Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

novi

144hz jaki w końcu wybrać? Głównie cs go

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcę zakupić monitor 144hz 24" , przeczytałem bardzo dużo wątków i też dlatego musiałem założyć nowy temat. Na samym początku chciałem kupić Benq, po przeczytaniu paru tematów nastawilem sie na lg , po dodatkowych wątkach wyszło, że lg ma problem z paskami podczas gry i że lepszy będzie hp omen . Monitor będę wykorzystywał tylko do gier i przeglądarki. Do filmów mam tv więc nie wymagam jakoś za wiele . Monitor nie może smużyć, akcje mają być dynamiczne bez zbędnych inpout lagow. Monitor głównie ma służyć do cs go i gier w których osiągne odpowiedni fps. Budżet do 1300zl

Konfiguracja pc:

I7 8700k

Msi z370 pro carbon ac

2x 8gb Crucial elite 3466mhz

Samsung 960 evo 500gb m2

Gtx1070ti msi gaming

Evga supernova 750w. Budżet do 1300zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo AOC bo w teście raczej skopał Della :E

No i właśnie tu AOC miażdży Della równomiernością

Mój link

3,47% AOC

Dell aż 13,3%

 

Zresztą już w tym teście to samo, który wrzucił chreasy wyszło niemal to samo

https://xsreviews.co.uk/reviews/aoc-agon-ag251fg-review-the-best-240hz-monitor-yet/

Rozrzuty do 4% na podświetleniu - to rewelacyjny wynik jak na monitor konsumencki

uniformity.gif

 

Widać AOC ma powtarzalne sztuki - no chyba, że te 2 portale miały ten sam monitor.

 

Dell poległ niestety.

Sam jestem w szoku jak gamingowa TN-ka może mieć tylko 3,5% :thumbup:

Bierz zdecydowanie tego AOC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z monitorów fhd 240Hz dobrą opcją będzie AOC AGON AG251FZ. Warto zerknąć na monitor ASUS VG258Q, oraz Lenovo Legion Y25f.

VG258Q ma odświeżanie 144Hz na rzadko spotykanej matrycy w rozmiarze 25,5" cala. Y25F wydaje się być oferowany w rosądej cenie jak za monitor 24,5" z odświeżaniem 144Hz i regulacją wysokości.

 

Wszystko zależy czy grasz tylko w Cs-Go gdzie lepiej przy karcie 1070Ti sprawdzi Ci się monitor 240Hz, czy jeszcze jakieś bardziej wymagające gry gdzie fps będzie oscylował w granicy 144 i dobrą opcją był by Asus z uwagi na to, że posiada wiekszą matrycę 25,5 a standardowe gamingowe monitory mają 24-24,5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z monitorów fhd 240Hz dobrą opcją będzie AOC AGON AG251FZ. Warto zerknąć na monitor ASUS VG258Q, oraz Lenovo Legion Y25f.

258Q ma odświeżanie 144Hz na rzadko spotykanej matrycy w rozmiarze 25,5" cala. Y25F wydaje się być oferowany w rosąden cenie jak za monitor 24,5".

 

To jest raczej błąd ze strony Laba - ten monitor nie ma żadnych 25,5 cala, jest 24,5.

ASUS VG258Q – monitor gamingowy, 24,5”, Full HD, 1 ms, 144 Hz, Adaptive-Sync

Na stronie piszą 24,5 cala, jednak w specyfikacji: Wymiary matrycy: 25.5"(64.8cm) 16:9 Panoramiczny ekran

 

Sam zbaraniałem ile ma ten monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z monitorów fhd 240Hz dobrą opcją będzie AOC AGON AG251FZ. Warto zerknąć na monitor ASUS VG258Q, oraz Lenovo Legion Y25f.

258Q ma odświeżanie 144Hz na rzadko spotykanej matrycy w rozmiarze 25,5" cala. Y25F wydaje się być oferowany w rosąden cenie jak za monitor 24,5".

 

To jest błąd ze strony Laba - ten monitor nie ma żadnych 25,5 cala, jest 24,5.

 

Tutaj znowu

https://www.144hzmonitors.com/monitors/asus-vg258q/

 

Jest raczej 24,5 cala bo jeszcze nie słyszałem by ktoś produkował 144hz/240hz matryce 25,5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do csgo Dell Alienware AW2518Hf albo AOC AGON AG251FZ. Dell jest gorszy w równomierności podświetlenia a AOC ma problem z frameskippingiem i średnimi kolorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do csgo Dell Alienware AW2518Hf albo AOC AGON AG251FZ. Dell jest gorszy w równomierności podświetlenia a AOC ma problem z frameskippingiem i średnimi kolorami.

 

Tylko ten problem to sobie prosto naprawisz o ile jest bo wielu pisze, że nic nie zauważa, a kolory raczej będą podobne jak w dellu.

Zresztą w tym teście Mój linkraczej tego nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat miałem możliwość porównać oba w akcji. Którego nie wybierze będzie zadowolony. Jednak więkoszość pro playerów wybiera della co mnie szczerze zastanawia.

 

Z AOC jest jeszcze ten problem ze jak uzywa się go z kartami od czerwonych to opcja Low Input Lag jest niedostepna.

 

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/aoc_agon_ag251fz.htm

 

One annoyance with this was when you're connected to a FreeSync system. As with most FreeSync screens we've tested, the screen seems to always think you are operating with FreeSync, even if you disable the option in the AMD graphics card software. We believe this is a known bug and in many cases it doesn't really cause any issue. You can tell that is happening here as in the OSD menu the vertical refresh rate is listed as "FreeSync", regardless of whether you've enabled the option in the graphics card control panel. The issue with this though is that when FreeSync is active (or even not active, but detected), the 'low input lag' option is greyed out and not accessible. So from a FreeSync system you will have to live with the slightly higher lag, although this is still very low really and shouldn't represent any major issues. We've asked AOC if there is a reason why this option is greyed out when using FreeSync and will update this section accordingly when we have more info.

 

Jestem ciekaw czy poprawili ten bug.

 

W dellu nie mam w ogóle ustawień dotyczących input laga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to mnie zastanawiało dlaczego pro-playerzy wybierali Benqa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to mnie zastanawiało dlaczego pro-playerzy wybierali Benqa :E

 

Bo benq lobbowało swoje produkty :P Zresztą to jest tak że w zależnosci od sponsora na takim sprzęcie grasz jaki Ci dadzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do csgo Dell Alienware AW2518Hf albo AOC AGON AG251FZ. Dell jest gorszy w równomierności podświetlenia a AOC ma problem z frameskippingiem i średnimi kolorami.

a i tak wszystko zalezy na jaka sztuke trafisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i tak wszystko zalezy na jaka sztuke trafisz.

 

true.dat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mysle zczy wezmie dell czy aoc bedzie zadowolony takze kierowalbym sie bardziej moze wlasnymi upodobaniami co do np wygladu monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...