Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Exordium

Dziwne zachowanie gry po OC procesora

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, po podkręceniu Ryzenka 1600 chociażby do 3.8 ghz mam problem w grze Smite, tak jak by krótkie lagi ( nie mylę z strutteringiem) klatki w grze się trzymają na stałym poziomie.

Owocuje to tym że dostałem bana całe szczęście na noob koncie za speedhacka, którego oczywiście nie używałem. Na forum gry wyczytałem że podobny problem mieli posiadacze starych podkręconych intelów i7 920 itp.

Task manager także pokazuje mi częstotliwość inną niż moje 3.8ghz. Podkręcam w biosie, płyta to Asrock AB350 pro4.

Czy ktoś mądry ma jakiś pomysł? Nie chce za każdym razem jak chce pograć w tą specyficzną gre wchodzić do biosu i zmieniać profile.

System windows 10 aktualizowany w sumie nie dawno temu.

 

Tak się jeszcze podepne pod temat. Sprzedam opla... nie no żartuje długi już czas męczy mnie moje bezprzewodowe kombo klawa+mysz od logitecha mk235. Cholerstwo zrywa połączenia na kilka sekund randomowo. Na poprzednim PC problemu nie było.

 

Mam nadzieje że ktoś sie zainteresuje problemem jak nie jednym to tym drugim w sumie oba są irytujące ale kolejnego bana nie chce wyrwać. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie taka specyfika tej gry.

Zmień na przewodowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że nie znasz się na podkręcaniu, więc co mamy poradzić?

Cofnij ustawienia biosu do fabrycznych i zobacz czy problem nadal występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specem nie jestem, ale wklepać taktowanie i napięcie jeszcze potrafie.

Reszta gier działa normalnie, tak samo testowałem stabilność przez OCCT, wszystko wporządku oprócz tej jednej gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specem nie jestem, ale wklepać taktowanie i napięcie jeszcze potrafie.

Reszta gier działa normalnie, tak samo testowałem stabilność przez OCCT, wszystko wporządku oprócz tej jednej gry

 

No dobra ale co to ma do rzeczy? Skoro w tej grze nie działa to najprostsze rozwiązanie to wyłączyć OC...

 

 

PS podkręcanie nie polega tylko na "wklepaniu taktowania i napięcia". Poza tym skoro task manager ci pokazuje inną częstotliwość to chyba jednak coś nie halo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale co to ma do rzeczy? Skoro w tej grze nie działa to najprostsze rozwiązanie to wyłączyć OC...

 

 

PS podkręcanie nie polega tylko na "wklepaniu taktowania i napięcia". Poza tym skoro task manager ci pokazuje inną częstotliwość to chyba jednak coś nie halo ;)

Task manager pokazuje inna częstotliwość na CPU-Z jest prawidłowa.

Czyli windows bywa windowsem...

Co do tego na czym polega OC się nie będę rozwodzić, na mojej płycie jednak jest to rozwiązane w ten sposób że wklepuje taktowanie i napięcie, reszta tj mnożnik itp są ustawiane automatycznie.

Tak więc znam sie nie znam, to wiem jak podkręcic swój procesor i to nie przy OC leży kłopot. Jednak jest to spowodowane OC, znajomy którego procesor również podkręcałem i który siedzi na Intelu takowego problemu nie ma.

Dlatego też piszę w tym dziale.

Tak na marginesie z tym task managerem, jest to POWSZECHNY problem na platformie am4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Task manager pokazuje inna częstotliwość na CPU-Z jest prawidłowa.

Czyli windows bywa windowsem...

Co do tego na czym polega OC się nie będę rozwodzić, na mojej płycie jednak jest to rozwiązane w ten sposób że wklepuje taktowanie i napięcie, reszta tj mnożnik itp są ustawiane automatycznie.

Tak więc znam sie nie znam, to wiem jak podkręcic swój procesor i to nie przy OC leży kłopot. Jednak jest to spowodowane OC, znajomy którego procesor również podkręcałem i który siedzi na Intelu takowego problemu nie ma.

Dlatego też piszę w tym dziale.

Tak na marginesie z tym task managerem, jest to POWSZECHNY problem na platformie am4

 

Nie, nie wiesz. Twoja płyta wie i robi to nieudolnie

 

Po OC masz kłopot z lagami, ale uważasz dalej że to nie przez OC, przepraszam pseudo-OC? Zabawne :E

Nie od dziś wiadomo że wszelakie "automatyczne" podkręcanie jest o kant dupy rozbić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie wiesz. Twoja płyta wie i robi to nieudolnie

 

Po OC masz kłopot z lagami, ale uważasz dalej że to nie przez OC, przepraszam pseudo-OC? Zabawne :E

Nie od dziś wiadomo że wszelakie "automatyczne" podkręcanie jest o kant dupy rozbić

Prosze bardzo znalazłem rozwiązanie, bynajmniej przy pomocy użytkowników PClaba...

 

Problem leży w silniku Unreal Engine.

Po wklepaniu linijki do shella działa.

 

Prosze zamknąć temat, nie chce tutaj dyskusji na zawiłe tematy dot. OC

 

The issue that caused this ban can happen to anyone when overclocking your CPU since it can expose operating system or motherboard firmware problems. These issues can cause your client to run at a faster speed than is intended, which directly results in speed hacking (you perform in game actions at a faster rate than everyone else). Overclocking should be done at your own risk and if you notice increased speeds when you log into the game you should NEVER attempt to play a match.
Wypowiedź admina gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ryzenach w task managerze zawsze pokazuje błędne taktowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ryzenach w task managerze zawsze pokazuje błędne taktowanie.

 

Fakt mój błąd, aczkolwiek nie zmienia to faktu że to OC powodowało anomalie, to że gra ma taki "błąd" to praktycznie nie ma nic do rzeczy bo żaden producent nie gwarantuje stabilności gry po OC...

Tak jak np Overwatch bardzo źle znosi podkręcone karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...