Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

robredo29

Jaka karta do 1080p na pare lat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mój aktualny komputer

Procesor Ryzen 5 1600

Plyta główna MSI B350 Tomahawk

Ram 4x4gb Patriot 2400 mhz (podniesione do 2666)

Karta graficzna GTX 660

Zasilacz 650W

 

Wymieniam sobie części etapami i jak widać po starym komputerze została juz tylko leciwa karta graficzna. Pytanie moje brzmi co byście poradzili teraz tu włożyc? Czekac na 2070 czy brać 1080p i 60 hz? Nie bede grał w 4k ale zależy mi zeby karta jak najdłużej dawała satysfakcje z grania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gtx 2070 to do 1080p 60hz raczej overkill.

 

Na twoim miejscu bym poczekał aż wyjdą nowe karty a ceny starych spadną i wtedy kupisz gtx 1080 za 1800 można wyrwać z gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na parę lat powiadasz. Wiesz o tym że ciężko jest to przewidzieć bo może się okazać że taki 1080 ti będzie dobry do 1080p za parę lat a na teraz do full hd 60 hz to gtx 1070 starczy w zdecydowanej większości. Osobiście kupiłem na początku roku gtx 1080 do qhd 1440p.

Gtx 2070 to do 1080p 60hz raczej overkill.

 

Na twoim miejscu bym poczekał aż wyjdą nowe karty a ceny starych spadną i wtedy kupisz gtx 1080 za 1800 można wyrwać z gwarancją.

2070 ma niby mieć podobną wydajność do 1080 więc :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pare lat to 1080ti i masz spokoj, ale zmien monitor na 144hz bo nie wiesz co tracisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gtx1070 to minimum. Zobaczymy co jutro nvidii pokaże. Podobno gtx2070 będzie kosztował 400$, czyli 400 euro, czyli u nas 2000zł. To cena praktycznie gtx1080, pozostaje kwestia wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zostać na 1080p 60hz a nie że za pare lat będzie płakał że na ultra mało fps...

Miałeś kiedyś 144hz monitor? Jeśli faktycznie kupi 1080 ti to grzech grać na 60 hz teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie ma co czekać na nowe karty. Zanim pojawią się nowe karty minie sporo i nie znane są ich ceny.

 

Pod monitor fhd 60Hz brał bym kartę graficzną 1060 6GB z pół-pasywnym chłodzeniem i backplate. Postawił bym na modele MSI Gaming X, Palit JetStream, Gigabyte WF2 OC lub G1. WF OC kosztuje teraz około 1250zł.

 

Pod fhd 144Hz lepszą opcją pod nowe gry będzie karta pokroju 1070/80. Z kart 1070 Zotac z dwoma wentylatorami, backplate, chłodzeniem Ice Storm ostatnio podrożał, bo kosztował nie tak dawno 1900zł i właściwie ciężo coś polecieć w rozsądnej cenie. Może 1070 Gaming X za około 2,1k. Trochę drogo jak za 1070, ale za to prządna karta graficzna z bardzo cichym chłodzeniem. W podobnej cenie Zotac mini 1080. Głośniejszy, ale mniejszy i do tego wydajniejszy od 1070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup "na parę lat" jest mało opłacalny z perspektywy tych paru lat. Przez ostatnie 3 generacje najbardziej opłacalnym było kupno karty z serii x70 krótko po premierze i odsprzedaż tejże przed nextgenem. Wysoka wydajność + niskie koszty całej tej "operacji".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedni kupują na kilka lat, aż zabraknie wydajności, a inni zmieniają jak rękawiczki wink.gif Napisał wyraźnie "na parę lat" Proponuję zakup RTX2080 później jakby Cię naleciało wymienić monitor to będzie w sam raz smile.gif weź pod uwagę iż karta nie posiada wyjścia DVI-D

Tylko w jakiej cenie będą w naszym kraju scratchhead.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ja gram na gtx 1060 Full HD i w opcjach ustawiona 144hz, a fpsów mam 60 to coś będzie nie tak? Bo mam monitor LG z odświeżaniem 144hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie mam co do tego wątpliwości ze tak możesz teraz grac z taka karta tylko ze nie chciałbym po zakupie karty juz powoli odkładać na nową :) nawet leciwy gtx 660 daje rade teraz na full hd tyle ze z suwakami trzeba zjeżdżać mocno :) dlatego napisałem o karcie z która sie pobawię ze 3 lata,potem i tak pewnie znów trzeba będzie cały komp zmieniać wiec zrobię jak teraz,powoli a nie naraz wydam 5 k na nowy sprzęt,zacznę od innych komponentów a skończę na karcie. :)

