Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Snara

Gigabyte Z370 AORUS Gaming 7 vs Asus ROG MAXIMUS X HERO

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Płyta pod I7 8700K @5000ghz. Cena płyt podobna, już byłem przekonany do ASrock Taichi ale składając mocny zestaw możeby dac model z górnej półki, dopłata do w/w płyt w okolicach 200 pln.

 

Reszta konfingu:

Intel Core i7 8700K 6x 3.70GHz

11GB MSI GeForce GTX 1080 Ti Duke OC Aktiv PCIe 3.0 x16

be quiet! Dark Rock PRO 4

16GB G.Skill RipJaws V schwarz DDR4-3200 DIMM CL16 Dual Kit

650 Watt Seasonic FOCUS Plus Modular 80+ Gold

Fractal Design DEFINE R6 Blackout Tempered Glas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam dylemat jak wybierałem płytę pod 8700k i ostatecznie wybór padł na Gigabyte. Z płyty jestem zadowolony, oc zrobiłem dla próby na 4.5Ghz z obniżonym napięciem i tak zostawiłem, bo nie czuję potrzeby mieć więcej do gier.

 

Co do Gaming 7 to zaraz pewnie ktoś napisze "więcej ledów", olej to bo wszystko można wyłączyć lub fajnie zdefiniować i ściemnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie są ciekawsze od ASRocka.

 

W Gigabyte brakuje opcji adaptive dla napięcia CPU. Jest tylko offset czyli lipa. Zależy jak się trafi CPU to może offset podpasowac lub nie.

 

Adaptive działa niestety tylko na Asusach i MSI.

 

 

Ale to nie jest wielki problem. Bo nawet jak offset nie podpisuje to zostaje Fixed co odbija się jakimiś śmiesznymi dwoma watami w idle ?

 

 

Zamiast ASRocka taichi w zupełności wystarczy K6, Extreme4. Lub MSI ProCarbon

 

 

 

Jakbym miał dość kasy na gaming7 to bralbym :D ale raczej doczekałbym do premiery z390. Może gaming7 dostanie radiator jak w x470.

 

Taki trudny okres na zakupu. U progu premiera next gen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem Gigabyte, a analizowałem wszystkie Z370 w przedziale 1000-1500 i nie wiem którą bym wybrał obecnie, ale mój wybór z resztą setupu masz w sygnaturze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde każdy stawia na Gigabyte :D Do posiadaczy - dokręcaliscie te sruby od chłodzenia VRM?

 

Wiem właśnie że niedługo premiera ale zanim będzie wszystko rozkminione jak przy 8700k i płytach upłynie jeszcze troche czasu a podkręcony 8700k wystarczy na 4-5 lat.

Dla mnie jedyny sens poczekania kilku tyg to obniżka cen tej platformy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde każdy stawia na Gigabyte :D Do posiadaczy - dokręcaliscie te sruby od chłodzenia VRM?

 

Wiem właśnie że niedługo premiera ale zanim będzie wszystko rozkminione jak przy 8700k i płytach upłynie jeszcze troche czasu a podkręcony 8700k wystarczy na 4-5 lat.

Dla mnie jedyny sens poczekania kilku tyg to obniżka cen tej platformy :P

nic nie trzeba dokrecac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Twojego wyboru - oczywiście Giga :) Dobre płyty + dobry serwis.

No jak ktoś lubi to miliard ledów :D

 

Jak myślisz nad Z370 od Gigabyte to mogę odsprzedać w dobrej cenie Aurosa Gaming 5 (tylko dlatego że mam dwa;p)

Różnicy pomiędzy 5 a 7 szukać ze świecą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnicy pomiędzy 5 a 7 szukać ze świecą ;)

 

Jedną z zauważalnych różnic jest to, że Gaming 5 ma wbudowane Wi-Fi i BT co np. w moim przypadku było istotne ;) Co do problemów z VRM na Gigabyte to u siebie sprawdziłem czy są dobrze dokręcone i się okazało, że są ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja postawiłem na Gaming 7 :thumbup:

Bdb płyta, mój 8700K poszedł elegancko na 5.0 przy 1.25v. Temperatura sekcji zasilania po 25min AIDA64 59 stopni :o

Także płyte polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja postawiłem na Gaming 7 :thumbup:

Bdb płyta, mój 8700K poszedł elegancko na 5.0 przy 1.25v. Temperatura sekcji zasilania po 25min AIDA64 59 stopni :o

Także płyte polecam.

odpal prime small fft to ci dobije do 90 ;) testowane na sobie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpal prime small fft to ci dobije do 90 ;) testowane na sobie :D

 

Jutro zobacze dokladniej po 10 minutach small fft 53stopnie na VRM MOS.

Też nie masz delida? Jakie temperatury na rdzeniach tak po 25 minutach? U mnie nie przekroczyło 89st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

be quiet! Dark Rock PRO 4 vs. Kraken X62 = VRM MOBASKA PŁONIE NA AIO :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...