Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Introverder

Umowa z UPC

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Ja mam taką sprawę a właściwie problem z UPC. Ponad 2 lata temu tata zawierał umowę z UPC na internet i telewizję, a ja uzgadniałem co nas interesuje przez telefon.

 

Teraz patrzę - bo chciałem zobaczyć fakturę - że na fakturze naliczana jest usługa za numer stacjonarny telefoniczny, o którym nikt z nas nawet nie wiedział ("Biznes Multilinia" oraz "Pakiet 100 minut"), choć na umowie było jak spojrzałem, mimo źe usługi telefonicznej nie zamawiałem.

 

Jest jakaś możliwość w ogóle dochodzenia zwrotu z tytułu płacenia za coś, czego się nie zamawiało? Bo to wychodzi jakieś pi razy oko 50 zł bodajże przez ponad 24 miesiące..

 

 

Jakby tego było mało to pozycje na fakturze (usługi wyszczególnione na niej) nie zgadzają się z tymi na stronie (na fakturze nie podaje pozycji za główny abonament telewizyjny, zaś na stronie UPC nie podaje usługi na fakturze o nazwie "Pakiet 100 minut"..), a na stronie "Moje UPC" nie podaje ile płaci się za daną usługę i błędne koło się zamyka..

 

 

Zastanawiam się co robić w obu sprawach i jak postępować, żeby np. nie naliczyli mi czegoś co zapomnieli wliczać na fakturach też albo jak odzyskać płacone rachunki za telefon..

 

Pachnie mi to na oszustwie, naciągactwie i ogólnym OGROMNYM bałaganie w księgowości UPC oraz/i być może celową dezinformacją, skoro na stronie podaje tylko posiadane usługi (niezgadzające się jak pisałem z pozycjami na fakturze), a do tego bez cen..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak podpisywałem to aby mieć promocyjną cenę za neta trzeba było wziąć też numer telefoniczny.

Tzn. w pakiecie z numerem był internet taniej niż samodzielnie, może w Twoim przypadku też tak było tylko nie pamiętasz.

 

Sprawdź umowę i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam umowę z UPC z telefonem, bo jak biorę 3 usługi, to wychodzi taniej niż jakbym brał 2 co mnie interesują (TV i internet). A telefon mam od 4 przedłużeń (8 lat) niepodłaczony nawet. Pewnie u ciebie było tak samo, bo UPC właśnie tak robiło przy przedłużaniu usług.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest standard w przypadku UPC, im więcej bierzesz tym mniej płacisz. Jakiś czas temu też przedłużałem umowę, dodali mi telefon, zwiększyli transfer oraz dorzucili pakiet Eleven Sports. Teraz płacę parę złotych taniej. Raz tylko mnie zrobili w bambuko, dali gratis na miesiąc pakiet bezpieczeństwa, oczywiście zapomniałem go odwołać w następnym miesiącu i doliczyli mi do rachunku. Oczywiście moja wina bo nie przeczytałem dokładnie umowy, ale na logikę to taki pakiet powinien być automatycznie anulowany, a nie to jak muszę o tym pamiętać. W ostateczności przy następnej fakturze zdjęli tą kwotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dawno temu miałem dodatkowy telefon w UPC w gratisie. Nawet kupiłem sobie jakąś najtańsza słuchawkę, można było puścić sygnał gdy nie mogłem znaleźć komórki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdmK

Na umowie jest wyraźny,czytelny "skrót" jakie usługi zamawiałeś. Nawet gdy zamawiałeś telefonicznie, powinna przyjść pocztą papierowa umowa.

Dostawałeś fakturę pocztą, czy elektronicznie ? Na fakturach, też jest jasno opisane w tabelce za co płacisz, nie sposób tego przeoczyć. W "moje UPC" też powinny być dostępne wsteczne faktury, zobacz jak one wyglądają, za co płaciłeś przez ostatni czas.

Jeżeli dostarczali Ci tę usługę, a Ty nie reagowałeś przez dwa lata... słabo to widzę.

 

W UPC mają taki bałagan, że głowa mała. Moją umowę cesji po prostu zgubili... przez trzy miesiące dopytywałem kiedy nastąpi realizacja umowy, a oni nic. Po trzech miesiącach odpowiedzieli, że pracownik ( w punkcie ) który spisywał umowę już u nich nie pracuje, a ww umowy nie mogą znaleźć ! Wysłali mi nową, ale na nowych gorszych warunkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

upc chyba jakis czas temu miała jakieś jazdy w sądzie za dodawanie od siebie róznych dziwnych "gratisów" za które kazali dopłacać mimo że nie było ich w umowie.mimo prawomocnych wyroków podobno ludzie do tej pory czekają na zwrot kasy...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPC przysyła meilem Potwierdzenie zmiany Umowy Abonenckiej

Tam masz wyszczególnione wszystkie usługi, ceny oraz link do regulaminu promocji.

Regulamin świadczenia usług przez UPC Polska zawiera rozdział o reklamacjach z wyszczególnieniem sposobu reklamacji oraz okresu jaki można reklamować.

Z reklamacjami w UPC nie miałem problemu oprócz tego, że musiało do nich dojść. Najlepiej napisać reklamację zgodnie ze wzorem z Regulaminu - przy którejś konsultant dzwonił poinformować o pomyślnym rozstrzygnięciu reklamacji i stwierdził, że tak napisaną reklamację to aż miło załatwiać bo mało kto się tym przejmuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...