A jak ja gram na gtx 1060 Full HD i w opcjach ustawiona 144hz, a fpsów mam 60 to coś będzie nie tak? Bo mam monitor LG z odświeżaniem 144hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś :D Ja pytam czy tak jest okej :) W sensie czy na takiej karcie jak mam mogę mieć ustawione odświeżanie 144hz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry... gorączka przedpremierowa działa :) moim zdaniem to to samo co 30 klatek na monitorze 60 hz.. ustawić 144 możesz najwyżej nie będziesz widział różnicy jak klatki ci spadną poniżej 60 z monitorem 60 hz

Nie zrozumiałeś :D Ja pytam czy tak jest okej :) W sensie czy na takiej karcie jak mam mogę mieć ustawione odświeżanie 144hz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zablokowałeś framerate w grze na równych 60fps, to możesz ustawić monitor w panelu na 60Hz. Jak grasz w gry nie blokując framerate i fps waha się tak od 60<+ w zwyż, to spokojnie możesz dać monitor na 120Hz. Przy grach typu Cs-Go gdzie przy karcie GTX1060 6GB fps będzie ponad 144 dawał bym monitor na 144Hz i do tego opcjonalnie blokował framerate na fps_max 144. Nie wpływa to może korzystnie na input lag, ale za to całkowicie usuwa efekt rwania obrazu i gra się bardziej płynnie.

 

Zamiast inwestować w kartę na kilka lat można teraz kupić 1060 a po wejściu nowych genracji zmienić na coś wydajniejszego w rozsądnej cenie. Owszem jak teraz zainwestujesz w GTX 1070/80 to pod monitor 144Hz wystarczy na dłużej pod coraz to nowsze gry. Opłacalność czekania na rtx-a 1080 który może kosztować ze 3 klocki stoi dla mnie pod znakiem zapytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zablokowałeś framerate w grze na równych 60fps, to możesz ustawić monitor w panelu na 60Hz. Jak grasz w gry nie blokując framerate i fps waha się tak od 60<+ w zwyż, to spokojnie możesz dać monitor na 120Hz. Przy grach typu Cs-Go gdzie przy karcie GTX1060 6GB fps będzie ponad 144 dawał bym monitor na 144Hz i do tego opcjonalnie blokował framerate na fps_max 144. Nie wpływa to może korzystnie na input lag, ale za to całkowicie usuwa efekt rwania obrazu i gra się bardziej płynnie.

miec monitor 144hz i ustawiac 60zh, pan dobra rada :lol2: zawsze nawet 60ps bedzie mialo mniejszy czas reakcji na 144hz niz 60fps na monitoreze 60hz, zapamietaj to sobie. dlatego ustawiamy max odswiezanie na monitorze jakie mamy niezaleznie od ilosci fps jaki wyciagamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jakaś wymagająca gra mu pójdzie na max 60fps, to chyba lepiej jak odświeżanie monitora było by bardziej zsynchronizowane z ilością fps. Oczywiście może grać przy 60fps na monitorze ustawionym na 144Hz. Najgorzej jak fps znacznie przekracza odświeżanie monitora. W drugą stronę jest to mniej odczuwalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jakaś wymagająca gra mu pójdzie na max 60fps, to chyba lepiej jak odświeżanie monitora było by bardziej zsynchronizowane z ilością fps. Oczywiście może grać przy 60fps na monitorze ustawionym na 144Hz. Najgorzej jak fps znacznie przekracza odświeżanie monitora. W drugą stronę jest to mniej odczuwalne.

U mnie na 60HZ jak w cs mam 120fps to lepeij niz na 60 sie gra :D tak samo fornite ,,, z tym ze tam fps jest mniej :D

Moze mam jakis dziwny monitor :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko pytanie, czy rozważasz zakup używki, czy karta ma być fabrycznie nowa ??

