Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

burgman_85

i3 8350k czy warto wymienić

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie. Czy warto wymienić mojego fx 8350 (nie kręcony) na i3 8350 ??

Wymianie mojego zestawu podlegają procesor, płyta i ram. Najbardziej zależny mi na grach czy wzrost wydajności będzie większy??

Link do koszyka na morele: morele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto brac 8350. Za 700 zl to masz znacznie wydajniejszy 6 core i5 8400 a taniej zwykly i3 8100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze jest sens ale nie na ten CPU, bo jest kompletńe nie opłacalny , tylko 4/4 i podkręcanie go nic ci nie pomoże.

Weź plyte Asrock z370 pro4 za 440zl, i5-8400 za 750-800zl. Będziesz miał dużo większy skok wydajności bez oc, w tej samej cenie to ten z twojej propozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J.w i3-8350 nie ma racji bytu przy i5-8400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę ze zaczynają się spekulacje, oczywiście pozytywne :) to może inny koszyk

Mój link

Kręcić będziesz że wybierasz 8600k?

 

btw. Z370 Tomahawk w tej cenie to bez sensu - za kilka zł więcej masz Z370 SLI Plus z dużo lepszym układem audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz kręcić to ok. Cooler na procek jakiś masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego używasz komputera. W nowych grach i5-8400 lepiej się sprawdza od i3-8350K, bo ma 6 rdzeni. Nie trzeba koniecznie inwestować w 8600K pod OC. Nie patrz na wyjściowe taktowanie 2,8Ghz, bo wzrasta podczas obciążenia do 3,8-4,0Ghz.

https://pclab.pl/art76222.html

http://www.technews.lt/portal/wp-content/uploads/2018/12/CoffeeLakewithTurbostable-800x209.png

 

Taniej wyjdzie 8400 + najtańsza płyta Z370 jak choćby Asrock Pro 4 i do tego ram 3000MHz<+, lub jeszcze taniej płyta B360M PRO-VDH i do tego RAM 2666MHz. Poniżej test liczby fps w grach na CPU i5-8400 + RX 580 8GB w połączeniu z ramem 2666MHz i 3000MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...