s,ale to chyba norma,bo WD i ADATA też tak mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tak około 3/4 zapełnienia zwalniają

Tak, to jest normalne, że na dysku talerzowym transfery im dalej od początku, tym niższe. Natomiast minusem dysków zewnętrznych w plastikowych obudowach, są temperatury - dyski takie się szybciej nagrzewają i do wyższych temperatur. Także po przełożeniu dysku 3,5" do aluminiowej obudowy, można być pewnym zauważalnego spadku temperatur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor nie podał o jaki dysk chodzi,ja pisałem o portable 2,5"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kieszeniach na 3,5" wkruszające jest dodatkowe zasilanie, nowy dysk plus kieszeń to cena 2,5" USB only... Właściwie tylko zakładanie, że dysk szybko padnie, uzasadnia zakup 3,5" plus kieszeń, wtedy można wymienić sam "wkład"...

 

Ja kupiłem kieszeń, ale MIAŁEM dwa starsze sprawne dyski (jeden z badami, ale udało się je w końcu relokować, nowych brak :P) wystarczające na mój backup, wiec wiadomo było, ze lepiej wydać 120 zł na kieszeń niż 250-300 na dysk, pomimo mniejszej wygody. Backupu nie robię jednak codziennie ani nawet nie co tydzień, a bardzo rzadko, najważniejsze dokumenty przerzucam miedzy dwoma HDD i penem...

 

Co robi autor i jak bardzo zależy mu na wygodzie/ewentualnych mniejszych kosztach awarii - nie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie małe info: 2TB Seagate 3,5" kosztował w 2015 roku 350zł (info z filmu), natomiast WD 2,5" 2 TB 480zł (info z filmu) ... a ja w 2015 (6 czerwca) kupiłem takiego Seagate 3,5", ale w wersji 3TB za 400zł, czyli 1,5x większa pojemność, w niższej cenie niż 2,5" 2TB.

 

Z dyskami USB 2,5" jest ten problem, że nie zawsze działają z powodu wymaganej ilości energii z USB (kumpel miał z tym problem przy podłączeniu do laptopa, a TV też często dają nie za wiele energii ze złącza) - przy 3,5" nie ma tego problemu, bo zasilaniem zajmuje się zasilacz.

 

Generalnie 2,5" można polecić komuś, kto nosi taki dysk poza mieszkanie (nie trzeba się bawić z zasilaczami, a dysk mieści się w kieszeni).

 

Natomiast 3,5" lepsze jest jak jest praktycznie tylko w mieszkaniu i potrzeba dużych pojemności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Twój kolega ma za sprzęt,ale ja na żadnym tv (nawet z takim z przed 10-ciu lat) z dyskiem 2,5" nigdy nie miałem problemów. Bardziej się martwiłem czy taki tv poradzi sobie z pojemnością 2TB. Ale i z tym nigdy nie było problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...