Patrząc na cenę EVGA RTX2080 (eu.evga.com) za jedyne 875€ co daje ok 4000 zł, więc bardzo drogo nie ma co zawracać sobie głowy kwasny.gif możesz rozważyć zakup GTX 1080, 1080TI mocy przybywaj smile.gif

Ostatnio pogrywam w BF1(145-170FPS), BF4 (blokada w grze na 148FPS), Sniper Ghost Warrior 3 90-120 FPS (full detale) monitor leci 150Hz z G-Sync - oczywiście rozgrywka bardzo płynna bez jakichkolwiek anomalii bigsmile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post był pisany przed premierą...:) teraz to nawet się nie waham i czekam na cenę około 2 tys za 1080 i kupuje... W ogóle mnie wczorajsza prezentacja nie przekonała do nowej serii kart.

Teraz tylko pytanie, czy rozważasz zakup używki, czy karta ma być fabrycznie nowa ??

Patrząc na cenę EVGA RTX2080 (eu.evga.com) za jedyne 875€ co daje ok 4000 zł, więc bardzo drogo nie ma co zawracać sobie głowy kwasny.gif możesz rozważyć zakup GTX 1080, 1080TI mocy przybywaj smile.gif

Ostatnio pogrywam w BF1(145-170FPS), BF4 (blokada w grze na 148FPS), Sniper Ghost Warrior 3 90-120 FPS (full detale) monitor leci 150Hz z G-Sync - oczywiście rozgrywka bardzo płynna bez jakichkolwiek anomalii bigsmile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zotac Amp Extreme 980ti 1080p 144hz :) i niedlugo bede sprzedawal jak bedziesz chcial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 60HZ jak w cs mam 120fps to lepeij niz na 60 sie gra :D tak samo fornite ,,, z tym ze tam fps jest mniej :D

Moze mam jakis dziwny monitor :E

Sa dwie szkoły. Jedna mówi, że fps w Cs Go może być 2x taki jak odświeżanie monitora a inna żeby był dopasowany pod odświeżanie monitora. Jak ustawiam na max_fps 144, to przy monitorze ustawionym na 144Hz gra mi się bardziej płynnie niż by framerate był niestabilny na około 200fps<+.  Może to tylko moje subietktywne odczucie. Musiał bym przetestować ustawiając monitor na 60Hz i blokując framerate na 60 i 120Hz, bo może na monitorze 60Hz jest inaczej.

 

Jedni kupują na kilka lat, aż zabraknie wydajności, a inni zmieniają jak rękawiczki wink.gif Napisał wyraźnie "na parę lat" Proponuję zakup RTX2080 później jakby Cię naleciało wymienić monitor to będzie w sam raz smile.gif weź pod uwagę iż karta nie posiada wyjścia DVI-D

Tylko w jakiej cenie będą w naszym kraju scratchhead.gif

Proszę bardzo zapraszam do zakupów najnowszych kart graficznych RTX. Najtańszy RTX 2080 od Gigabyte kosztuje 3849zł. Możesz już teraz kupić a karta będzie do odbioru 20.09.

 

Najtańsza karta RTX 2080Ti to już znacznie większe koszta. Ma za to wydajność znacznie większą od 1080Ti i nadaje się do grania w 4K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa dwie szkoły. Jedna mówi, że fps w Cs Go może być 2x taki jak odświeżanie monitora a inna żeby był dopasowany pod odświeżanie monitora. Jak ustawiam na max_fps 144, to przy monitorze ustawionym na 144Hz gra mi się bardziej płynnie niż by framerate był niestabilny na około 200fps<+.  Może to tylko moje subietktywne odczucie. Musiał bym przetestować ustawiając monitor na 60Hz i blokując framerate na 60 i 120Hz, bo może na monitorze 60Hz jest inaczej.

 

 

Proszę bardzo zapraszam do zakupów najnowszych kart graficznych RTX. Najtańszy RTX 2080 od Gigabyte kosztuje 3849zł. Możesz już teraz kupić a karta będzie do odbioru 20.09.

Najtańsza karta RTX 2080Ti to już znacznie większe koszta. Ma za to wydajność znacznie większą od 1080Ti i nadaje się do grania w 4K.

Widzę że od tych reflinków nagle stałeś się wróżką, słabo Ci to idzie, więc nie wypowiadaj się o kwestiach o których nie masz pojęcia, bo wydajność 2080Ti nie jest jeszcze znana. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...