Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Koval_

Problem z siecią po aktualizacji Windows 10 do ver 1803

Rekomendowane odpowiedzi

Od 2 tyg. nie mogę sobie dać rady z udostępnianiem folderów w sieci. Stalo się to po ostatniej aktualizacji Windows 10 do ver. 1803. Udostępnianie plików włączone. Urządzenia są w sieci bo odpowiadają na ping. Mimo tego:

1. Laptop widzi tablet, swoje udostępnione pliki i Android TV. Ale nie wpuszcza w udostępnione zasoby w laptopie i tablecie. Laptop nie widzi serwera NAS.

2. Tablet widzi laptopa i swoje udostępnione pliki i Android TV. Wpuszcza do swoich udostępnionych zasobów, ale do zasobów laptopa już nie. Do serwera NAS wpuszcza.

3. Android TV widzi serwer NAS i tablet. Nie widzi laptopa.

 

Gdy wchodzę z tableta na udostępniony w sieci folder z Windows 10 dostaję info: System Windows może komunikować się z serwerem rozpoznawania nazw, ale nie może odnaleźć nazwy hosta.

 

a gdy wchodzę w otoczenie sieciowe w udostępnione zasoby z tego laptopa, system wpuszcza ale tylko do widoków katalogów. Próba wejścia w konkretny katalog skutkuje błędem 0x80070035: "Zdalne urządzenie lub zasób nie akceptuje połączenia"

 

Konfiguracja urządzenia lub zasobu (ZBOOK-KOVAL) nie umożliwia akceptowania połączeń przy użyciu portu Udostępnianie plików i drukarek (SMB).

 

Komputer lub urządzenie, z którym próbujesz się połączyć, jest dostępne, jednak nie może zrealizować inicjowanych przez Ciebie zadań. Może to być spowodowane jego ustawieniami konfiguracyjnymi lub ograniczeniami funkcjonalności.

 

Zrobilem nawet reset ustawień sieci w laptopie. Nic nie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie "odptaszkowała" Ci się usługa SMB 1.0 Nowsze kompilacje mają ją zablokowaną domyślnie. Możliwe, że to samo stało się po aktualizacji.

 

SMB.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też sprawdzałem i jest tak jak u ciebie.

Sprawdź czy masz włączone następujące usługi tak jak niżej :

(services.msc)

Function Discovery Discovery Resource Publication  (Running) (automatic)

UPnP Device Host service  (Running) ( manual)

Computer Browser (Running) (Manual)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz jakieś "ciekawostki" na routerze ustawione? firewall wyłącz na chwilę i zobacz + maskę sieci. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie jestem sam. Microsoft zrobił takie kuku nie tylko mi. Po aktualizacji 1803 bardzo dużo osób ma ten problem, a do dziś Microsoft nie znalazł rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz jakieś "ciekawostki" na routerze ustawione? firewall wyłącz na chwilę i zobacz + maskę sieci. 

 

nic szczególnego nie mam ustawionego. Wyłączenie firewalla nic nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się poddaje. Jedyne o czym wiem/czytałem, to że MS zablokował pewne usługi jako "przestarzałe". Chodzi między innymi o CIFS czyli SMB w wersji 1.0 czy tam 1.1. Sam używam openmediavault i miałem podobny problem. Udało mi się go rozwiązać, przy pomocy google i reddita. Napisałem Tobie co sam się dowiedziałem i co zadziałało u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...